• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramki Pauli i Roberta

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ciekawie to się zaczyna prezentować, ale na strasznie grube PCV się szarpnęliście - ja osobiście się lubiłem bawić dużo cieńszym ale równie praktycznym polistyrenem ;)
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Taka uwaga budowlańca do dachu portierni: faliste poszycie dachu imitujące blachę lub eternit na płaskim czymś imitującym deskowanie nie może wisieć w powietrzu, zawsze muszą być pod spodem jakieś płatwie (belki), co najmniej z zapałek. I w miejscu gdzie jest słup powinna biec taka sama belka. Chyba że imituje się dach z płyty betonowej, albo płatwie są zasłonięte podbitką - wtedy ten płaski dach pod spodem musi być grubszy (min. 2,5-3 mm w H0). Laikom to wydaje się nie takie ważne, ale pominąć płatwie to mniej więcej tak jakby pominąć filary w długim moście, z punktu wygląda to nierealnie. Pozwolę sobie pokazać te elementy na moim daszku, który akurat sklejam.
 

Załączniki

OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
Taka uwaga budowlańca do dachu portierni: faliste poszycie dachu imitujące blachę lub eternit na płaskim czymś imitującym deskowanie nie może wisieć w powietrzu, zawsze muszą być pod spodem jakieś płatwie (belki), co najmniej z zapałek. I w miejscu gdzie jest słup powinna biec taka sama belka. Chyba że imituje się dach z płyty betonowej, albo płatwie są zasłonięte podbitką - wtedy ten płaski dach pod spodem musi być grubszy (min. 2,5-3 mm w H0). Laikom to wydaje się nie takie ważne, ale pominąć płatwie to mniej więcej tak jakby pominąć filary w długim moście, z punktu wygląda to nierealnie. Pozwolę sobie pokazać te elementy na moim daszku, który akurat sklejam.
Bardzo dziękujemy za wskazówki, na pewno się przydadzą.(y)(y)
[DOUBLEPOST=1426108962][/DOUBLEPOST]
Ciekawie to się zaczyna prezentować, ale na strasznie grube PCV się szarpnęliście - ja osobiście się lubiłem bawić dużo cieńszym ale równie praktycznym polistyrenem ;)
Akurat takie nam się trafiło, pomalutku będziemy próbować różnych materiałów :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
Ogrodzenie kute mi się podoba i to bardzo , coraz lepiej się diorama prezentuje , coraz ciekawiej i coraz więcej szczegółów oby tak dalej.
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Nie chcę znowu wsadzać szpilki... :confused: ale przydałaby się rura spustowa na (przynajmniej jednym) końcu każdej rynny... :niepewny: tylko przy Waszej cofniętej elewacji na parterze strasznie trudno ją wmontować :(

Chyba żeby...
Czasami się stosuje zamiast rury spustowej łańcuch zawieszony w otworze rynny, po którym spływa deszczówka; chodzi w sumie tylko o to aby woda nie rozpryskiwała się.
Może łatwiej będzie zasymulować taki łańcuch?

Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
Nie chcę znowu wsadzać szpilki... :confused: ale przydałaby się rura spustowa na (przynajmniej jednym) końcu każdej rynny... :niepewny: tylko przy Waszej cofniętej elewacji na parterze strasznie trudno ją wmontować :(

Chyba żeby...
Czasami się stosuje zamiast rury spustowej łańcuch zawieszony w otworze rynny, po którym spływa deszczówka; chodzi w sumie tylko o to aby woda nie rozpryskiwała się.
Może łatwiej będzie zasymulować taki łańcuch?

Pozdrawiam
Postaram się coś wymyślić. :)
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
Oto kolejny etap prac nad naszą dioramką.
Doszło kilka rzeczy, dosiałam trawę, wypuściłam zwierzaki, zagospodarowałam trochę podwórze za domem.
Doszły szklarnie z roślinkami. Powstała też wiata. Jest też miejsce na plony :D
W drugiej części hala magazynowa spoczęła już na swoim miejscu.
Wygląda to mniej więcej tak:
P1080393.jpg
P1080398.jpg
P1080377.jpg
P1080380.jpg
P1080384.jpg
P1080383.jpg
P1080399.jpg
P1080400.jpg
P1080401.jpg
P1080404.jpg
P1080392.jpg
P1080405.jpg
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Od razu nabrało życia :)

Ale ja znowu wtrącę taką uwagę, która zresztą może przydać się wszystkim... Starajmy się najpierw rozmieścić budynki a potem płyty drogowe, bo na płytach nie powinno stać nic oprócz ewentualnych baraków, żadne fundamenty, silosy, słupy; płyta powinna dochodzić do ściany ale nie wchodzić pod nią - ewentualnie jakoś to trzeba by zamaskować (np. opaską z płyt chodnikowych).
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
Od razu nabrało życia :)

Ale ja znowu wtrącę taką uwagę, która zresztą może przydać się wszystkim... Starajmy się najpierw rozmieścić budynki a potem płyty drogowe, bo na płytach nie powinno stać nic oprócz ewentualnych baraków, żadne fundamenty, silosy, słupy; płyta powinna dochodzić do ściany ale nie wchodzić pod nią - ewentualnie jakoś to trzeba by zamaskować (np. opaską z płyt chodnikowych).
Właśnie sprawdzałam i pod magazynem nie ma płyt, dochodzą do niego, ale warto jakoś to zamaskować.. tak jak radzisz, może coś spróbuję.
[DOUBLEPOST=1426858521][/DOUBLEPOST]
Z tego co widać to magazyn można jeszcze cofnąć kawałek.;)
Właśnie cofnęłam bo nie był na swoim miejscu:) myślę ,że teraz bez problemu będą zawracać :D
[DOUBLEPOST=1426858906,1426858479][/DOUBLEPOST]Witajcie:) Tak to wygląda w całości..
Wielkość całej dioramki ( 2 części) to 100cm na 75 cm
Teraz dodawanie szczegółów.

P1080407.jpg

P1080425.jpg
P1080427.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 12
Dioramy i makiety 26

Podobne wątki