• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama z kozłem oporowym

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.959 6 0
#21
- skoro tak zaakcentowałem Koledze na jego wątku ( mam nadzieję na wyrozumiałość ) - te łubki , śrubki ,że to takie ważne to wkleję swój przykład ,-dlatego ,żeby było wiadomo ,że chodzi nam o wielka sprawę , zwłaszcza ,że Kolega lubi różne takie smaczki czego dał wcześniej już przedsmak ..
-a więc na szybko sklecony kawałek toru wyeksploatowanego i przeznaczonego do kasacji




( łubki ze śrubami prod. hoart zamontowane na torze nie moim )

- ..więc skoro Kolega rozpoczął ucztę ( rdza na szynach ,drzewo , beton , samochód na tym skrawku styropianu - ech coś kapitalnego!) no to teraz tylko prośba o więcej i jeszcze więcej takich ambrozji dla oczu...;)
- Pozdrawiam i życzę powodzenia
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#23
Nie wiem czy to dobrze widać na zdjęciach, ale szyna jest subtelnie cieniowana.
Codziennie przyglądam się torom kolejowym 1:1 ( szczególnie szynom) i naprawdę wyglądają różnie, nawet te same w słońcu inaczej, podczas deszczu inaczej. Chcąc doprowadzić moje do stanu , który będzie mnie satysfakcjonował popadnę w depresję ;-)
Co to za farba na szynach (kolor) http://forum.modelarstwo.info/attachments/20170308_145452-jpg.461446/ ? (Jeśli to nie tajemnica). Podoba mi się. Uważam, że kolor trafiony w punkt jeśli chodzi o to, czego ja szukam.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.854 214 0
#24
-a więc na szybko sklecony kawałek toru wyeksploatowanego i przeznaczonego do kasacji

- Pozdrawiam i życzę powodzenia
Super to wygląda, zarówno Twój tor do rozbiórki jaki również tor z kozłem kolegi jarorafal. Jedyne co mnie zastanawia to czy otwory w szynie pod łubki nie powinny być w linii.
Swego czasu pracowałem w zakładzie gdzie produkuje się łubki i jak długo pamiętam to zawsze otwory wierciło się w linii. Dodatkowa jest to jedyny zakład produkujący łubki w Polsce.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.984 15 2
#25
A ja uważam że jest rewelacja, nikt normalny nie będzie stał z lupą czy też sprawdzał pod mikroskopem odcienie rdzy, które oglądane z normalnej odległości dla widza i tak nie są widoczne.
Jasne zdeniu, że nikt nie będzie stał z lupa i oglądał każdego szczegółu. Ale skoro jest to wykonalne a toru jest niewiele to należało by nadać ten smaczek.
Redukując smaczki można bardzo szybko dojść do gotowego toru z nasypem Roco maty trawiastej i plastikowego koziołka.

Wydaje mi się że nawet jeśli czegoś na pierwszy rzut oka nie widać na makiecie a w prawdziwym świecie jest to trzeba w miarę możliwości dodawać te szczegóły. Tyczy się to w zasadzie wszystkiego. Czy to łubki, ciemniejszy kolor trawy w rowie, rodzaj szutru czy rdzy. Śruby które pokazał Hoart są genialne i aż serce pęka, że na gotowych sklepowych torach takich nie ma.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#26
popowe, po pierwsze nie należy (bo to nie jest żadna wytyczna) a co najwyżej można co z resztą popieram,
po drugie pisałem tylko o malowaniu w ciapki które po szutrowaniu oraz zrobieniu całej reszty nie będą już tak widoczne,
co do maty trawiastej i plastikowego koziołka no to poniosło Cię, po co od razu wpadać w skrajność.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.984 15 2
#27
Jarku może i faktycznie popadłem w skrajność. Niemniej jednak im obiekt mniejszy tym można się bardziej przyłożyć.
Co oczywiście nie oznacza, że kolega Rafał źle robi. Wręcz przeciwnie. A jak już tak fajnie robi to aż żal nie dać tego jeszcze jednego kroczku. :)
 
OP
OP
jarorafal
Reakcje
3 0 0
#28
Pierwsze zdjęcia wykonane chwilę po szutrowaniu. Wszystko jest jeszcze mokre, więc na fotce kolory sprawiają wrażenie ciemniejszych niż w rzeczywistości
 

Załączniki

OP
OP
jarorafal
Reakcje
3 0 0
#33
Pojawiła się droga. Trochę gruboziarnisty wyszedł asfalt, więc gdy wyschnie zostanie przeszlifowany. Jeśli nie będę zadowolony to położę nową warstwę tzw ścieralną :). Tymczasem pomyślę nad filarami pod rurociąg, który będzie biegł wzdłuż jezdni.
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.984 15 2
#34
Asfalt wygląda fajnie. Nie mam wrażenia żeby był za gruboziarnisty. Myślę, że jak go jeszcze trochę przykurzysz będzie w sam raz.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#36
A ja zadam takie nurtujące mnie pytanie dotyczące ilości zderzaków, dlaczego 6 szt, a nie 2. Czy na tych zderzakach będzie też zamontowany podkład jak na zdjęciach kozła oporowego z Wisły?.
 
OP
OP
jarorafal
Reakcje
3 0 0
#37
A ja zadam takie nurtujące mnie pytanie dotyczące ilości zderzaków, dlaczego 6 szt, a nie 2. Czy na tych zderzakach będzie też zamontowany podkład jak na zdjęciach kozła oporowego z Wisły?.
Nie. Nie będzie zamontowany podkład, gdyż w rzeczywistości takowego nie było. Temat był przerabiany, jak Kolega wie i z braku dostępnej dokumentacji zdecydowałem się na obecną wersję.
Nie znam uzasadnienia merytorycznego co do zastosowania akurat sześciu zderzaków ( normy czy wymogi techniczne). Jak sięgam pamięcią to na pewno było więcej niż dwa. Z resztek mocowań wystających z betonu wywnioskowałem, że liczba sześć jest prawdopodobna :) . Tu natomiast, żadnego podkładu jak w Wiśle nie było.
Na zdjęciu oryginał ( stan obecny)
 

Załączniki

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#38
Mnie nie chodziło o model który kolega wykonuje, to pytanie jest ogólne, dlaczego 6 zderzaków jest na tych kozłach oporowych w Wiśle, z jakiego powodu zostały zamontowane, po prostu chciałbym uzyskać odpowiedz na to pytanie.
 
Ostatnio edytowane:

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.360 33 1
#40
Wydaje mi się, że na zderzakach zawieszona była poprzeczna belka, która je wszystkie łączyła rozkładając siłę naporu wagonu w razie jego niezatrzymania przed kozłem oporowym. W przeciwnym razie nie byłoby sensu montować sześciu, lecz tylko dwa na wysokości zderzaków wagonu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki