• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama/gablotka/moduł + LEGO

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Czas start! :D
Ciekawi mnie jak druk wychodzi po pomalowaniu, moze być budynek mieszkalny...
Czym tynkujesz i glazurujesz?

No to chyba się udało :)
20180829_073427.jpg
20180829_073446.jpg
20180829_073506.jpg
I jeszcze z drzwiami :)
20180829_073730.jpg

Tynkuję starą odstaną farbą emulsyjną śnieżki wymieszanej z czarnym i żóltym akrylem. Całość wklepuje pędzlem z ostrym włosem w ściany.
Balkony malowałem akrylem brązowym :)

Teraz czas na okna i dach :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Szymon - wygląda ciekawie, chociaż oczywiście faktura trochę przeskalowana. Moje pierwsze wrażenie było takie, że przypomina mi to wielka płytę - no ale wtedy brakuje charakterystycznych łączeń poszczególnych elementów. Moje drugie pierwsze wrażenie - już nic nie rób - no może dodaj tylko dach i zostaw tak jako porzucona budowę (tylko sporo krzaków dookoła) - moim zdaniem super w takiej roli by ten budynek wyglądał. A drugie wrażenie - cos dziwne z proporcjami - za małe na blok a trochę za duże (może to kwestia dwóch kondygnacji) na kostkę z lat 70tych. Na marginesie nie wiem czy kiedyś takiej kostki nie będę potrzebował ....
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Szymon, ten tynk mi nie pasuje. Ja bym jednak nad nim popracował, idea fajna, ale chyba farba była za mokra / gęsta. Zrobisz jak chcesz, ale brakuje mi bardzo drobnego ziarna na tych ścianach. Pewnie bym machnął lakierem w sprayu i lekko przyprószył np suchym gipsem, a docelowo matowym lakierem.
Sama bryła jest ok. Takie budynki powstawały jako "małe domy mieszkalne" - czterorodzinne twory w pgr-owskich wioskach. Konstrukcyjnie i funkcjonalnie - dno. Przerabiałem podobny na jednorodzinną willę modernistyczną. Nigdy więcej...
Pomysł kolegi @Zdrada69 by pozostawić niedokońćzony, albo ruinę w krzakach - rewelacyjny.
Pytanie do ciebie - czy warto takie coś drukować, jak można z kartonu skleić? Mniej roboty, ale chyba drożej?
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Ja jestem zadowolony z budynku. Faktura też mi nie wadzi jak na niego patrzę z odległości metra. Fotka podbija strukturę. Potestuje teój pomysł na tynk Grześku. Zobaczymy czy mi wyjdzie.
Proporcje bryły są Pawle ok. To bryła przeniesiona z reala :)

Czy warto drukować?.... hmmm wg mnie tak. Odpada cały proces sklejania i impregnowania modelu co też zajmuje godziny :)

Wiem tylko jedno. Dworca z takim detalem bym nie skleił. Zaś kostkę tak. Myślę że rodzaj budynku do rozważenia w kontekście bryły :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Makrofotografia to zmora modelarzy... nawet przez lupę tyle nie zobaczysz, ile dojrzy aparat... Chętnie zobaczę na żywo ;) choćby z metra, najlepiej znad kufla z piwem...
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Makrofotografia to zmora modelarzy... nawet przez lupę tyle nie zobaczysz, ile dojrzy aparat... Chętnie zobaczę na żywo ;) choćby z metra, najlepiej znad kufla z piwem...
Gdzieś czytałem taką radę dla fotografowania taboru w skali N - połóż na rękę - wyciągnij ją przed siebie - zrób zdjęcie z perspektywy głowy - wtedy masz coś co odpowiada naszej najczęstszej percepcji tej wielkości obiektu ...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Tylko, że wtedy w tle widać np. stoliki, krzesła i inne duperele.
Chyba, że fotografujesz z tłem lub chociaż z kartką papieru ;)

Szymek, zrób następne jakieś zdjęcie porównawcze z grosikiem, eurocentem, czy zapałką.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 430
Makieta i moduł Z 55

Podobne wątki