• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy Krisa

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#1
Witam
Wreszcie wracam "na salony" :D

Rozpoczynam budowę kolejnej (drugiej) dioramy. Bogatszy o doświadczenia i wiedzę.
Z racji domowych i zawodowych obowiązków będzie to długi proces. Mam jednak nadzieję, że przed latem skończę. :)
Ale do rzeczy: Diorama peronowa, do ekspozycji taboru.

75 x 20cm 3 tory i peron. Stacja fikcyjna....niestety niemiecka. DB, epoka IV/V.
Jeszcze nie zdecydowałem, czy peron będzie asfaltowy, czy jednak pobawię się w płytki.
Znajdą się na tym peronie 2 latarnie podwójne i zegar (podświetlany). Diorama ma być pod prądem.

Wzoruję się na fragmentach peronów stacji głównej Monachium. Poniżej zdjęcia poglądowe.
Jeśli ktoś ma bardziej szczegółowe zdjęcia tych zaznaczonych fragmentów, lub podobnych z innych stacji, będę wdzięczny za pomoc.
Życzcie mi powodzenia :)


PS. Dziękuję koledze @zepfot za dotychczasową i przyszłą pomoc techniczną przy tej dioramie :)
 

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#5
Żeby nie było, że nic się nie dzieje......
Plan uległ..."lekkiej" zmianie....diorama będzie bocznicowa, nie peronowa. Nowy plan wrzucę ciut później, jak namaluję.
Przy ostatnim spotkaniu z kolegami z forum udało się zdobyć pewne materiały do dioramy i powstał ów nowy plan.
Zostały nawiercone pewne otwory w desce. I....powolly do przodu :) Już wiem, że będzie ładnie :)

PS. Adminów proszę o wywalenie słowa "peronowa" z tytułu, aby zostało "Diorama Krisa" :D
Senkju :D
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#6
Żeby nie było, że nic się nie dzieje......
Plan uległ..."lekkiej" zmianie....diorama będzie bocznicowa, nie peronowa. Nowy plan wrzucę ciut później, jak namaluję.
Przy ostatnim spotkaniu z kolegami z forum udało się zdobyć pewne materiały do dioramy i powstał ów nowy plan.
Zostały nawiercone pewne otwory w desce. I....powolly do przodu :) Już wiem, że będzie ładnie :)

PS. Adminów proszę o wywalenie słowa "peronowa" z tytułu, aby zostało "Diorama Krisa" :D
Senkju :D
No pięknie wódka czy piwo wylało się na dioramę? Spotkanie widać udane ;) heheh
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#7
Spotkanie było bardzo udane :)
Żeby nie było że Kris tylko zmienia plany :) Wczoraj również poza drobną zmianą planu dioramy powstał pomysł dołożenia niedużego budynku gospodarczego , tak oto dzisiaj zaczął powstawać takowy budyneczek.

DSCN8696.JPG
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#12
Budynek gospodarczy, a jaką funkcję pełni ta piękna skrzynka przy drzwiach.
Radosna twórczość ,miałem taka szafę w zapasach i stwierdziłem że będzie dobrze wyglądała w tym miejscu :) załóżmy że jest na jakieś klamoty niezbędne w tym miejscu. Pełną historię do tego niech dopisze twórca dioramy :)
Budynek jest właściwie skończony , postoi jeszcze trochę to może co nie co poprawię.
DSCN8711.JPG DSCN8716.JPG
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#13
Paweł R - Jest to budynek gospodarczy grupy odstawczej osobowej....to jest baza sprzątaczek :) A szafka jest na jakieś klamoty....po prostu. :)
Pewnie zapytasz, skąd tam nagle droga gruntowa.....bo to peryferyjny skrawek całego terenu :) Po prostu.
A jak chcesz drążyć temat, to proponuję włączyć sobie SDSa i wywiercić dziurkę w ścianie :)

Paweł....i reszta....to diorama do prezentacji taboru, a nie element pracy doktorskiej z modelarstwa :)

Adam - budynek jest mega super zajebisty !!! :) DZIĘKUJĘ !!!! :D

No nic, tylko muszę zabrać się za malowanie torów i przyklejenie ich :)
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#15
Jeeee, ten temat jeszcze jest na forum. Ale jajo. :D
Tamta decha została zużyta na półeczkę pod sterowanie w Torcinku.
Powstaje za to zupełnie nowa dioramka. Z peronem i torem bocznym zakończonym kozłem oporowym.
Dużo bogatszy o doświadczenie i materiały dokończę ją niebawem. Prace są zaawansowane.
Poniżej teaser. ;)
FB_IMG_1595519608499.jpg
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#18
Dzień dobry
Walczę o srebrną łopatę ;)
A tak na poważnie, odkopuję temat, bo po przeprowadzce wreszcie zaczynam wracać do hobby pod kątem praktycznym.
Tytułowa dìorama poszła do kosza.

Zacząłem od złożenia 2 skrzyneczek 60x30 cm.
Płyta hdf. Wysokość boczków 10cm.
Dokonałem kilku przymiarek. Więcej w kolejnych postach.
Nie spodziewajcie się relacji typu "Marki Fabryczne", ale będę się starał pokazywać i opisywać poczynania. :)

*zdjęcia nie da się przez tel wstawić - wstawię niebawem.
** admina proszę o zmianę tytułu na "Dioramy Krisa".
 

Podobne wątki