• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama - tomek458

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#6
Pierwsza diorama, niestety do mnie nie przemawia, może dlatego że, na naszym forum użytkownicy bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę.
Droga ok, ale cała reszta mi się niestety nie podoba , maty trawiaste moim skromnym zdaniem nadają się tylko jako podkład pod trawę , elektroststyczną , natomiast zamiast tylu plastykowych drzewek lepiej dać dwie trzy sztuki ale takich które chociaż trochę drzewka przypominają.
Mam nadzieję że, moje słowa Cię nie uraziły, tylko zmobilizowały do dalszej pracy.;):)
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Jak na pierwszą dioramę nie jest źle ;). Jak ja bym pokazał moją pierwszą dioramę to wszyscy by się za głowy łapali :D. Usuń drzewa od frontu i zamień te plastikowe choinki na coś innego. Zdemontuj je i wystaw na allegro a jak się sprzeda to dołożysz resztę. Zawsze można samemu zrobić :). Jedna złota rada odnośnie maty: Używaj jej tylko tam gdzie o trawę ktoś pielęgnuje (kosi grabi itp) czyli zazwyczaj w miastach.
Doceniam że działasz i liczę że każda kolejna diorama będzie coraz lepsza (y)
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
937 15 0
#9
Pierwsza diorama, niestety do mnie nie przemawia, może dlatego że, na naszym forum użytkownicy bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę.
Droga ok, ale cała reszta mi się niestety nie podoba , maty trawiaste moim skromnym zdaniem nadają się tylko jako podkład pod trawę , elektroststyczną , natomiast zamiast tylu plastykowych drzewek lepiej dać dwie trzy sztuki ale takich które chociaż trochę drzewka przypominają.
Mam nadzieję że, moje słowa Cię nie uraziły, tylko zmobilizowały do dalszej pracy.;):)
Czy zawiesili wysoko poprzeczkę to raczej nie ma większego znaczenia;) Moja droga do prezentacji scenek jest zrobiona z papieru ściernego:D[DOUBLEPOST=1375955133,1375954829][/DOUBLEPOST]
Jak na pierwszą dioramę nie jest źle ;). Jak ja bym pokazał moją pierwszą dioramę to wszyscy by się za głowy łapali :D. Usuń drzewa od frontu i zamień te plastikowe choinki na coś innego. Zdemontuj je i wystaw na allegro a jak się sprzeda to dołożysz resztę. Zawsze można samemu zrobić :). Jedna złota rada odnośnie maty: Używaj jej tylko tam gdzie o trawę ktoś pielęgnuje (kosi grabi itp) czyli zazwyczaj w miastach.
Doceniam że działasz i liczę że każda kolejna diorama będzie coraz lepsza (y)
O to podobnie jak u mnie, moja pierwsza diorama miala drzewka z gębką, która imitowała liście a w praktyce wyszło drzewko z ogromnymi kwadratami na pseudo gałęziach hehe:ROFL: droga była zrobiona z papieru od bloku rysunkowego dla dzieci od lat 3, więc gdyby ta diorama ujrzała światło dzienne to nie jeden tu dostał by zawrotu głowy:LOL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#11
Całkiem ciekawa, ale trochę odstaje w paru miejscach mata trawiasta. Postaraj się dokładniej przykleić brzegi tej maty. Przydało by się także ukryć przynajmniej część korzeni drzew, bo w naturze na takiej trawie to ich właściwie nie widać. Poza tym przydała by się jakaś Toj-Tojka, może jakaś ławka, kosz na śmieci. Ale to niekoniecznie. ;) A tak w ogóle to ciekawy parking.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#13
Wjazd można było szerszy zrobić, no i jak już wcześniej pisałem nie jestem zwolennikiem mat trawiastych bo moim zdaniem nienaturalnie wyglądają.
Poza tym cieszy to że, Ci się chce coś robić , bo każda następna praca będzie lepsza.;)
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.455 158 2
#14
Początki bywają trudne.
Zacznij od planu rozmieszczenia ulic, parkingu itp.
Bo patrząc z góry widac, że planu nie było. Duży zestaw jak wjedzie na parking to już z niego nie wyjedzie, chyba, że zrobi demoluction derby.
Dwa trzy zestawy nie złamią się obok siebie. Z dioramami i makietami jest tak, że buduje się je czasami tygodniami, miesiąca a czasami nawet latami... więc nie śpiesz się a dopracuj swoją pracę. Pomysł już jest a teraz trzeba pracy i dokładności. Powodzenia.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
No wyszło jak Wyszło. Ten kartonik od maty namocz następnym razem i rozrywaj go na mniejsze kawałki ;) Popracuj nad planem według zasady "mniej znaczy więcej" ;) Rozrysuj wszystko dokładnie na desce i do dzieła :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#17
Pomysł ciekawy, ale wykonanie już takie sobie. Nie podoba mi się namalowanie tych pasów czerwono-białych, nie mówiąc o fakturze asfaltu. Jak dla mnie to zrobione tak na "odwal się".(n) Sorry, ale dla mnie to do poprawki.:(
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Narysuj ołówkiem dwie linie od takiej wyginającej się linijki i zwykłą taśmą malarską zamaskuj to co ma być niepomalowane. Zrób białą linie, daj porządnie wyschnąć farbie i co jakiś czas zamaskuj na czerwoną i pomaluj. Asfalt zrób z gipsu. Rób to samo co z malowaniem lini tylko zamiast malowania będziesz gipsował najlepiej blachą. Mniej więcej po 2-3 minutach możesz zacząć zrywać taśmę żeby potem nie popękał gips gdy wyschnie. Pozdrawiam :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 72
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki