• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Oilstat by DL.

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#6
Piotrek co Ty chcesz od tych słupków... przecież widziałeś realną fotkę ( pokazaną przez Kolegę oilstat ), gdzie słupki były właśnie przy drogach w lesie , przed wjazdem na poligon .....:D
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#10
Nie wszystko co zrobisz musi mi sie podobać.Te słupki uważam osobiście za zbedne i zdecydowanie wolałbym tam np. koleine i w niej stojącą wodę, ale skoro Michał zadecydował o słupkach to jego diorama i jego wybór.Tak jak pisałem reszta dioramy jest świetna, zarówno asfalt jak i sama koncepcja tego wyjazdu/wjazdu.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#11
parking całość.jpg
DSC02079parking1.jpg

Powstał niedawno parking dla tirów i jest to kontynuacja dawnej dioramy Kolegi Irokez:).
Oczywiście najpiękniejsza część dioramy, czyli przepiękne modele , które niebawem pewnie staną na dioramie - parkingu, będzie przedstawiona przez Kolegę Oilstat (właściciel dioramy ). Ja na dioramie umieściłem tylko w celach poglądowych swoje niewielkie mizeroty ( które i tak kocham:) ).....
 

Załączniki

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#12
Rozbudowa przepiękna , bardzo mi się podoba , mam tylko takie pytanie co do tego tła , bo nie ukrywam że robi ono bardzo wiele w prezentacji , co to za fototapeta ????:D
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#16
To fotki, które robiłem w trakcie moich podróży pociągami po Polsce, pod kątem przyszłych makiet i dioram.... to jest wydruk w skali H0 z fotki dużej rozdzielczości..:)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#17
No fajne , a jakoś skalowałeś specjalnie na to 1-87 , bo myślę pod kątem mojej dioramki bo bez tła to ciągle jakieś drzwi albo pranie w tle widać :cry:
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#18
Tak .Skalowali to pod moim okiem moi znajomi w Xeroxie i potem tylko wydruk, albo na papierze matowym ,albo na specjalnym papierze matowym wklejanym w piankę...
Jeśli robię fotki na potrzeby tła , zawsze tak kadruję otoczenie, by było ono w panoramie i by treść, czyli dolna zawartość tematu, nie zajmowała więcej niż 1/3 całości obrazu, oraz by na pierwszym planie, nigdy nie było rozmazanych krzaczorków , słupów i tym podobnych niepotrzebnych bzdetów.....
Odległość pierwszych elementów otoczenia od obiektywu - drzewa ,domy itp- powinna być mniej więcej około 100-200 m....im dalej tym lepiej ... w razie czego zawsze można użyć zoom'u...:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 72

Podobne wątki