• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramka do prezentacji modeli pojazdów

S

slawek77

Gość
#22
Takie ceglane drogi to już rzatkość na naszych drogach, można spotka jeszcze taka droga w Chorzowskim Parku Kultury.
https://www.google.pl/maps/@50.2952...hjam-c9-eAGWkcN48w!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Chylę czoła za wykonanie takiej drogi ręcznie od podstaw.

Pozwoliłem sobie zasięgnąć Twojej inspiracji i zrobić taką drogę, lecz ta jest w mniejszej skali, wymaga jeszcze doprecyzowania ale pierwszy test wyszedł dobrze.
 

Załączniki

OP
OP
jarorafal
Reakcje
3 0 0
#23
Takie ceglane drogi to już rzatkość na naszych drogach, można spotka jeszcze taka droga w Chorzowskim Parku Kultury.
https://www.google.pl/maps/@50.2952...hjam-c9-eAGWkcN48w!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Chylę czoła za wykonanie takiej drogi ręcznie od podstaw.

Pozwoliłem sobie zasięgnąć Twojej inspiracji i zrobić taką drogę, lecz ta jest w mniejszej skali, wymaga jeszcze doprecyzowania ale pierwszy test wyszedł dobrze.
Wygląda bardzo dobrze. Jaką techniką wykonana? W jakiej skali?
 
S

slawek77

Gość
#29
Nie wiem o jakie mijanki chodzi, jak możesz to wytłumacz.
Co do łączenia płytek, jeśli cegła była by ścięta dziwnie by wyglądały po złączeniu kilku szt.
Nie że szukam zaczepki tylko dlaczego komuś proponujesz takie rozwiązanie a sam stosujesz takie jak zrobiłem ?
 

Załączniki

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#32
@slawek77 - nie spinaj się się tak, rzucałeś się kiedyś o uwagi do wątku muru w swoich modelach jak wesz na grzebieniu a w końcu sam doszedłeś do wyższości krzyżyka nad niewiadomoczym ;)
Chodziło mi o pas przy krawężniku. Reszta jest w dechę.
 
S

slawek77

Gość
#33
Jeśli byś pisał ze zrozumieniem nie dochodziło by do takich spięć jak kiedyś, ale zakończmy ten temat bo szkoda komuś zaśmiecać temat.
Poprawiłem cegłę i wypaliłem w większej skali czyli 1:87.
Jeśli miałbym robić taką drogę na makiecie czy module to wybrał bym zdecydowanie sposób ręczne układanie jak kolega @jarorafal
 

Załączniki

OP
OP
jarorafal
Reakcje
3 0 0
#34
Jeśli byś pisał ze zrozumieniem nie dochodziło by do takich spięć jak kiedyś, ale zakończmy ten temat bo szkoda komuś zaśmiecać temat.
Poprawiłem cegłę i wypaliłem w większej skali czyli 1:87.
Jeśli miałbym robić taką drogę na makiecie czy module to wybrał bym zdecydowanie sposób ręczne układanie jak kolega @jarorafal
Ta nawierzchnia wygląda idealnie, jak zaraz po oddaniu do użytku. Po kilkudziesięciu latach, występują pofalowania w różnych przekrojach, ubytki oraz inne defekty. Jak znajdę moje zdjęcia ulicy, która posłużyła mi za wzór ( chyba gdzieś w starym kompie) to pokażę o co chodzi. Nawiasem mówiąc to już historia, gdyż kilka lat temu klinkier zastąpił asfalt:-(
Ale oczywiście Twoja jest ok:)
 

Podobne wątki