• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama - UniQue

OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#21
Jak by kto myślał że się nic nie dzieje to jest w błędzie ;) pewne elementy poszły do malowania, wziąłem się również za wykańczanie rękawów, efekty na zdjęciach poniżej. Jeszcze przedemną mnóstwo roboty by nadać tej dioramce życia ale wierzę w to że się uda :p
tmp-cam-6850302934891518313.jpg

tmp-cam-2710869634450387622.jpg
tmp-cam-5835315225546575415.jpg
tmp-cam-167682678288608766.jpg
tmp-cam-7819547225598423095.jpg

Jak wam się podoba? :) a może się nie podoba? może coś zmienić, poprawić? :niepewny:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#22
Moim zdaniem blacha wydaje się przeskalowana, a kolory zbyt intensywne. No ale to mój odbiór. Cyknij focię w makro na detalach. Fajnie byłoby zobaczyć na ile precyzyjnie robisz np połączenia elementów. Z daleka wygląda bardzo fajnie.
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#31
Muszę Ci powiedzieć że za.......e to wygląda(y).
Przy okazji pytanie, blachy ryflowane to gdzie kupiłeś?
Fajnie że się podoba ;) co do blachy ryflowanej to od dłuższego czasu zaopatruje się na allegro. Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/h0-blacha...2193?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
A swoją drogą po za blachą jest wiele fajnych ciekawych gratów do naszej ulubionej skali :) polecam Pana Bogusława, wysyłka i kontakt jest bezproblemowy i na najwyższym poziomie:)
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#32
Wróciłem! :D trochę mnie nie było... no dobra długo mnie nie było :p wrócił czas, wróciły chęci na dalsze dłubanie. Diorama sama się przecież nie zrobi hehe.
A teraz do sedna:
Jest mały update podstawy pod dioramkę, gdyż poprzednie podłoże które było wyłożone już kostką się nie nadaje... niestety po kilku miesiącach leżenia w szafce podstawka jak by lekko się wygieła i nie leży już całą płaszczyzną na podłożu i dodatkowo kiedy dyktę a naklejony papier z imitacją kostki dostały się jakimś cudem małe pęcherzyki powietrza... W tej chwili dociąłem nową podstawkę z plyty meblowej grubości 18mm więc ta już się raczej nie wygnie w żadną stronę. Teraz jedynie myślę czy kombinować znów coś z kostką czy może jednak zrobić jendolity beton, bo często zamiast kostki w takich miejscach są właśnie wylane na gładko betony. Narazie jeszcze płyta biała bo nie mogę się ostatecznie zdecydować.
Dziś pomalowałem kawałek hali i zrobiłem schodki do drzwi w hali ;)
Tak to się prezentuje na dzień dzisiejszy:
IMG_20210103_142130.jpg

IMG_20210103_142138.jpg

IMG_20210103_142224.jpg

Ciąg dalszy wkrótce :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#33
Super, że wróciłeś do modelarstwa i do dokończenia dioramy. (y)
Beton na podłoże to dobry pomysł. Z czego zrobiłeś schody? To gotowy produkt, czy może Twoja praca? Pytam, bo wyglądają świetnie.
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#35
Super, że wróciłeś do modelarstwa i do dokończenia dioramy. (y)
Beton na podłoże to dobry pomysł. Z czego zrobiłeś schody? To gotowy produkt, czy może Twoja praca? Pytam, bo wyglądają świetnie.
Schodki są z blaszki fototrawionej zakupiłem na allegro, trochę je przerobiłem, dokleiłem trochę Hipsu gdyż były za niskie, jeszcze czeka je malowanie i będa gotowe ;)

Już teraz wygląda fantastycznie, a to jeszcze nie koniec ;)

Co do kostki, ja zrobiłem swoją z gotowych płyt. Efekt fajny, ale widać trochę przejścia między płytami, choć naprawdę starałem się je zamaskować. Tutaj link do moich zdjęć: http://forum.modelarstwo.info/threads/ciężarowe-przemekk.46940/page-5

Także ja też obstawiałbym jednak beton.
Kurcze ciekawie w sumie u Ciebie wygląda ta kostka, to jakiś gotowy arkusz?? jaki format? bo chyba nie spotkałem się jeszcze z taką kostką gotową :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#36
Dzięki za informację. Piękne te schodki.
Kurcze ciekawie w sumie u Ciebie wygląda ta kostka, to jakiś gotowy arkusz?? jaki format? bo chyba nie spotkałem się jeszcze z taką kostką gotową :)
To jest kostka robiona przez Auhagena nr kat 52408. Tak na szybko znalazłem np tu-klik

U mnie leży na module ze sklepem Aldi klik i niestety, połączenia płytek widać, nawet po delikatnej waloryzacji kostki washami.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#37
Jeśli plac ma być betonowy, to pamiętaj o dylatacji przeciwskurczowej. Beton wylewa się w polach np. 3x3m, rzadziej 6x6. Wszystko zależy od klasy betonu.
Schodki super.
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#38
Jeśli plac ma być betonowy, to pamiętaj o dylatacji przeciwskurczowej. Beton wylewa się w polach np. 3x3m, rzadziej 6x6. Wszystko zależy od klasy betonu.
Schodki super.
Astro toś mi dał teraz do myślenia teoretycznie przyjmowałem myśl że plac będzie gładki jednolity, ale faktycznie mógłbym się pokusić o urozmaicenie tej wylewki i zrobić podziały między wylanym betonem... 3x3m powiadasz to w naszej skali wychodzą kwadraty 3.44cm x 3.44cm, tak myślę że jest to wykonalne tylko muszę to dobrze przeanalizować :niepewny:
A w między czasie sklejam i montuje drugie schodki. Te drugie będą tuż obok podjazdu/zjazdu z hali:
tmp-cam-5846946195185896316.jpg
tmp-cam-6026926092350246864.jpg
tmp-cam-9070170833394193062.jpg

;):)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
#39
Fajnie że znalazłeś chwilę wolnego i wróciłeś do nas na forum . Pięknie się to prezentuje . Odnośnie podłoża to często spotkałem się tym że tak mniej więcej do kół naczepy od magazynu wylany jest beton , a reszta to kostka . Często beton był jeszcze przełamywany kratką na wodę deszczową .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki