• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama/gablotka/moduł + LEGO

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
^^ Git, ale zastanawiam się nad tym nawisem skalnym nad portalem tunelu na ostatnim zdjęciu. Czy aby nie jest to zbyt nie bezpieczne? ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Tabor taborem... ale trzeba mieć kawałek deski aby zaprezentować tabor w ruchu i w dobrym otoczeniu ;)
Prace z wolna ida do przodu ;) Wszystko dzieki moim pomocnikom ;) Tutaj cięzko tyrają przy robieniu drugiego washa na skałach ;)
20180304_103438.jpg
Skrzynki zaraz będę szykował pod zatrwianie i zalesianie ;)
20180304_104031.jpg
20180304_104048.jpg
Teraz widzę cudowną fakturę firanki ;) Wybaczcie ;)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Super że młodzieżangażujesz. Moja w większości porozjeżdżana po świecie. No ale z jedną i jej znajomymi właśnie rozegraliśmy partyjkę "Wsiąść do pociągu"
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
@Zdrada69, na stałe. Moduł ma 30 cm długości. Moduły są krótkie i nigdy nie będą ze sobą razem łączone. Pomiędzy nie będą proste (70-100cm) z otwartym/zamykanym tunelem dla bezpieczeństwa. Przez tak krótki tunel będę w stanie coś przepchać jak tam utknie :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Moduły nawrotne powoli dosychają po szpachlowaniu ;) Niebawem wejdą w decydująca fazę - zieleń niska. Potem prace się wstrzymają do czasu pojawienia się modułu szlakowego, celem zrobienia w miare jednorodnej zieleniny.
Jednak aby moduł wstawka powstał w miarę szybko, już dziś muszę zacząć o nim myśleć ;)
Tak jak wcześniej zapowiadałem motywem przewodnim będzie wiadukt kolejowy - wg mnie ikona kolejowego Krakowa. To ten nad ul. Grzegórzecką/Dietla ;)
DSC_1107.JPG
Z uwagi na posiadanie 1 torowego szlaku, zdecydowałem że powstanie wersja z czasów obecnych- czyli czas budowy, ale stan jeszcze względnie dzisiejszy. Czyli będzie czynny jeden tor, nasyp pod drugi jest rozebrany, a sam wiadukt jest jeszcze w stanie nienaruszonym przez firme budowlaną.

20171006_165539.jpg

Aby prace nad obiektem poszły łatwo i przyjemnie zdecydowałem że zamodeluję go w 3D...
21-wiadukt grzegórzecka.jpg
i zacznę szykować już pierwsze elementy tej duzej układanki ;)
Na start idą podpory bo to ważny i kluczowy element ;) Dziś próbny element dotarł z Holandii ;)
22-wiadukt grzegórzecka.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
Moduły nawrotne powoli dosychają po szpachlowaniu ;) Niebawem wejdą w decydująca fazę - zieleń niska. Potem prace się wstrzymają do czasu pojawienia się modułu szlakowego, celem zrobienia w miare jednorodnej zieleniny.
Jednak aby moduł wstawka powstał w miarę szybko, już dziś muszę zacząć o nim myśleć ;)
Tak jak wcześniej zapowiadałem motywem przewodnim będzie wiadukt kolejowy - wg mnie ikona kolejowego Krakowa. To ten nad ul. Grzegórzecką/Dietla ;)
Zobacz załącznik 558866
Z uwagi na posiadanie 1 torowego szlaku, zdecydowałem że powstanie wersja z czasów obecnych- czyli czas budowy, ale stan jeszcze względnie dzisiejszy. Czyli będzie czynny jeden tor, nasyp pod drugi jest rozebrany, a sam wiadukt jest jeszcze w stanie nienaruszonym przez firme budowlaną.

Zobacz załącznik 558874

Aby prace nad obiektem poszły łatwo i przyjemnie zdecydowałem że zamodeluję go w 3D...
Zobacz załącznik 558867
i zacznę szykować już pierwsze elementy tej duzej układanki ;)
Na start idą podpory bo to ważny i kluczowy element ;) Dziś próbny element dotarł z Holandii ;)
Zobacz załącznik 558868
Wiedziałem, ze nie wytrzymasz i zaczniesz w 3d robić inne rzeczy niż loki. Wyglada super.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Fantastyczny motyw. Wiadukt nad Dietlem to jeden z najładniejszych, i z pewnością najbardziej charakterystyczny element kolejowego krajobrazu Krakowa. Świetnie że się za niego wziąłeś. Z niecierpliwieniem będę czekał na fazę nanoszenia kolorów.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Fantastyczny motyw. Wiadukt nad Dietlem to jeden z najładniejszych, i z pewnością najbardziej charakterystyczny element kolejowego krajobrazu Krakowa. Świetnie że się za niego wziąłeś. Z niecierpliwieniem będę czekał na fazę nanoszenia kolorów.
Póki co to deukują się kolejne filary. Będą u mnie za około dwa tygodnie. Potem ruszymy coś dalej :)

Póki co makieta stołowa którą przez ostatnie trzy lata została zaorana przez dzieći musi przejść metamorfozę. Powstanie w niej makieta Zkowa z uwagi na dostępność miejsca.

Najpierw jednak przygotowanie gruntu pod budowę :)
20180814_214655.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
E Pawle nie przesadzajmy :) to będzie mini tort z fragmentem dla H0 :) zobaczymy jak się uda połączyć te dwie sprawy.

Schemat będę wzorował na makiecie której schemat dawno mi utkwił w pamięci po przeglądnięciu książki o budowie makiet.
20180815_103623.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 430
Makieta i moduł Z 55

Podobne wątki