• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Diorama "Gołonóg"

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#1
Na razie w planowanych bo realizacja kolejnej dioramy musi odrobinę poczekać. Tym razem będzie to próba odwzorowania przejazdu kolejowego na linii nr1 w Gołonogu, przy którym dość często poluję na przejeżdżające składy. Czemu akurat ten? Jest dość malowniczy i ma kilka kolejowych smaczków. Kilka rzeczywistych zdjęć na pobudzenie kubków smakowych ;)

















Jeszcze muszę zrobić zdjęcie przejazdu od strony widza. Planuję też tak sfotografować drogę asfaltową za przejazdem by tło stanowiło całość z dioramą i tworzyło wrażenie głębi. Pomysł mam jak to wykonać ale czy się sprawdzi zobaczymy. W każdym bądź razie tło powstanie wcześniej niż sama diorama ;)

Na dioramie standardowo tory z przyłączem by móc multimedialnie prezentować tabor i mrugający krzyż św. Andrzeja na baterię. Zastanawiam się jeszcze nad semaforami ale chyba ich różnorodne oświetlanie to już będzie przerost treści nad formą. Najtrudniejszym elementem do wykonania na dioramie będzie trakcja ... tym bardziej, że chciałbym zrobić podwójny przewód jezdny.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#2
Tyle jest fajnych miejsc które zasługują na wykorzystanie na makiecie czy też dioramie ... Sam widzę ich coraz więcej przy okazji różnych wyjazdów ...
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#4
Tak chyba zrobię tylko muszę dogadać temat z jakimś mistrzem stolarskim co by mi na gotowo taką skrzynkę przygotował bo ja to mogę co najwyżej drew do kominka narąbać :)

...no i muszę poczytać jak na takich skrzynkach trakcję ludzi ustawiają...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
C
Planuję 5
Planuję 8
Planuję 15
Planuję 6
Planuję 20

Podobne wątki