• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama TT na półce

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#1
W ramach treningu przed głównym projektem postanowiłem zrobić małą dioramę, która ma cieszyć oko dzieciaków ale i moje. Wykorzystam do niej niewykorzystaną półkę, zabytkowy zestawik TT otrzymany w prezencie od kuzyna z Niemiec. Wątek utworzyłem w sekcji TT, a nie w relacjach bo trochę tu ubogo w wątki, a szkoda bo ta skala coraz bardziej mi sie podoba :)

Plan:
diorama TT plan.jpg

W miejscu znaku zapytania pojawi się to co będzie mi pasować gdy już inne zaplanowane elementy się pojawią. Na dioramkę patrzeć będziemy z tej perspektywy:

diorama TT kąt patrzenia.jpg

Pierwszy etap prac za nami. Powolutku w ramach popołudniowego relaksu powinno się robić coraz ładniej.

diorama TT widok 1.jpg

pozdrawiam
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#2
Instytut geologii przy Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu zarejestrował znaczne ruchy sejsmiczne w regionie. Pewnie dlatego na dioramie się wypiętrzyło ...na różowo ;)

teren dioramy 1.jpg teren dioramy 2.jpg

Dzięki uprzejmości miejscowej agencji reklamowej Fabryka Kreacji mam bagażnik mojego mondeo wypełniony po dach odpadami styroduru :LOL:
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#3
Teren zagruntowany, elementy przyklejone i wywiercona dziura w półce na lampkę w koziołku oporowym. Czekam na lutownicę bo trzeba zagospodarować peron. Przy okazji pytanie - kupowaliście materiały w sklepie, który gości na tym forum w formie reklam AdSense? http://www.akcesoria-modelarskie.pl/ nie piszą jakich firm mają trawki a tak na próbę takie małe ilości to może nie byłby zły pomysł. Choć muszę to sobie jeszcze przeliczyć...
diorama widok 4.jpg diorama widok 5.jpg peron diorama.jpg

Wypróbowałem dzisiaj gąbkę florystyczną. Na krzaczki lub jako posypka na trawę będzie okej. Drzewa kiepsko choć spróbuję jeszcze ogarnąć inną technikę klejenia.


gąbka florystyczna.jpg
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#5
Na tej dioramce sie ona nie pojawi bo by mi zarzucono, że wygódkę zawiesiłem na drzewie... :p Jak się przyjrzeć to jest i ptica tyle że zielona...są jakieś zielone ptaki? :confused:
 
Reakcje
45 1 5
#6
Adam - ta kupka przed torem to będzie węgiel czy po prostu taka górka? Jeśli górka to można wyrównać teren szpachlą gipsową żeby nie było takiego ostrego przejścia. Drzewo ma ładny pień i kształt. Ta posypka może byłaby i ok ale przed malowaniem i sypaniem można gałęzie okleić taką watą do filtrów do akwariów itd. Ktoś (@mattia ?) w Technikach modelarskich chyba podał link do niemieckiego StummiForum, gdzie jest opisany ten proces. Załączam ten link tutaj:

http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=51&t=18449
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#7
Dzięki. Mam tą watę. Spróbuję. Problemem jest w niej, że jest biała i za diabła nie można jej porządnie zafarbować chyba, że w akwarium ją przez półroku przetrzymam :) Pnie moich drzew poprawię i dzisiaj wpadłem nawet jak. Podczas wiercenia w płycie zebrała się kupka wiórków ...następne drzewa będą mieć korę wiórową ;)

Co do górki. Nie mam jeszcze pomysłu na tą część dioramy. Z prawej strony górki ma być ścieżka do szopy. Wzniesienie dodałem na wszelki wypadek ale tak jak mówisz zeszlifuje je bliżej gruntu.

Z tym węglem to nie głupi pomysł w sumie...
 
Reakcje
45 1 5
#8
:) Popaćkaj tą płaską część deski gipsem tak żeby wyoblić to przejście między górką a ścieżką. Co do waty to można zrobić tak że okleić nią gałęzie a potem farbą w sprayu pomalować i pień i tą watę. Nie ma mocnych! Powinno zakryć białe.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#9
Teren podrównany. Moja żona skwitowała kolor tak, że koncepcja gąbki florystycznej jako listowie przestała istnieć :cool: ...ale materiał będzie fajny do innych rzeczy.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#11
@Adam66 dzięcioł elegencik :)

Pierwsze szutrowanie na 3 różne sposoby. Myślę, że zalewanie (kroplowanie) ułożonego nasypu rozcieńczonym 1:1 wikolem z płynem do naczyń do najlepszy, a na pewno najszybszy sposób. Pilnować tylko trzeba by wikol był odpowiednio rozcieńczony wtedy nie ma kłopotów z białawym nalotem. Oczywiście widywałem zdecydowanie lepsze efekty na Waszych makietach ale powiem szczerze: cholerna frajda rano wstać i zobaczyć dość zgrabny efekt pracy własnych rąk. Teraz już tylko ekipa sprzątająca na tory i trochę zębem czasu ugryźć to tu to tam.

szuter diorama 1.jpg szuter diorama 2.jpg szuter diorama 3.jpg szuter diorama 4.jpg

...jedno jest pewne na główną makietę sam tłucznia robić nie będę :obcy:
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#14
Wczoraj trwała praca nad tunelem. Okazuje się, że styrodur to także dobry materiał do bardziej precyzyjnej dłubaniny (na marginesie: mam już pomysł na samolot dla Młodego). Zaopatrzyć się trzeba będzie w wiertareczkę małą choć genialna by była domowa wersja boru dentystycznego :) @mattia Ty używałeś coś takiego chyba do dziargania w PCV spienionym? Do dopracowania metoda na wypełnienie fugi. Już się nie mogę doczekać pracy nad zielenią bo i skała z tunelem powinna wyglądać dużo ładniej.
portal diorama.jpg portal diorama 1.jpg portal diorama 2.jpg
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#16
Jak we Władcy Pierścieni. Goluma tylko brakuje nad tunelem :) Jeszcze portal będzie ale robię go osobno. Jak to się mówi: błąd na etapie projektu wstępnego skomplikował realizację przedsięwzięcia ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł TT 9

Podobne wątki