• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ze szlakiem waskotorowym H0e

Reakcje
1.731 13 0
#1
Wykonałem dioramę z torem H0e,której tematem jest skalny stok ze spływającą z niego zielenią, gdzie u podstawy nawisu skalnego położony jest szlak wąskotorowy....:)...
Dla posiadacza taboru wąskotorowego, diorama może stanowić idealną okazję do prezentacji np. małego składu wąskotorowego - parowóz plus dwa lub trzy wagony osobowe...:p....
DSC01693wask.jpg
 

Załączniki

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#4
Nie chcę zaśmiecać Ci wątku, ale coś dodam od siebie ;)
Skałki super :eek: naprawdę ekstra, a jaki motyw na dioramę :D

A do rzeczy, miło że wreszcie stworzysz coś dla siebie i jeszcze H0e
Ja może wyskoczą z taką propozycją - niewielka makieta domowa, a po rozłożeniu w sam raz na jakąś imprezę... :ROFL:
To jest tylko projekt poglądowy jak to mogłoby wyglądać. Dużo do poprawki.. i rozważenia. :)
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#6
DSC01772wask p.jpg

Nie, nie, nie... projekty wyżej są cudne ,ale ja makietę wykonam w kształcie torta z widoczną tylko przednią częścią....:)
Motywem przyrodniczym oczywiście będą tereny skaliste pokryte typową roślinnością.
"Okropne" łuki i tor techniczny będzie niewidoczny ( będzie to ukryte na drugiej, technicznej połowie makiety, pod skorupą skalną ) ....mnie chodzi o to bym widział "wycinek" szlaku, gdzie widoczna będzie tylko jednotorowa linia biegnąca na progach skalnych - wyłaniająca się z tunelu po prawej stronie i znikająca w tunelu po lewej....
Ps.
.....Wagoniki dach mają już pokryty lekką patynką....
Na fotkach : dach przed i po patynie.....:)
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#10
Za jakiś czas dojdziesz do takiej perfekcji z tłami, że będzie to jak panorama Racławicka, gdzie dojrzeć nie można gdzie kończy się inscenizacja z rekwizytów, a zaczyna obraz.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#11
Za jakiś czas dojdziesz do takiej perfekcji z tłami, że będzie to jak panorama Racławicka, gdzie dojrzeć nie można gdzie kończy się inscenizacja z rekwizytów, a zaczyna obraz.
-w Panoramie Racławickiej nie wystepuje jakakolwiek inscenizacja ! - w nomenklaturze sztuk pieknych PR jest obrazem olejnym połączonym z kompozycją przestrzenną a trzymając sie nomenklatury teatralno- filmowej PR mogła by być co najwyżej ("na siłę") nazwana scenografią ,-ale to jest dzieło plastyczne przede wszystkim malarskie i dla spotęgowania wrażenia ,-wzbogacone o elementy przestrzenne takie jak rzeżba terenu na pierwszym planie - wszystko subtelnie połączone w całość - tworzące iluzję przestrzenności i takie coś po prostu to -sztafaż ,w którym to nie bierze udziału czynnik żywy ludzki ,-w inscenizacji podstawowym elementem jest - żywy człowiek ,który wyraża coś na tle scenograficznym lub bez
- dzieła Daniela w H0 -to sztafaże
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#12
Dziś ukończyłem oświetlanie pierwszego domku, gdzie każde z okien ma osobne podświetlenie, dokończyłem całe ogrodzenie i wmontowałem furtkę, oraz skleciłem na prędko mostek, położony na rowem koło torów tak, by okoliczna gawiedź mogła szybko i na skróty iść nad wodę......;).
Jutro prawdopodobnie będzie "wylewanie" wody:). Jeszcze mnóstwo prac związanych z osadzeniem kolejnych budynków i elektryfikacją, ale to pod koniec miesiąca:).

DSCN5080 mod wąsk posesja i mostek.jpg











DSCN5082 mod wąsk posesja i mostek.jpg











DSCN5079 mod wąsk poasesja i mostek.jpg












DSCN5076 mod wąsk mostek.jpg












DSCN5064 mod wąsk mostek.jpg

'












DSCN5057 mod wąsk mostek.jpg
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#15
-zróbrealizuj swój projekt ! kurka wodna - w modelu !! no nic lepszego z okazją trafić się nie może !! Twój projekt /model ogrodzenia !!- masz teraz idealne pole do popisu jaki z Ciebie czarodziej - a więc Kolego DL skalpel tekturka klej i farbka pedzelek i heja w teren swojej dioramki do pracy jako projektant - własnie jekie byś tym właścicielom tej posesji w tak pieknej okolicznosci terenu i w ogóle zaprojektował ogrodzenie jako fachowiec ?
-jasne jest bynajmniej dla mnie ,ze projektowanie ogrodów składa się równiez z zaprojektowania ogrodzenia -
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#16
Ta diorama jest super, jak zwykle u Daniela, ale czy koniecznie trzeba ją pokazywać i o niej dyskutować w dziale dotyczącym TABORU? Zwłaszcza, że te same zdjęcia i podobna dyskusja jest także w dziale "Makieta i moduł" - "Relacje" - temat "Moduły - dioramy".
 
Z

Zv

Gość
#17
A widziałeś gdzieś wydzielony dział wąskotorowy w temacie makieta i moduł dla wąskotorówki? Zainteresowanym wąskim torem to nie przeszkadza :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#18
A widziałeś gdzieś, żeby było napisane, że w dziale Makieta nie wolno wstawiać opisów makiet wąskotorowych? W makietach i dioramach nie ma większego znaczenia, czy to jest tor normalny, szeroki i wąski, ważna jest skala, a ta jest ta sama: 1:87. Co innego w taborze, gdzie konstrukcja modelu w jednej skali zależy w dużym stopniu od tego, czy jest to pojazd normalnotorowy, czy wąskotorówka na 600 mm. Ale to dyskusja akademicka, której nie będę ciągnął. Według mnie dział TABOR nie jest miejscem na opisy makiet i tyle. Nie mówiąc o bezsensownym dublowaniu dyskusji z istniejącym w dziale "Makieta i moduł" tematem o pracach Daniela.
 
Z

Zv

Gość
#19
bla bla bla.. wolę czytac o fajnie zrobionej makiecie chocby w dzilae tabor.. to zupełnie bez znaczenia. Szkoda klepac w klawisze robimy tu śmietnik EOT.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 0
Wąskotorówka 8

Podobne wątki