• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramki Pauli i Roberta

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#24
Coś z tym przejazdem nie tak ;) Proponuję podglądnąć taki przejazd w realu ;) Primo po pierwsze, dechy w oryginale miały by niebotyczne rozmiary gdyż odpowiadały by 2,5 razy wielkością podkładów kolejowych i odpowiednio grubych jak podkład. Powinno być wewnątrz na szerokość pięć kawałków w jednym rzędzie. Najlepiej porównać to sobie z wielkością podkładów w torze który przykrywamy. Po drugie primo, stosowało się zwykle po jednym podkładzie po zewnętrznych stronach szyny. I po trzecie primo, ultimo, warto się zaopatrzyć w bejcę do drewna w kolorze ciemnym i barwić listewki przed ich przyklejeniem. Można następnie potraktować je rozpuszczalnikiem, wytrzeć zetrzeć, podrapać - efekt będzie bardzo ładny i prosty technicznie do osiągnięcia ;)

Perfekcyjnie to zrobił ten kolega http://forum.modelarstwo.info/threads/moduły-moje-założenie-makietowe.1487/page-18

Droga rozumiem nie skończona jeszcze? Warto by ją przeszlifować drobnym papierem ściernym, aby pozbyć się tych smug po pędzlu czy też szpachli.

A poza tym dobra robota ;) (y)
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
#25
Coś z tym przejazdem nie tak ;) Proponuję podglądnąć taki przejazd w realu ;) Primo po pierwsze, dechy w oryginale miały by niebotyczne rozmiary gdyż odpowiadały by 2,5 razy wielkością podkładów kolejowych i odpowiednio grubych jak podkład. Powinno być wewnątrz na szerokość pięć kawałków w jednym rzędzie. Najlepiej porównać to sobie z wielkością podkładów w torze który przykrywamy. Po drugie primo, stosowało się zwykle po jednym podkładzie po zewnętrznych stronach szyny. I po trzecie primo, ultimo, warto się zaopatrzyć w bejcę do drewna w kolorze ciemnym i barwić listewki przed ich przyklejeniem. Można następnie potraktować je rozpuszczalnikiem, wytrzeć zetrzeć, podrapać - efekt będzie bardzo ładny i prosty technicznie do osiągnięcia ;)

Perfekcyjnie to zrobił ten kolega http://forum.modelarstwo.info/threads/moduły-moje-założenie-makietowe.1487/page-18

Droga rozumiem nie skończona jeszcze? Warto by ją przeszlifować drobnym papierem ściernym, aby pozbyć się tych smug po pędzlu czy też szpachli.

A poza tym dobra robota ;) (y)
Dziękuję za podpowiedz.. rzeczywiście są za szerokie, dobrze ,że na tym etapie mogę je jeszcze zerwać..
Pozdrawiam :)
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
#29
Tu jeszcze przed wymianą tych podkładów.. ale doszła zaczęta budowa (nie wiem jak to się fachowo nazywa w końcu kobietą jestem)
ale chodzi mi o te pale zabezpieczające wykop :p
Właśnie je maluję :D
P1070008.JPG

P1070009.JPG

P1070010.JPG
[DOUBLEPOST=1397159367][/DOUBLEPOST]
Tak sądziłem, że to te najazdy! Trzeba było wylizać sporo lodów, żeby mieć tyle patyczków do wymiany!:)
AAAA kolego jesteś w błędzie, to nie patyczki tylko deseczki wykrojone ze skrzynki po pomarańczach :D:D :D:D:D:ROFL:
 
Reakcje
554 7 0
#30
Załóżmy, że te pale nazwiemy szalunkiem , chociaż jeśli to szyny , firma nie należy do biednych !
Czy nie prościej malować takie elementy jak pale czy podkłady osobno i dopiero montować i ewentualnie brudzić?
Kobietą jesteś z całą pewnością i to wyjątkową!:)
Facetom do zrobienia dioramy trzeba kupy forsy, drutu, śmierdzącej farby itp. , a u Ciebie kurczaki i pomarańcze!:):D
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#35
A możesz powiedzieć z czego jest zrobiony ten szalunek? Czy to jakiś handmade czy profile? Bo pierwsze co skojarzyłem to profile Evergreen i stwierdziłem że musisz byc milionerką skoro tyle tego wykorzystałaś na raz :D Ogólnie fajne wykonanie, jednak polecam trawe sypaną niż tą w matach. Ja kupiłem sobie 2 kolory, jasną i ciemną zieloną i mieszam w róznych proporcjach i mam rózne odcienie, jak to widac na naszych "pieknych" trawnikach. I wcale nie trzeba do tego elektrosadzarki, ja poprostu sypie "z palca" :D a potem lekko pukam makiete od spodu żeby trawa troche wstała. Kurde nie wiem czy takie rzeczy przed 23 to można na forum pisać :D
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
#36
A możesz powiedzieć z czego jest zrobiony ten szalunek? Czy to jakiś handmade czy profile? Bo pierwsze co skojarzyłem to profile Evergreen i stwierdziłem że musisz byc milionerką skoro tyle tego wykorzystałaś na raz :D Ogólnie fajne wykonanie, jednak polecam trawe sypaną niż tą w matach. Ja kupiłem sobie 2 kolory, jasną i ciemną zieloną i mieszam w róznych proporcjach i mam rózne odcienie, jak to widac na naszych "pieknych" trawnikach. I wcale nie trzeba do tego elektrosadzarki, ja poprostu sypie "z palca" :D a potem lekko pukam makiete od spodu żeby trawa troche wstała. Kurde nie wiem czy takie rzeczy przed 23 to można na forum pisać :D
Jasne że mogę.. ostatnio Robert będąc na stacji benzynowej kupił kawę.. jadąc w trasie.. trzymał mieszadełko w ręce i stwierdził ,że fajnie było by wykorzystać ten kształt.. To włąśnie była jego inspiracja :D
Tymi oto mieszadełkami .. w łatwy i tani sposób powstał szalunek :D..
W hurtowni z opakowaniami jednorazowymi.. za 500szt. płaciliśmy całe 5 złotych :D

P1070051.JPG
 
OP
OP
paulinium

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
#39
Właśnie skończyłąm malować Panów budowlańców ,których przysłano mi w czwartek..
Masakra :D ale zabawa przy tych maleństwach przednia :D aż mi się spodobało :D
Jutro pokażę jak to wyszło :) jak przeschną :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 12
Dioramy i makiety 26

Podobne wątki