• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DIORAMA KAMAPI

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#21
Super strategia,przyleciał Norek napyskował się,a w zamian nic nie dostał!!! Postaraj sie o jakieś lepsze oświetlenie!!! Kup jakąś niewielką świetlówkę,zamontuj ,zobaczysz efekt fotek inny,a tak trochę za ciemno,warto pokazać więcej,bo teraz to w dziwnym pół mroku się wszystko chowa.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#22
Jak dla mnie Bardzo fajnie. Osobiście dodał bym odrobinę szutru przy torach, i wygładził przejścia między trawą a nietrawiastym regionem. I będzie miodzio
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Będzie wygładzone i żarówa też będzie albo poprostu w dziennym świetle. Na razie wziąłem deskę na warsztat i walczę. usunąłem zbiornik na paliwo i stację dla diesel'i, będzie mała stacyjka i duuuuużo zieleni koło niej. Na razie podstawa, peron i ksztalt terenu, częściowo juz zazieleniony. Efekt będzie jak powstana drzewka i otoczenie stacyjki.
 

Załączniki

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
762 0 0
#24
KAMAPI napisał(a):
U mnie prace trwają, popraawiłem zieleń, podrównałem teren żeby nie było większych, nienaturalnych kontrastów, pojawiło się też parę szczegółów.
Jak widać zdjęcia w dziennym świetle ukazują coś zupełnie innego , na poprzednich Twoja makieta wyglądała dość ponuro a okazuje się że jest zupełnie inaczej . Ładnie spatynowałeś budynki i "stare graty" , całość mi się podoba. 8)
Też uważam że szutru albo ogólnie „gruntu” trochę za mało , podkłady zbytnio wystają . Na DSCF0394 jest pomost na szynach przysuwany do toru , to jakiś gotowiec czy samoróbka . :?:
Czy tego typu „sprzęt” był używany w polskich parowozowniach ?.Jeżeli dysponujesz jakimś zdjęciem to byłbym wdzięczny , ja niestety nie znalazłem.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#25
Na zdjęciu 0441 masz posadzony mech jak jest sam to nie nie wygląda to najlepiej,spróbuj je zagęścić tak by krzaczek przypominał,
Ja z tego mchu robię małe choinki ,robota niewielka a efekt fajny.
Cała reszta jeśli chodzi o fakturę i kolorystykę nieżle wygląda.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
tkarkady napisał(a):
Na DSCF0394 jest pomost na szynach przysuwany do toru , to jakiś gotowiec czy samoróbka . :?:
Czy tego typu „sprzęt” był używany w polskich parowozowniach ?.Jeżeli dysponujesz jakimś zdjęciem to byłbym wdzięczny , ja niestety nie znalazłem.
Dzięki Tkarkady :) biorąc pod uwagę to co Ty zrobiłeś u siebie na makiecie, to bardzo miła opinia :)
Co do pomostu to nie jest to gotowiec. Ja kupuje tylko to co konieczne, resztę robię i kombinuję sam. Tory i wózek to z takiego małego zestawu Auhagen 42572, a pomost z Faller 120138, tam jest dodawany jako łącznik jeśli by budować dwie wieże piaskowe. Dorobiłem wysięgnik, drabinkę i jest. Co do stosowania w PL to nie wiem nic na ten temat, widziałem coś podobnego ale na normalnych torach, na podkarpaciu przy szopie dlubali coś na czole gagarina; z takiego pomostu. Fotek nie mam to raczej inwencja twórcza niż wzorowanie się.
Co do makiety to przez te parę godzin urosła trawa. Wszystko oczywiście będzie dosadzane, poprawiane, urosną drzewa itd. Póki co parę fotek z placu boju...
 

Załączniki

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#27
No no,ciekawie się robi,jak dojdą jeszcze drzewa i jakieś drobiazgi,będzie fajnie! Nawet jakoś jaśniej się zrobiło ;)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Dzięki Daniel :D Własnie w czasie miłej rozmowy z Danielem, wyrosło pierwsze drzewko w przewidzianym w tym miejscu zalesieniu... wkrótce pokażą się kolejne...
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
wyrosły kolejne drzewka, los tego po prawej na DSCF0476 jest jeszcze nie przesądzony, bo mi się nie podoba i chyba zrobię z niego krzaki mniejsze. Parę fotek z terenu też się znalazło...
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#31
Tylko dlaczego tor przy peronie kończy się w trawie??? Normalnie w takim miejscu jest kozioł oporowy :?
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Tomek K napisał(a):
Tylko dlaczego tor przy peronie kończy się w trawie??? Normalnie w takim miejscu jest kozioł oporowy :?
Bo jeszcze go nie zrobiłem :p Wogóle czy Wy tu na forum myślicie ze jak ktoś cos pokazuje na fotkach to to już jest kompletne, zrobione, wypieszczone i wogóle wersja ostateczna? To dział "relacje" więc to relacja z postępów przy budowie. Nie mniej dziękuję za przypomnienie. ;) :)

Piotr Wąskotorowy napisał(a):
Co to za domek pełniący rolę stacji :roll:
Plastikowy... 8) w dodatku nie przyklejony, bez okien itd. jak wyżej w trakcie realizacji... A tak ogólnie to część modelu stacji Vero, była przybudówka i kible w osobnym budynku w całości. Przy tak prowincjonalnej, pobocznej stacji, taki budynek chyba w zupełności wystarczy. Zresztą jest do dokończenia.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#34
Zmień posypkę na drzewka,na bardziej realistyczne,ciemna zieleń nie bardzo pasuje a wręcz psuje efekt,gdyby nie ten kolor to nie jest źle.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
jest i zieleni trochę jaśniejszej i inne pierdółki, węgiel się sypie i powoli przybywa kolejnych rzeczy...
 

Załączniki

Reakcje
1.731 13 0
#40
Wooooow!!! No i dzieje się. :!: Nie dość ,że przepiękne ogrodzenie, zieleń i wiele innych rzeczy, to i mamy wspaniałe kółko różańcowe przy krzyżu :p . Fantastycznie :D . Super klimacik :D .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 106
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 10

Podobne wątki