• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama - "Złomek"

OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
...no to Złomek praktycznie skończony. Tło kosztowało mnie tylko 30 PLN. Powiem szczerze myślałem, że efekt będzie gorszy. Wyszło super. Napatrzeć się nie mogę, a zdjęcia nie oddają efektu.

Tło diorama 1.JPG Tło diorama 2.JPG Tło diorama_.JPG Tło diorama 6.JPG

Na stałe go chyba nie zamontuję bo drugiej strony też fajnie się prezentuje:

Tło diorama 3.JPG Tło diorama 4.JPG Tło diorama 5.JPG

Pozostała do zrobienia porządna sesja zdjęciowa na słoneczku.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
Adam montuj ten układ do lamp i zrób nocne zdjęcia.
Do makiety przygotuję Ci inny układzik ;)
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Już pupa. Mam to poklejone i skończone od spodu. Nocne zrobiłem. Wrzucę jutro. Świeci ladnie na 9V Właściciel nie będzie potrzebował zasilacza jeśli tylko ma TIRy w kolekcji ;)
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
985 23 0
@krakowiak wołamy do tablicy ;) Ten Amerykaniec, w końcu twój :p
Już jestem, po ponad tygodniowej przerwie w dziczy pod Krakowem :) tam nawet żeby zadzwonić z komórki, trzeba było wyjść z domu, złapać się płotu i szukać zasięgu :)

Akurat ten model to SD40 wyprodukowany przez firmę Intermountain. Model jest wyposażony w sprzęg Kadee.

Wszystkie sprzęgi w moim taborze amerykańskim rozpinam ręcznie (łączenie automatyczne) i jak do tej pory nie udało mi się rozerwać składu na makiecie - skład testowy liczył max 3 lokomotywy i 45 wagonów :)
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Diorama ma przedstawiać "wnętrze" zakładu spedycyjnego. Zakład kiedyś należał do Kolei Państwowych (niekoniecznie polskich) teraz jest w rękach prywatnych. Tak to sobie wymyśliłem i zaplanowałem:

Zobacz załącznik 279981

Patrząc od góry: betonowy płot okalający wnętrze zakładu z klasyczną dziurą dla chcących ominąć alkomat pracowników ;) Płot będzie obrośnięty zielenią średnią i pojawią się brzozy. Jedna ma też wystawać z wagonu Złomka. Bocznica ze Złomkiem zakończona betonowym kozłem oporowym (taki jak na zdjęciach @zgodny z Żywca mnie zainspirował) Tor stary, zardzewiały przysypany i zarośnięty podobnie jak złomek, na brudnym szutrze. Ułożę go bezpośrednio na styrodurze by sprawiał wrażenie zapadniętego. Drugi tor (flex betonowy) położony zostanie na szarym szutrze TT Polaka. Podobnie jak to miało miejsce na górskiej dioramie. Raz, ze kolor mi odpowiada, dwa skala też, trzy mam go jeszcze w cholerę :) Poniżej (patrząc z perspektywy planu pojawi się zieleń średnia. Może jakaś jedna brzoza lub inne drzewo. Rów z wodą (w miejscu dzikiej ścieżki pracownicy przerzucą kawał blachy) Asfaltowa droga miedzy betonowymi krawężnikami ale chyba bez znaków poziomych. Jakoś mi się takie drogi wewnętrzne magazynów u firm spedycyjnych z ładnym czystym asfaltem kojarzą. Koniec końców inwestycja świeża :) Chociaż to jeszcze do przemyślenia bo kilka łat by się przydało. W końcu ciężarówki asfalt będą 24h na dobę rozjeżdżać... Chodnik i 3 lampy drogowe. Podobają mi się lampy OMKIA ale zadowolę się nawet tymi od Bogosa z alledrogo :) Dioramę kończyć będzie delikatny zarośnięty strzyżoną trawą nasyp.

Od technicznej strony. Złomek zostanie do toru na drewnianych podkładach przytwierdzony na stałe. Tor betonowy zostanie zelektryfikowany podobnie jak ten na dioramie górskiej. Półka ma służyć do prezentacji modeli tak kolejowych jak i ciężarówek. Oświetlenie lamp prawdopodobnie z baterii bo według mnie to spora wygoda. Sprawdza mi się już na dwóch dioramach ten sposób. Diorama otrzyma chromowe nóżki. Podstawą będzie płyta OSB ale wymiaru jeszcze nie podaję bo muszę najpierw rozstawić to co ma na niej się znaleźć. Całość terenu wymodelowana w styrodurze.
A nie inspirowało Cię czasem Zagórze Towarowe [Chociaż właściwie leży na Staszicu w DG] ?
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Z Zagórza (sosnowieckiego) jest zdjęcie tła. Inspiracją do złomka był kozioł oporowy z Żywca, boczny tor z Gołonoga, boczny tor na Środuli i moja bujna wyobraźnia :)
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
Jeszcze raz czytałem opis Twojej pracy jest super. Zastanawiam się sam nad zrobieniem czegoś pod wymiar do szafy. Aby wstawić pociąg.
Twoja praca dała mi dużo do przemyślenia i podpatrzenia jak robią modelarze. Czy jeszcze jakieś swoje prace opublikowałeś.
Gratuluje i życzę dalszych wspaniałych prac.
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki