• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama - Rafus'a

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#1
Witam Wszystkich :)
Zakładam ten temat, ponieważ jestem na forum od około roku i stwierdziłem że po takim czasie czytania i podpatrywania czas coś samemu pokazać i dzielić się małymi postępami w zdobywaniu doświadczenia modelarskiego. Jako iż interesuję się transportem drogowym i pracuję też w tej dziedzinie to chyba nikogo nie zdziwi, że zbieram głownie modele ciężarówek (h0), a by ich prezentacja była wartościowsza przydała by się diorama. Diorama do której się przymierzałem od dłuższego czasu a zawsze coś wypadało lub odwlekało... aż do wczoraj! Z racji długiego weekendu stwierdziłem, że czas ruszyć swoje cztery litery i się w końcu zabrać. Tak więc pierwszym krokiem było podejście do sklejenia domku jednorodzinnego wyprodukowanego przez Kibri. Sam domek dziś oceniam na w miarę prosty i muszę się przyznać, że już podczas sklejania sam się łapałem na błędach które robiłem.
20150605_190032.jpg

Odlewy gotowych elementów z tworzywa Kibri wykonało dobrze, nadlewki które czasami zostawały po odłamaniu poszczególnych części bez problemu dawały się usunąć norzem kuchennym. Do klejenia domku użyłem kleju do tipsów nakładanego pędzelkiem.
20150606_160935.jpg

20150606_160824.jpg

Szału nie ma, ale co dla mnie najważniejsze pierwszy krok zrobiony, teraz już tylko do przodu... :)
Wiem, że teraz nie ma w sumie co oceniać, ale licze w przyszłości na konstruktywną krytykę i sugestie. Pozdro. :)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#2
Nie używaj noża kuchennego tylko sobie zainwestuj całe 17 zeta w nożyk stanleya i jakiś klej do modeli , na początek starczy .

;)
 
OP
OP
RaFuS

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#3
Myślałem o nożu do tapet, ale nie chciało mi się schodzić do auta szukać go w bagażniku. :mamdola:
Co do kleju modelarskiego to na pewno go zakupie niebawem, ten stanleyowski nożyk też. :)
Dzięki Miki za podpowiedz.(y)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#4
Na następny raz się nie chwal , że nożem w kuchni na kolanie , a tym bardziej ,że nie chciało ci się iść ;):D.
[DOUBLEPOST=1433667756,1433666432][/DOUBLEPOST]A jeszcze komin i okienka w dachu ?!?!?:D
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.675 67 1
#5
Tobie się udało , ja się jeszcze zbieram :D Ten początek tematu przypomina mi jak Mikołaj zaczynał swoją dioramę która mu się bardzo fajnie rozrosła , także tylko czekać i oglądać jak się dzielnica zrobi :D
 
OP
OP
RaFuS

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#6
A jeszcze komin i okienka w dachu ?!?!?:D
Komin pojawi się niebawem, gdy domek trafi na działkę, okienka w dachu są, może mało widoczne na moich fotkach, ale one takie są.
Tobie się udało , ja się jeszcze zbieram :D Ten początek tematu przypomina mi jak Mikołaj zaczynał swoją dioramę która mu się bardzo fajnie rozrosła , także tylko czekać i oglądać jak się dzielnica zrobi :D
Nie ukrywam, że do dziś wracam do tematu Mikołaja - bardzo mnie inspiruje, i chyba nawet się przyczynił, że sam zechciałem coś swojego w tym kierunku robić. Niestety ja nie będę miał takiego rozmachu ze względu na naprawdę mało czasu wolnego jaki mam, no chyba że uzależnię się tak samo od budowania dioram jak od zbierania modeli... :gwizd:
Dziękuje za komentarze i zainteresowanie tematem. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki