• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramka do prezentacji modeli pojazdów

jarorafal

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Cześć. Jestem Jarek :) . Kilka lat temu popełniłem kilka dioramek do prezentacji modeli samochodów w skali 1:87. Znalazłem stare zdjęcia tychże i chciałbym się z Wami podzielić. Na początek jedna z nich. Może dla kogoś staną się inspiracją. . . :)
 

Załączniki

OP
OP
jarorafal

jarorafal

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Ulica ( jezdnia) z cegły klinkierowej z bliska:). Każda cegiełka wycinana i naklejana osobno.
[DOUBLEPOST=1488636480,1488634977][/DOUBLEPOST]No to jeszcze kilka ujęć z modelami :)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#5
Wow! Ulica to pełen realizm. Gratuluję pomysłu no i samozaparcia przy wykonaniu! (y). Fotki to pełen realizm. Super. (y)(y)(y)
 
OP
OP
jarorafal

jarorafal

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Dziękuję. Miło mi, że się podoba.
Na kawałku sklejki można też coś zdziałać :). Wprawdzie maleństwo, ale model osobówki w H0 można postawić. Asfalt wyszedł nieco chropowaty, lecz droga też nie wojewódzka ;-)
 

Załączniki

OP
OP
jarorafal

jarorafal

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#8
Najpierw z gipsu uformowałem podłoże z lekką wypukłością środka (osiową) jezdni, na to wylałem płynną masę" asfaltową". Skład: woda, wikol,gips, zmielona zawartość filtra do wody i dodatki w postaci farbek, czarnej i granatowej (odrobinkę). To przepis znany m.in.z forum ,ale można go modyfikować zmieniając proporcje. Wszystko opiera się na eksperymentowaniu i inwencji twórczej. Pobocza potraktowałem jeszcze zmieloną ziemią i suchymi pastelami :)
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#16
Jezdnia klinkierowa wzbudziła mój absolutny zachwyt - efektem końcowym i ilością pracy, jaka jest niezbędna dla takiego efektu. Z czego są te cegiełki?
 
OP
OP
jarorafal

jarorafal

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#17
Jezdnia klinkierowa wzbudziła mój absolutny zachwyt - efektem końcowym i ilością pracy, jaka jest niezbędna dla takiego efektu. Z czego są te cegiełki?
Cegiełki wycinane z kartonu pomalowanego plakatówką ( po prostu) dość gęstą, aby uzyskać odpowiednią fakturę. Kolor nie jest jednolity, by cegły miały różny odcień. Ręcznie( pojedyńczo) naklejane na podłoże ( koniecznie lekko wypukłe, jak prawdziwa droga), finalnie potraktowane moimi ulubionymi suchymi pastelami:). Układ "kostki" oczywiście wzorowany na oryginale, szczególnie miejsca wokół kratek odwadniających i studzienek. :)
Miło mi ,że się podoba :)
 
OP
OP
jarorafal
Reakcje
3 0 0
#19
No to może kilka, wydaje się dosyć urokliwych, fotek moich aranżacji dioramowych:)
 

Załączniki

Podobne wątki