• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ze szlakiem waskotorowym H0e

J

Jurek ST44

Gość
To trudny tor do waloryzacji , ale jak się nad nim popastwię, potem jest w miarę ok....
[DOUBLEPOST=1507049349][/DOUBLEPOST]Osobiście wolę Tilliga lub Weinerta , a jeszcze lepiej samemu , z odpowiednimi podkładami i właściwą szyną :)
Oj tam Daniel nie bądż taki wybredny, tu nie kuchnia szefa Amaro :ROFL::ROFL::ROFL: Towarzystwo wszystko łyknie co im podasz :LOL:
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
.....ani produkt od Oscar de La Renta :ROFL::ROFL::ROFL:...
[DOUBLEPOST=1507050080,1507049609][/DOUBLEPOST]...Jeszcze takie rozmazane coś a'la "obraz" , ale daje pogląd ogólnej kompozycji.... Jutro postaram się złączyć dwa moduły i zobaczymy co i jak się zespoliło. Potem kolejny trzeci moduł i hajda na Hobby :p

20171003_180001 modified.jpg
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Trzeci moduł już gotowy i schnie . na targach Hobby zrobię finalną kosmetykę całości :)...
Zdjęcia najpierw trzech części - rzuty z góry... I zdjęcia części, gdzie widać większość scenerii.:)..

Moduł zewnętrzny, lewy...
20171004_171744 modified.jpg


Moduł środkowy - wąwóz....
20171004_171821 modified.jpg


Moduł zewnętrzny , prawy...
20171004_171803 modified.jpg



Rzut ogólny na krajobraz na modułach...( cześć świerków została wymieniona na sosny) :)...
20171004_160035 modified.jpg





20171004_160218 modified.jpg




20171004_161651 modified.jpg

[DOUBLEPOST=1507134581,1507134159][/DOUBLEPOST]Kolejne fotki z targów Hobby w Poznaniu :)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Lanie łez nic nie da...Proszę przyjechać na Hobby i zobaczyć na żywo. Do dyspozycji są całe dwa dni.:) Nie mam lustrzanki i mieć na razie nie będę :) Chętnie skorzystam z doświetlenia słonecznego , ale niestety tego obecnie jak na lekarstwo. Nie mam także wypasionego kompa ze 100 calowym monitorem. a soczewki mam +3 i do tego okulary +4 , w celu widzenia w trakcie pracy szczegółów....
Nie mam też możliwości zrobienia obecnie dobrych zdjęć , ostrych i klarownych , bo nie mam odpowiedniego aparatu, ani doświetlenia . Tylko słońce daje w miarę dobre efekty , gdzie widać co , gdzie i jak :)...I oczywiste jest to ,że wiem jak robić właściwe ujęcia planów na makietach lub dioramach;)..... Z czasem, jak nabędę nowy , "skórzany portfel" , to kupię odpowiedni sprzęt i wtedy zmierzę się z makietowym makro planem :p. Na razie leżę i kwiczę :D
 
Ostatnio edytowane:

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Daniel, "luszczanka" nie jest Ci potrzebna. Odżałuj circa 200zł i kup na allegro żarówki fotograficzne światła stałego. Takie na normalny gwint E27. Będziesz miał słońce (5600k) o każdej poże dnia i nocy.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Jeżeli już, to do dobrego oświetlenia makiet potrzebne są metahalogeny ( ostre światło słoneczne ) , plus silne jarzeniówki, o znormalizowanym , białym paśmie widma ( aura dzienna ) i wtedy mamy pełne spektrum tego, co powinno być realistyczną domeną oświetleniową konkretnej scenerii...;)....
[DOUBLEPOST=1507161720][/DOUBLEPOST]Same metahalogeny dają ładne , ostre światło, lecz bez jarzeniówek , oświetlenie makiety, wygląda jak w próżni kosmicznej :D....
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Do sensownych zdjęć najlepsze jest światło rozproszone, a nie ostre. Dlatego do wszelkich zabaw w fotografię produktową używa się wszelkich dyfuzorów światła. Można robić przy ostrym świetle, jasne - ale to już jest trudniejsze i trzeba to umieć opanować (umiejętność niezależna od sprzętu). Generalnie kiedy umie się światłem operować to można się bawić, jak się nie umie to lepiej skorzystać ze sprawdzonych metod. Przy rozproszonym świetle po prostu lepiej widać całość, detale nie uciekają po cieniach albo prześwietlonych miejscach o co łatwo przy ostrym świetle. Ostre światło dobre jest gdy potrzebujemy wydobyć konkretny detal, jego rzeźbę etc.

Dla porównania - ta same scenka w ostrym i miękkim świetle.
 

Załączniki

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
...Nie mam także wypasionego kompa ze 100 calowym monitorem. a soczewki mam +3 i do tego okulary +4 , w celu widzenia w trakcie pracy szczegółów....
Nie mam też możliwości zrobienia obecnie dobrych zdjęć , ostrych i klarownych , bo nie mam odpowiedniego aparatu, ani doświetlenia . Tylko słońce daje w miarę dobre efekty , gdzie widać co , gdzie i jak :)...I oczywiste jest to ,że wiem jak robić właściwe ujęcia planów na makietach lub dioramach;)..... Z czasem, jak nabędę nowy , "skórzany portfel" , to kupię odpowiedni sprzęt i wtedy zmierzę się z makietowym makro planem :p. Na razie leżę i kwiczę :D

Daniel, to aż strach pomyśleć jak bedą wyglądały Twoje prace jak zmienisz okulary na jeszcze mocniejsze :ROFL::D, bo już teraz nie jeden z nas zazdrości wykonania i talentu :p(y)
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
A wracając do tych zdjęć z poprzednich stron, przedstawiających ten popielaty budynek, to klimat Śląska. Nigdzie indziej nie widziałem takich domów, jak tylko u nas. Słusznie ktoś zauważył, że do dioramy dodać gdzieś w tle choćby mały kopalniany szyb pomocniczy lub wentylacyjny, do Rumuna dopiąć kilka Wddxh i będzie "ołtarzyk" .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 0
Wąskotorówka 8

Podobne wątki