• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama "instant" ze stajni Rokuhan'a...

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.430 72 3
#1
Znalazłem na YT takie oto coś...Z'ka oczywiście...

Maksymalnie uproszczone, ale cóż... jak się niema co się lubi...
A w ogóle w R. warto się "bawić" jako materiał do różnych projektów??

Pozdrawiam,...
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#2
Niektórzy wolą tory Rokuhana - bo są na podsypce i szczególnie jak ktoś robi mikromoduły to mu to pasuje - łatwiej się składają.
Jeśli ktoś lubi tematy japońskie - Shinkanseny i tym podobne to też idzie w Rokuhana.

No i ostatnio zrobili coś takiego jak Shorty - modeliki to zabawki - poskracane i taki właśnie jest na tej mikomakiecie powużej. Rokuhan sprzedaje odrębnie podwozia z silnikiem, które wielu wykorzystuje do różnych mikroprzeróbek - włącznie z takimi gdzie ten mechanizm jest wkładany w obudowę wagonu by stanowić dodatkowy lub alternatywny napęd - np. do bardzo długiego pociągu lub gdy lokomotywa z jakiegoś powodu nie ma napędu. Sam zastanawiam się, czy tak nie dojść do zamknięcia projektu SU42, do której nie mam dobrego podwozia z napędem ale może warto skorzystać z takiego patentu z ukrytym napędem w wagonie.
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.430 72 3
#3
Niewiem, ale ma jakieś parcie na wąski tor w Nce... Pierwotnie miało być 750mm ( z Żoną poznaliśmy się na Mławskiej KD, ale Piaseczyńska na 1000mm może być wrazie czego - mieszkałem z 10 do15 km od niej...). Dlatego pod rozwagę wziąłem tą firmę...

Pozdrawiam,...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.511 33 0
#4
No ja mam zestaw torów Rokuhan i w sumie są ok. Do budowy mikromodułów sa idealne. Teraz testuje ten patent ale w skali N na torach KATO i uważam że jest ok ;) Zastanawiam się czy w skali Z nie spróbować tego patentu ;)