• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama TT na półce

OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Panowie od telegrafu byli szybciej niż elektrycy :)

słupy telegraficzne 1.jpg słupy telegraficzne 2.jpg

Izolatory trochę przegięte ale panowie nie mieli innych na stanie po ostatniej robocie ;) Muszę tylko opanować jedną technikę pozyskania odpowiedniego walca ze styroduru i wymienię.
 
Reakcje
7 0 0
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Chyba najbardziej frustrująca część pracy nad dioramą. Podobnie jak z szutrem nigdy więcej samodzielnie lamp... jak tylko będzie okazja wymieniam na "klubowe". Jedynie kolor światła diód mi się podoba. Niezła lekcja pokory dzisiaj. Jak się człowiek za kabelki bierze to najpierw powinien porządny plan zrobić niż ruszać na hurra z lutownicą...

oświetlenie 1.jpg oświetlenie 2.jpg oświetlenie 3.jpg
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
W Stielu pojawił się wagon 2 klasy. Podobają mi się modele z tamtych lat. Zeuke robiło kawał dobrej roboty. Wagonik ciężki i solidny choć trochę brudny :)

wagon TT.jpg wagon TT 2.jpg

Zauważyłem drobiny żółtej farby na wypukłych napisach "DR" etc. Muszę sprawdzić czy te wagony tak były oznaczane w rzeczywistości czy to tylko wizje poprzedniego właściciela...

Znalezione na niemieckim forum:



Co prawda inna klasa i inny typ ale żółte napisy mogą być oryginalne dla tego wagonu.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Dogrzebałem się do porządnego zdjęcia na którym będę mógł oprzeć malowanie kupionego wagonu:





http://www.donnerbuechse.eu/83337.htm

Z ciekawostek: firma Zeuke wypuściła te wagony w zestawie z BR23. ...szkoda, że nadwyżki gotówki nie mam bo bym bez zastanowienia brał taki zestaw na znanym portalu aukcyjnym z trzema takim wagonami i wspomnianą lokomotywą. W sam raz na dioramę... Ciekawe z którego to roku. Może @Andrzej Harassek coś wie w tym temacie?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Dokładnie nie powiem, ale może mieć prawie 50 lat, to jest z lat 1960-tych. A opisy na wagonach nigdy nie były wypukłe, tylko malowane. Wyjątkiem mogły być oznaczenia zarządu (tu: DR), ale raczej nie w takich zwykłych wagonach (choć np. nasze EN57 początkowo miały litery PKP nakładane). Ale z całą pewnością nie dane techniczne czy numer wagonu, nie mówiąc o napisach na ostoi. Nie mówię tu a tabliczkach np. z oznaczeniami klasy czy z napisami "dla palących" i "dla niepalących", te bywały emaliowane. Ale w tamtych czasach łatwiej było zrobić w modelu napisy wypukłe, niż porządnie je wydrukować.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
ha ...na to bym nie wpadł. Myślałem, że to zaleta modelu nie wada :) Faktycznie zwróciłem uwagę na to, że 100% oryginalnych zdjęć starych wagonów to malowania i miałem zagwozdkę...
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Dotarła druga dostawa zieleni. W sumie z kilku pozycji podpasowały mi jedynie ciemno zielone gąbki na krzaczki i oliwkowe na chwasty. Szału nie ma cycków nie urywa ale tragedii też nie ma...

krzaczory 1.jpg krzaczory 2.jpg krzaczory 3.jpg krzaczory 4.jpg krzaczory 5.jpg

Wagon pasażerski na razie jest na etapie moich szalonych wizji i prób mieszanek farb
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł TT 9

Podobne wątki