• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ze szlakiem waskotorowym H0e

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#24
Te poprzednie porecze przy kładce to faktycznie za porządne były ,ale tak całkiem bez to też nie zawsze jest ok
często do takich dzikich kładek były robine prowizorki w postci dwóch kołków wbitych na obu brzegach i połączonych
poprzeczką ,tak jak pokazałem na czerwono.:)
kładka.jpg
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#25
Kolega stare tory ma rację co do prowizorycznej poręczy, lecz przy tym projekcie zdecydowanie mówię NIE barierce.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#29
Starzy ludzie nie muszą być "na fazie" żeby mieć problemy z utrzymaniem równowagi nawet na tych pieciu krokach
potrzebnych do przejścia tej kładeczki.Czasem widuję osoby w wieku "mocno emerytalnym"majace problem
z przejściem przez małe mostki wymagające zrobienia tylko kroku.:(Pogadaj na ten temat z ludźmi po 70
to może przestaniesz opowiadać o babciach "na fazie".(n)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#30
Babcia mieszka tam od 60 lat i pamięta jak tę kładkę budował jej dziadek. Miała sporo czasu nauczyć się przechodzić bezpiecznie.
babcia będzie na " fazie"
Sądząc po zakasanych rękawach i "parchach pod pachami" jest zła i idzie komuś spuścić ... bęcki.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#31
...Pogadaj na ten temat z ludźmi po 70
to może przestaniesz opowiadać o babciach "na fazie".(n)
(n)...(n)
Opsss ! Przepraszam , ja mam 85 wiosenek:D:ROFL: ! No ale zapomniałem przecież że nie wszyscy użytkownicy forum mają poczucie humoru ,i dobrą zabawę przedkładają na życie codzienne , i próbują wyprostować cały świat jak i satyrę oraz humor dnia codziennego bo im pasuje szarość jaka je otacza.
Ale nie przejmuj się, może jeszcze kiedyś popatrzysz na świat z innej perspektywy . Powodzenia i Czytaj wszystko ze zrozumieniem i pewnym dystansem
78.gif
.
No i oczywiście baw się dobrze , bo przecież o to w tym wszystkim głównie chodzi .
 
Ostatnio edytowane:

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#32
Dla mnie dowcipy ze starości i niesprawności to nie humor a chamstwo i masz rację w takich sprawach nie mam dystansu
nie potrafię się nimi bawić i będę na nie patrzył z szarej perspektywy,może kiedyś zrozumiesz dlaczego.Z mojej strony
to już wszystko na ten temat nie będę dłużej zaśmiecał właściwego tematu.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#34
i tak co chwilę jakaś awantura wyskakuje...:oops:. Dla uspokojenia dodam z jednej strony malutką poręcz i wszyscy będą mam nadzieję zadowoleni...:gwizd:
Babcia mieszka tam od 60 lat i pamięta jak tę kładkę budował jej dziadek. Miała sporo czasu nauczyć się przechodzić bezpiecznie.
Sądząc po zakasanych rękawach i "parchach pod pachami" jest zła i idzie komuś spuścić ... bęcki.
Jasne ,że babcia idzie spuścić manto niegrzecznemu wnusiowi, bo lata po torach, sekunduje mu Burek wypatrujący kaczek na wodzie, a kolejka mimo wszystko co jakiś czas kuruje...:D
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#35
i tak co chwilę jakaś awantura wyskakuje...:oops:. Dla uspokojenia dodam z jednej strony malutką poręcz i wszyscy będą mam nadzieję zadowoleni...:gwizd:


Jasne ,że babcia idzie spuścić manto niegrzecznemu wnusiowi, bo lata po torach, sekunduje mu Burek wypatrujący kaczek na wodzie, a kolejka mimo wszystko co jakiś czas kuruje...:D
Po prostu Daniel nie możesz na swoich dioramkach umieszczać kontrowersyjnych scen ;) , bo nie wszystkim to się podoba i z tego właśnie z tego powodu wynikają różnego rodzaju niesnaski i awantury :oops::mad:. Bo jak widać w poprzednich wypowiedziach , nie każdy ma poczucie humoru i zabawę traktuje zbyt poważnie.
Rób , rób , jest naprawdę SUPER !(y)(y)(y)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#36
Dlaczego tu nie można "lajkować" ?:podstepny:[DOUBLEPOST=1393325659,1393324493][/DOUBLEPOST]Ooo, już można :D :p hihi
 

MMacko

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
Kapitalna robota Brawo! Patrząc na zdjęcia widze budynek, nie jest spatynowany a wygląda bardzo naturalnie. Kolejny przykład obalający mit, że trzeba wszystko patynować.
Brawo, mam nadzieję, kiedyś będę robił choć podobne klasą makiety jak Ty!
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#38
Mylisz się Kolego MMacko:D...Budynek właśnie jest spatynowany:).... Patynowanie to również waloryzacja polegająca na tym, by między innymi podrasować budynek na kolor naturalny, matowy - nie jest to tylko brudzenie....Cały dach pomalowany na ceglany matt, rynny są pomalowane srebrzanką, zmatowione są ściany, oraz podmurówka i taras też jest malowany farbą imitującą beton....:)...
Małe rozlewisko jest już niemalże gotowe...:p.

DSCN5145 stawik - w słońcu.jpg













DSCN5139 podwórko.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 0
Wąskotorówka 8

Podobne wątki