• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama TT na półce

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Adam,
Dziś przez przypadek kliknąłem na twój wątek i... zdębiałemo_O Od wieków nie dostawałem powiadomienia o tym co się tu dzieje:mad:
Teraz odpowiem hurtem. Zdjęcia na słonku i to z zapalonymi lampami mają wspaniały klimat(y). Jednak światło daje bardzo dużo:rolleyes:, bo tylko Daniel w piwnicy o trzeciej rano, w grudniu, przy awarii elektrowni Żerań, potrafi trzaskać piękne fotki:love:. Ale jego możemy sobie darować, bo od dawna wiadomo że zaprzedał duszę Belzebubowi:podstepny::devil::ROFL:
To co mi się najbardziej podoba w twojej pracy to niebywały entuzjazm i to, że wszystko wykonujesz własnoręcznie.
Tak 3maj(y)
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Pierwsze próby z tłem. Wykonanie dioramy jest bardziej bajkowe niż realistyczne więc pomyślałem, że tło można wymalować.Powinno nawet bardziej pasować do dziecięcego pokuju niż takie fotorealistyczne. Mam mieszane uczucia ale jedno jest pewne - pejzażami to ja bym na życie nie zarobił :)

tło.jpg tło 1.jpg tło 2.jpg

Sporo jeszcze do poprawy (okolice góry i pojawią się dachy domów, które powinny wypłaszczyć teren) ale to już jak wyschną pierwsze warstwy i kupię sobie nowy pędzel bo mi Młody pożarł...
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Tło bez kościoła podobało mi się bardziej. Nie żebym był laicki do bólu;), po prostu bardziej mi pasował sielski krajobraz:)
Reasumując - świetny pomysł na półkę w dziecięcym pokoju. Zamiast kupnego badziewia chińskiego, dzieciaki dostają prezent jaki pamięta się przez całe życie, a ojciec przez dwa i pół miesiąca zyskał już nieco doświadczenia - same korzyści. Gratuluję Adamie(y)
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Chyba masz rację. Przekombinowałem z budynkami. Raz na jakiś czas tło podmienię :) Spróbuję dać jeszcze tak jak planowałem fototło ale to już w przyszłym roku może jak znajdę w sobie tyle samozaparcia by znów spróbować PhotoShoopa ogarnąć :)
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Z nudów ... trwa gromadzenie funduszy na skończenie górskiej i na kolejną dioramę H0... sobie zdjęcia nocne robię półki u dzieci :)

diorama TT nocne 1.jpg diorama TT nocne.jpg

...chuligani z Drezna ławkę złamali...
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
@Adam66

To specjalnie dla Ciebie jeszcze dwie retro ;)

diorama TT.jpg diorama TT 1.jpg

BTW poprawiłem trochę szutrowanie i zieleń na dioramie. Wymieniłem okablowanie bo nie mogłem patrzec na poklejone taśmą przewody
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Dziękuję

Próbowałem uratować kilka zepsutych tematów mając już doświadczenie z kolejnej ale to jak w budowlance. Łatwiej nowy dom postawić od nowa niż spróbować poprawić stary do nowych warunków :) Walka z szutrem i scieżką. Błotna ścieżka (pył z ziemniaków) według mnie lepsza od piaskowej. Szutru już raczej nie uratuję...mam tylko kawałek szutrowany sprawdzoną już na dioramie górskiej techniką. Reszta nadal wygląda jak bajoro...

diorama TT 1.jpg diorama TT 2.jpg diorama TT 3.jpg diorama TT 4.jpg diorama TT.jpg

Tak czy siak pólka nadal cieszy dzieciaki więc uważam ją za udaną.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł TT 9

Podobne wątki