• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ze szlakiem waskotorowym H0e

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Drogowo-kolejowy z podsypką? Samochody miałyby po tłuczniu jechać? Czy czegoś nie kumam?
Uprościłem. Na stalowej konstrukcji pod "ciężkim" torem albo jezdnią (albo jednym z drugim) jest płyta. Taka czy owaka, mniejsza z nią. A na niej nawierzchnia. Taka lub inna.
[DOUBLEPOST=1418902916,1418902550][/DOUBLEPOST]
Most stalowy w Kronowicach.. Trawa rośnie...
W Koronowie. Niby rośnie. Na zasyfionym drewnie. Kilka kępek, których pewnie by nie było gdyby most był używany.
Zresztą jakie to ma znaczenie, rób jak uważasz, zwłaszcza że zaraz jakiś klawiaturotrzep wstawi zdjęcie z Mozambiku na którym będzie widać że trawa rośnie na suficie.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Ojej! Ależ nagonka :)! Może nie z Mozambiku ale z warszawskiego podwórka - mnóstwo trawy i mleczy rośnie w rynnach, na dachu baraku rośnie brzózka, na balkonie na III piętrze!! rosło sobie spokojnie jakieś drzewko tyle, że korzenie miały kłopot z utrzymaniem całości i podczas wiatru drzewko odleciało. Wydaje mi się, że siła natury jest tak potężna, że rozrywa płyty betonowe, przewraca ściany i sieje się wszędzie (z naciskiem na wszędzie). Na wielkiej równi stacyjnej stacji Warszawa Rembertów pokrytej wyłącznie tłuczniem (bez żadnej domieszki ziemi) rosną spokojnie rośliny a wiosną jest wręcz zielono. A tu tyle (co prawda starsznie wesołych (y)) słów w dyskusji na temat starego mostu, z minimalnym ruchem pociągów. Ja jestem za trawą! Może tam jest jakiś mikroklimat :).
 
S

Sebastian

Gość
Jako właściciel modułów w tym projektant i budowniczy tego feralnego wiaduktu, kilka słów wyjaśnienia (tłuczeń i cała zieleń na modułach to oczywiście robota Daniela).
Jest to produkt firmy NOCH, który istotnie pod torem ma, czy raczej powinien mieć konstrukcję kratownicową. Model został przeze mnie przerobiony tak, by stał się węższy. Niestety bez kratownicy a z "pełnym" spodem. Dlatego został "zasypany" tłuczniem.
Dziś mogę powiedzieć..."ja wiedziałem, że tak będzie" i zostanie to rozwiązanie poddane krytyce.
Nie obrażam się a wręcz przeciwnie :) Na wiadukcie zostaną zamontowane blachy tak, by finalny efekt wskazywał na kratownicową konstrukcję pod torem.
Zieleń z wiaduktu się wykosi :)
Na koniec dodam, że w niedługim czasie złomiarze wytną do reszty tor pod wiaduktem, a koparki wykopią w tym miejscu kanał. Tym samym, tak jak pierwotnie zakładałem, wiadukt stanie się mostem nad niewielką rzeką :)
 
Z

Zv

Gość
Brawo! Dostaniesz medal i pierwsze miejsce w konkursie na Model Roku :) !! Piękna zieleń! Zrobiłbyś kiedyś wideoporadnik jak to zrobić samemu... i z czego...
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Tu nic szczególnego nie ma :)... Do zieleni użyłem maty Mininatur , dosadzałem czterema rodzajami trawek elektro, , drzewa od MBR model , oraz Freon .... Szyny są wybarwiane Humbrolem akrylowym, średnim brązem, podkłady malowane mocno rozjaśnionym czarnym pigmentem akrylowym, do zasypania torów użyłem drobniusieńkiego piaseczku, następnie całość jest zalana rozcieńczonym wikolem...:) Do zdjęć użyłem dwóch rodzajów teł... That's all :p
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 0
Wąskotorówka 8

Podobne wątki