• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama TT na półce

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#22
Z ostatecznym postarzaniem wstrzymałbym się do czasu posadzenia roślinności. Będziesz wiedział jaki finalny odcień dobrać, żeby kolorystycznie "osadzić" wagony w tle, tak by całość stanowiła jedno(y)
 
Reakcje
1.731 13 0
#24
Adam. Miałem kiedyś ten parowozik w TTtce i te same tory:p Na tym się uczyłem pierwszych dioramek i makiet:)... Dziesiątki metrów szyn rozkładałem na podłodze i mama niestety musiała "skakać" idąc z pokoju do kuchni:)....
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#25
Daniel no to jestem na dobrej drodze ;)

ps. jestem ciekaw po co wszystkie sprzęgi są w tych wagonach połączone. Czyżby chodziło o oświetlenie końca pociągu. Na całym składzie ZeukeBahne jest dostępny prąd, ze tak się wyrażę na osi.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#27
Dłubaniny peronowej ciąg dalszy...

peron 1.jpg peron 2.jpg peron 3.jpg

Nie mogłem się doczekać na "zieloną" przesyłkę więc postanowiłem wykorzystać wspomnianą gdzieś wyżej gąbkę florystyczną do wstępnej zieleni że tak to napiszę peronowej. Tablica czeka na córki korektor w długopisie... co oni ich tak długo w tej szkole trzymają... :mad:
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#29
Herzlich wilkommen in Stiel ;)

peron 3.jpg

Szlag trafił korektor. Wykałaczka i farba. Straszne niechluje na tej stacji pracują...ten dioramowy DDR to tak bliżej Lipska chyba był :confused:

Chałupka obsługi stacji się klei. Sprawdzimy @mattia sposób na falistą blachę by się chłopakom deszcze na głowy nie lał. Muszę się za "elektronikiem" w Dąbrowie Górniczej rozejrzeć bo lampy peronowe czas postawić...
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#32
Prace budowlane trwają. Pierwsze przymierzanie (bez kleju na zacisk) stolarki okiennej i dębowej podłogi. A co? Ochrona Prezydenta Polski może mieć chałupkę (stróżówkę) w jednym z ośrodków wczasowym na wypasie to enerdowscy kolejarze w Stielu mają w byle jakiej szopie kawę pić?

domek kolejarzy 1.jpg domek kolejarzy 2.jpg domek kolejarzy 3.jpg domek kolejarzy 4.jpg
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#37
Między gotowaniem barszczu i ziemniaków wysiałem co nieco :)

Trzeba przyznać, że trawa się na żywo prezentuje elegancko. Mam nadzieję, że zdjęcia coś oddadzą. Do następnego spotkania Grupy Beskidzkiej powinienem dioramkę skończyć to wezmę się pochwalić. Przy okazji pożegnałem się gąbką florystyczną. Teraz dopiero widzę jaki ten kolor paskudny...

trawa 1.jpg trawa 2.jpg trawa 3.jpg trawa 4.jpg trawa 5.jpg

@edit zapomniałem dodać, że sadzone na młotek. Sadzarki się jeszcze nie dorobiłem.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#40
Fajne to :D ...sadzę, stukam i się śmieję.

trawa 6.jpg

Moja druga połowa też się śmieję ale inaczej. BTW ciekawe co by zrobiła gdyby zobaczyła jak piasek będę jutro z Młodym przesiewał na ścieżkę...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł TT 9

Podobne wątki