• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama "modułowa"

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Jakiś czas temu ramach ćwiczeń z zielenią z mat Model Scene (sadzenie elektrostatyczne coś mi nie wychodzi) postanowiłem testy wykonać na dioramie. Głównym celem było uniknięcie prostej linii przejścia szutru w trawę. Efekt był na tyle zadawalający, że postanowiłem wykonać z tego dioramę „modułową” – na bocznych ściankach otwory umożliwiające skręcenie z sąsiednią skrzynką (może kiedyś będzie kontynuacja).
Wysokość 4,5 cm, długość 61 cm.
Szyny mają przylutowane kable w dwóch miejscach tak jak na prawdziwych modułach.

W ramach dalszych eksperymentów droga z kocich łbów – drobne kamyczki przyklejone na wikol, następnie po wyschnięciu zasypane drobnym piaskiem i zalane wodą z wikolem (tak jak przy szutrowaniu).
Teraz się zastanawiam się czy kontynuować taką drogę, czy kłaść asfalt (mógłby to być stary asfalt, w dziurach widoczny ten bruk)?
 

Załączniki

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#2
Szuter za duży! Spróbuj to przykryć czymś lepszym(Woodland Scenic, Polak, Assoa). Czym malujesz tory? Mistrz Daniel Loko polecił mi kiedyś farbę w sprayu i Tobie też radzę jej użyć- humbrol german red-brown 160. Efekt dużo lepszy niż malowanie pędzelkiem. A zieleń niezła :)
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#4
Przy dobrze odtłuszczonym i przygotowanym podłożu współczesne farby akrylowe trzymają równie dobrze jak olejne.
Poza składem chemicznym co determinuje używane rozpuszczalniki ,podstawową różnicą między akrylami a olejami jest to że akryle szybciej schną i mają inną "rozlewistość" przy nakładaniu pędzlem. Olejne można mieszać po nałożeniu na malowany element rozcierając ,przecierając pędzlem , akrylami jest to trudniejsze i efekt inny moim zdaniem niezadowalający.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki