• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama - "Złomek"

OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#81
Faktycznie średnio to teraz wygląda. Trawa co prawda potrafi beton przebić ale beton podnieść to już średnio :)

Tak a propo tych karminadli. Tradycję dodawania śledzia znalazłem tylko na wiki i u Gesslerowej. Cała moja śląska rodzina kilka pokoleń wstecz robi wielkie oczy na te niby ślunskie danie...:confused:
Dobre są choć jak ktoś nie lubi ryby to mu nie będzie smakować. Jak już robisz w niedzielę to sobie zostaw jednego na zimno do klapsznytki co ją weźmiesz w poniedziałek na szychta ;)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#82
No więc mnie jeden kumpel Zagłebiok powiedział o tym że jego babcia mu takie robiła. Ale zaś znajome Ślónzoki patrzyli na mnie raczej z przerażeniem. Facet prowadzący świetną restaurację z kuchnią regionalną w Jemielnicy "Ecka-An der Ecke" (ich zupa z Oberiby i Śląskie niebo urywają poślady) chciał lecieć po święconą wodę jak go spytałem o śledzia w karminadlu. Nawet przez chwilę myślałem, że to jakiś wymysł z Zagłębia.
Jak już robisz w niedzielę to sobie zostaw jednego na zimno do klapsznytki co ją weźmiesz w poniedziałek na szychta ;)
Jo, richtig:)
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#83
no coroz bardziej mi się na tym gryfnym forum podobo, chopy z Dąbrowy i Warszawy po slunsku rozprawiają, a danie to faktycznie Zagłebiowskie a nie Śląskie.
A diorama naprawdę super:gwizd:
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#85
Kilka zdjęć dioramy na tą chwilę. Trzeba się będzie jeszcze uśmiechnąć do @hugwa w temacie płyt chodnikowych, kupić lampy i znaleźć odpowiednie figurki do scenki montażu chodnika. Znalazłem już obok mojej pracy niezłe miejsce do zdjęcia na tło.

Diorama Złomek 1.jpg Diorama Złomek 2.jpg Diorama Złomek 3.jpg Diorama Złomek 4.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#86
Nie wiedziałem ze Fresh Logistics do Anglii jeździ ;). Jeśli to droga "przelotowa" - tak bym ją teraz widział - to może warto dać słupki kilometrowe ? Fajnie kolorystycznie dodały by smaku moim zdaniem. A sądząc po przerastajacej brzozie to "Zlomka" od kilku lat nikt nie ruszał.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#87
To wewnętrzna droga magazynu spedycyjnego. Cała historia jest spisana w jednym z pierwszych postów :)

...he he faktycznie ze złej strony sobie Fresh stoi :)
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
#88
Kolego Adamie wszysko w Koledze pracy wytrzymam , ale te kafle w tle nie - proszę zasłoń te kafelki na przyszłość czymś - dziękuję
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#90
Z zestawu studzienek kolegi @Ostbahn wykonałem sobie wpust krawężnikowy:

wpust krawężnikowy 1.jpg wpust krawężnikowy 2.jpg

Jeszcze będzie mocowany na stałe, uszczelniany, poziomowany, ewentualnie malowany (chociaż zardzewiały mi się podoba) ale to już jak chodnik mi ekipa wyłoży w tym miejscu.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
#91
- dla mnie to plac parkingowy , jakies białe linie ooznaczajace miejsca parkowania i tiry i klimacik że hej - czyli po naszej stronie jako widza może byc centrum handlowe , stacja benzynowa , itd .- a masz pomysł jak wyeksponować skończona makietkę pt."Złomek" ?
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#92
Jak na plac to trochę wąsko :(

...plan zakłada drogę (oświetloną 3 lampami) z chodnikiem w budowie (scenka rodzajowa) i łagodny stok z równo ciętą trawą do krawędzi dioramy.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
#94
- a odwróć tą swoją dioramkę i zatrzymaj od strony płotu - hę.. zrób proszę na maxa fotki makro przez dziury w tym ogrodzeniu - jak z tamtej strony ten złomek wygląda ? (intryguje mnie )
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
#96
- dzięki - super to wyglada , moze jeszcze wiecej chaszczy patynka na ogrodzenie Adamie wreszcie ożyła Twoja diorama
-ale spróbuj przez te dziury w płocie pstryknąc foto - może się da
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#97
Problem w tym, że ten widok zasłoni tło :( ...chociaż teraz się zastanawiam czy jednak nie zostawić możliwości obracania jej bo faktycznie widok z tej strony może mieć swój urok.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
#99
- skoro pokazałeś taka scenkę to może opowiadaj dalej ,.. - na placu widac tira , radiwóz i wózek widłowy , zero człowieka - co bedzie dalej..? Ty zza płota obserwujesz rozwój akcji ..
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Kierowca TIRa próbował przekupić pracowników przyjęć celem wcześniejszego od awizacji rozładunku. Policja została wezwana przez ochronę ponieważ kierowca awanturował się gdy pracownicy magazynu mu odmówili. W czasie interwencji okazał się, że kierowca jest dodatkowo dziabnięty i został odwieziony radiowozem do szpitala celem badania z krwi. Drugi radiowóz pilnuje tzw "dzikiego rozładunku" bo nabiał długo nie pociągnie gdy wyłączony jest agregat. Kierwoca bowiem zabrał ze sobą kluczyki do ciągnika i wyłączył wszystko. Policjanci dogadują temat rozładunku z pracownikami magazynu w biurze działu przyjęć ;)

Mam nadzieję, że mnie prawnicy Fresh nie obskubią za zniesławienie :eek: ...powinienem się wstydzić bo ciężarówka jest prezentem od tej firmy właśnie...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki