• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama PRL - Kamil97

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
#1
Witam, w końcu udało mi się zebrać i rozpocząć budowę planowanej od dawna mojej pierwszej dioramy.
Kiedy dołączyłem do forum i zacząłem przygodę z modelarstwem byłem pod wielkim wrażeniem prac Kolegów takich jak betoniarnia Heńka_Stara, czy baza sprzętu szifo30. Moja diorama będzie przedstawiać bazę przedsiębiorstwa Transbud z wytwórnią betonu. Ze względu na ograniczone miejsce całość będzie składała się z 3 części, każda o wymiarach 50x60cm. Na poszczególnych częściach staną takie obiekty:
cz.1- brama wjazdowa ze stróżówką, budynek biurowy z warsztatem i garażami, stacja paliw oraz plac postojowy.
cz.2- pierwszy węzeł betoniarski i doły z wapnem.
cz.3- drugi węzeł betoniarski, suwnica oraz magazyn materiałów budowlanych.
Ze względu na skompletowanie potrzebnych materiałów pracę zaczynam od drugiej skrzynki. Głównym obiektem jest tu węzeł betoniarski, jest to lekko zmodyfikowany budynek Fallera. Dodałem węże do rozładunku cementu, obudowałem blachą falistą podjazd dla betoniarek, zrobiłem nowy otwór do załadunku betonu oraz dobudowałem budynek sterujący przesyłem kruszywa z placu do zbiornika.
20200103_133828.jpg
20200103_133853.jpg
20200103_133934.jpg
20200103_133955.jpg
20200103_134029.jpg

 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#8
Przeskalowaniem się nie przejmuj. W modelarstwie dość często jedne elementy trzeba zrobić za duże, a inne za małe, bo się po prostu inaczej nie da, a jak się da to nie będzie dobrze wyglądać. Naprawdę diorama już wygląda dobrze, a jak ją skończysz to i tak wiele osób patrząc na nią nie zauważy za dużej cegły czy blachy falistej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki