• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DIORAMA H0-H0e

Reakcje
1.731 13 0
#1
Witam :D
Niedługo, bo we wrześniu moja nowa produkcja, czyli diorama 170 cm dł /100cm szer. H0-H0e.
Szczegóły za około miesiąc, a (może i szybciej) :p .
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#14
A oto pierwszy ,nowo powstający mały budyneczek stacyjny kolejki wąskotorowej, który będzie umieszczony na dioramie.( choć nie wiem jeszcze do końca czy to ten właściwy budynek :roll: )
Jeszcze dojdzie dużo i elementów w postaci rynien, masztu doprowadzającego prąd ,oraz antena rtv., oraz małe doniczki z kwiatkami, a także wykończenie patyny.
Dodatkowo na dioramie będzie dyżurny skład pociągu z dwuosiowymi wagonami PKP, w których wymieniłem tymczasowo koła, na te, trzymające idealną skalę( koła są dużo węższe i mają obrzeza rp25 ). :p
Koła są plastikowe ,ale niebawem nabędę metalowe ,które trzeba sprowadzić z Niemiec.
Już wkrótce ogólny plan i szkic dioramy :D .
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#16
A oto szkic dioramki :p
Diorama będzie miała jeden szlak normalnotorowy na wysokim nasypie z wiaduktem nad szlakiem wąskotorowym, biegnącym poniżej .
Oczywiście sielankowa zieleń - lasy ,drzewa liściaste i kilka iglaków, jeziorka , strumień w rowie ,oraz małe rozlewiska ,a także tektonikę z płaskowyżami.
Dodatkowo, po za dworcem wąskotorowym będzie również kilka zabudowań i gospodarstw wiejskich.
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#20
Diorama osadzona będzie w epoce od III - IV, a fotki wagonów z epoki III widziałem z na zdjęciach archiwalnych( choć nie wiem jak dawnych), również z białymi poręczami i z krawędziami stopni.

W każdym bądź razie u mnie, na dioramie takie będą :p

Mało mnie interesuje poprawność polityczna-( w sumie to może być i V epoka na dioramie, a na niej pociąg turystyczny).
Ma być ładnie i już :D .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 106
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki