• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramki Pauli i Roberta

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
937 15 0
Piękne te domki są, a i przy okazji w wystroju zewnętrznym widać kobiecą rękę:). To szare ogrodzenie przy stodole, chodzi mi o materiał co to jest? Przy przystanku przydałby się koleś z jakąś flaszką albo dwóch;), a na ogrodzeniu betonowym jakie graffiti;). A właśnie ogrodzenie betonowe co to za firma?
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Łał to istna perełka!!Wszystko wygląda cudownie.
Jeden szczegół przykuł szczególnie moją uwagę - niby "pierdółka" ale jestem w wielkim szoku!!
Chodzi mi o poręcz przy schodach w magazynie!!!REWELACJA!!
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
Mieszkał sobie rolnik na skraju wioski i miał spokój , ale przyszedł inwestor , wybudował centrum logistyczne i sielanka się skończyła.
Paulinka świetna robota , mnóstwo szczegółów , bardzo mi się podoba.
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
Piękne te domki są, a i przy okazji w wystroju zewnętrznym widać kobiecą rękę:). To szare ogrodzenie przy stodole, chodzi mi o materiał co to jest? Przy przystanku przydałby się koleś z jakąś flaszką albo dwóch;), a na ogrodzeniu betonowym jakie graffiti;). A właśnie ogrodzenie betonowe co to za firma?
Już Ci mówię.. to szare ogrodzenie jest zrobione z siatki do szlifowania (prawdopodobnie do szlifierki oscylacyjnej), dostaniesz w każdym markecie budowlanym.. koszt ok. 2 zł za arkusz:)
Następnie co do płotów betonowych są wycinane laserowo (adres firmy : http://www.swiatmodeli.eu/pl/producer/KoTeBi/51 ) i pomalowane szarym matem. :)
Miło ze się podoba:)
[DOUBLEPOST=1426889428][/DOUBLEPOST]
Łał to istna perełka!!Wszystko wygląda cudownie.
Jeden szczegół przykuł szczególnie moją uwagę - niby "pierdółka" ale jestem w wielkim szoku!!
Chodzi mi o poręcz przy schodach w magazynie!!!REWELACJA!!
Cieszę się że się podoba, poręcz jak i barierki są z zszywek:D..
[DOUBLEPOST=1426889463][/DOUBLEPOST]
Mieszkał sobie rolnik na skraju wioski i miał spokój , ale przyszedł inwestor , wybudował centrum logistyczne i sielanka się skończyła.
Paulinka świetna robota , mnóstwo szczegółów , bardzo mi się podoba.
Bardzo mnie to cieszy :)
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
937 15 0
Już Ci mówię.. to szare ogrodzenie jest zrobione z siatki do szlifowania (prawdopodobnie do szlifierki oscylacyjnej), dostaniesz w każdym markecie budowlanym.. koszt ok. 2 zł za arkusz:)
Następnie co do płotów betonowych są wycinane laserowo (adres firmy : http://www.swiatmodeli.eu/pl/producer/KoTeBi/51 ) i pomalowane szarym matem. :)
Miło ze się podoba:)
2 zł za arkusz. Mogłabyś mi podać adres sklepu. Jaki wymiar ma ten arkusz.
 

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Na przystanku koniecznie trzeba wymalować linię P-17 ;) Całość wygląda niezwykle realnie - kawał dobrej roboty :)

A tak z innej beczki - jakich farb używacie do stylizacji na beton?
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
Adres sklepu.. to obojętnie jaki budowlany, ten akurat był kupiony w Leroy Merlin.
Arkusze są różne wielkości, ten jest jeden z mniejszych i ma 28 cm na 9 cm.
Tak wygląda:

Obrazek_1426946110.jpg

[DOUBLEPOST=1426946914,1426946479][/DOUBLEPOST]
Na przystanku koniecznie trzeba wymalować linię P-17 ;) Całość wygląda niezwykle realnie - kawał dobrej roboty :)

A tak z innej beczki - jakich farb używacie do stylizacji na beton?
Miło mi ,że się podoba.
Już Ci mówię, co do koloru płotu betonowego to używamy Pactry nr.A38 . Na ogrodzenie wokoło wyszły dwa słoiczki farby, jest to mat i dlatego wygląda tak realistycznie.
Jeśli chodzi o plac, jest to rzadki gips z dodatkiem odrobiny czarnej pasteli w tubce(płynnej) podprowadzonej córce z plecaka od szkoły :D:D ale Ciii::D
jak już plac wyschnął delikatnie w miejscach większego użycia potraktowałam suchą pastelą.
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
Witam Was w tym temacie:)
Ostatnio przez te moje L-4 miałam czas pobawić się troszkę z " pierdołkami" na dioramce.
Niby niewiele ale już zdobi.
W pierwszej części doszedł drugi przystanek i pasażerowie czekający na autobus.

P1080537.JPG
P1080539.JPG
P1080536.JPG

Drugą część dioramy zasiliły rowery, ( w tym przed bramą jeden należący do listonosza ;) )
kilka łopat, grabie, zapełniła się wiata. No i altanka ,
którą jestem w trakcie osadzania.. ( na razie tylko spoczywa w tym miejscu)

P1080557.JPG
P1080558.JPG

P1080559.JPG


Oraz w części trzeciej doszły kanały i studzienki, rowerkiem podjechał na pogaduszki jakiś gość do kobietki, doszedł transformator,
drabina, skrzynia na piach no i łopata :D
P1080560.JPG
P1080561.JPG
P1080562.JPG

P1080566.JPG

P1080564.JPG

P1080569.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 12
Dioramy i makiety 26

Podobne wątki