• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama TT na półce

OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#44
...no może tunel nie jest szczytem moich marzeń ale na pewno na razie szczytem moich możliwości :) Druga sprawa, że nie mam na niego innego pomysłu. Jak wpadnę na jakiś to podmienię

diorama 1.jpg diorama 2.jpg diorama 3.jpg diorama 4.jpg

Adam postaram się zrobić jeszcze jedną w okolicy skali TT. Zobaczymy co mi wyjdzie.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#46
No całej góry na dioramie nie zmieszczę nawet w skali TT :) W planie mam jeszcze tła od strony ścian (lewa strona i tył) ale to już na końcu jak się z jedną firmą dogadam na wydruk na PCV lub coś w ten deseń. Tło ma prezentować właśnie górę podobną tej w Długopolu:



Cały pomysł na takie wykończenie dioramki wziąłem z porad użytkownika @dany w jednej z tutejszych relacji.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#48
Siedzę od pół godziny, obgryzam wędzone kości spod śląskiego żuru i wpatruję się w ten tunel jak szpak w ... muszlę. Widzę różnicę w osadzeniu portalu na dioramie i tego w Długopolu ale zabij mnie gazetą ale nie mogę zrozumieć błędu jaki popełniłem :confused: Jak znajdę chwilę to namaluję tło ...może wtedy mój pomysł będzie widoczny bo pewnie z braku doświadczenia nie potrafię tego zrozumiale przedstawić. Na razie wysypałem dróżkę:

ścieżka 1.jpg ścieżka 2.jpg ścieżka 3.jpg ścieżka 4.jpg ścieżka 5.jpg ścieżka 6.jpg ścieżka 7.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#49
Chodzi o to, żeby sprawiało to wrażenie, że pociąg wjeżdża do tunelu w górze, a nie do wąskiego pudełka przez bramę ozdobioną portalem tunelu. Nieudolnie naszkicowałem o co mi chodzi. Wiadomo, że reszta góry będzie istniała w wyobraźni i ew. namalowana w tle.

drzewka.jpg
diorama 1.jpg
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#51
Zwykle tor dochodząc do zbocza biegnie w wykopie, a portal jest dopiero w miejscu gdzie "góra" przykrywa komorę tunelu.
W Długopolu jest podobnie, tyle że z jednej strony bardziej.
Są tunele, których portale są wysunęte przed zbocze, prawdopodobnie żeby zabezpieczyć tor przez osunięciami ale wygląda to zupełnie inaczej kiedy widać kontekst. Najlepiej by było gdybyś w miejscu tego domku i brzózek dolepił kawał góry - to nawet dobrze by zrobiło dioramce.
Klasyka gatunku (zdjęcia z bazakolejowa.pl):







 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#53
Adaś, rób swoje i nie trać entuzjazmu - zapał to podstawa(y) Zacytuję wpis hugwy z mojego wątku(cytuję z pamięci) - "Skoro już wiesz że wszystko jest do bani... to możesz spokojnie robić dalej";)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#54
Ty się moich postów na pamięć uczysz?
Zwróć uwagę na początek zdania: "najlepiej by było".
Nie mój cyrk, jak ktoś się prosi żeby się przyp......zrecenzować to znaczy że tego chce.
Od głaskania po główce to jest mamusia i ksiądz.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#55
:) ...jakbym tak szybko tracił entuzjazm do bym tych wszystkich projektów, które się mojej Połowicy śnią po nocach nie zrealizował :)

@hugwa i pan Andrzej mają rację choć szkoda, że dopiero teraz na to zwrócili mi uwagę bo teraz jeśli się zdecyduję to zmienić to będę miał w cholerę roboty (n) Ewentualnie zostawię na tej pierwszej w moim życiu dioramce tak jak jest ku pamięci by lepiej planować :)
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#59
Dokładnie tak. Do testów genialna sprawa. Jest też i druga opcja akurat dla mnie pozytywna. Za 20 zeta mam 5 rodzajów trawy. No nie ma w sieci lepszej opcji jak do tej pory. Dla kogoś komu się nie przelewa w budżecie na hobby to fajna sprawa. Daj znać jak się ona na elektrosadzeniu zachowuje bo tego na razie nie wiem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł TT 9

Podobne wątki