• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama z wywrotnicą

OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#42
Muszę jakichś krzaków nazbierać, mchu i drzew nakręcić, ale na to potrzebne będą inne lekcje. W chwili obecnej projektuję skrzyneczkę pod dioramę, bo Artur będzie miał czas dopiero we wrześniu, a ja mam chyba ciekawą koncepcję. Niedługo zaprezentuję ją tutaj. Zielenina będzie do ogarnięcia na pewno. Wtedy można robić hurtowo :)
 
OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#43
Mam pytanie.

upload_2014-9-18_21-31-40.png


Koledzy, jakie kolory świateł są na tym semaforze? Na górze jest czerwone, a na dole? Zielone? Pomarańczowe?
 
OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#45
Najprostsze rozwiązanie jest najlepsze! W sobotę jest zwiedzanie obiektu. Ciekawe czy na bocznicę też można wejść. Nic. Zarezerwowałem przedostatnie miejsce. :)
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#47
W EC w Łęgu w Krakowie wygląda to tak:
20061021_150.JPG


20061021_151.JPG


20061021_152.JPG


20061021_160.JPG


Nie mam niestety zdjęcia z drugiej strony, czyli z tej z której lok napycha wagon na obrotnicę :(
 
OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#49
Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie, ale prawdopodobnie Michale jest tak jak piszesz, że jest białe.

Ogólnie jestem mega zadowolony bo pozwolono mi wejść do środka bębna. Zdawało mi się że w EC Siekierki jeżdżą tylko Tamary, ale dziś nie widziałem żadnej, za to spotkałem Cargonkę :) Szkoda, że nastawni nie zwiedzaliśmy. Może jeszcze kiedyś będę miał okazję. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#52
:)Cześć. Twoje piękne zdjęcie z glowicy rozjazdów właściwie rozwiewa wszelkie wątpliwości. Zwłaszcza, że udało Ci się uchwycić sygnał zezwalający na jazdę. Na całej stacji stoja tylko semafory zaporowe i tarcze manewrowe. Prawdopodobnie za nimi stoi grupowy semafor wyjazdowy (może tak jak kiedyś było na Głównym?). Czyli podsumowując - wjazd na wywrotnice przy świetle białym, ciągłym.
 

Hornet

Aktywny użytkownik
Reakcje
21 0 0
#56
W Gdańsku semafor pokazuje światło czerwone i zielone. Mylące mogą być klosze, które są białe.
Poza tym nie wiem czy można doszukiwać się jakiejś prawidłowości w sygnalizacji na wywrotnicach. Zapewne są to obiekty z własnym regulaminem/instrukcją i każdy może być inny.
 
OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#57
Bardzo dziękuję. Zamówiłem, już czerwone i białe.
A zwróciłeś może uwagę na słup semafora? Biało-czerwony czy szary?
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#60
Ten sygnalizator przed wywrotnicą nie jest semaforem ani tarcza manewrową jest to sygnalizator informujący w sposób ustalony dla danego zakładu czy wjazd na wywrotnicę jest dozwolony czy nie. Nie można się doszukiwać zgodności z normalnymi sygnalizatorami kolejowymi. Jest to sygnalizacja dla danej wywrotnicy i tyle. Kolory świateł są wewnętrzną umową i nie koniecznie musza to być światła kolorowe, mogą to być np kreski pionowa i pozioma.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki