• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama/gablotka/moduł + LEGO

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#42
Ciekawe efekty świetlne wyszły na tych fotkach ... Szkoda, że za cenę widoku sąsiedniego bloku. Klimatycznie wygląda ten Twój modulik.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#43
Dzięki za komentarze. Użyłem szutru polaka (ten od lewej strony) reszta do słoika. Doszły barierki i pudry. Jeszvze jedna warstwa wody na koniec i basta. Zabieram się za kolejną dioramę / moduł.
20170212_094918.jpg

pawle lepsze fotki z tłem porobię jak je wydrukuje lub jak będzie lato. Teraz dzień za krótki i się nie da ;)

Tak czy siak naprawdę docwniam tą skalę coeaz bardziej.
 

Załączniki

wilczeecho

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#44
Niesamowita robota! Powiedz mi proszę czym malowałeś tory i jaki to dokładnie szuter Polaka? Już się dalszego ciągu nie mogę doczekać :3
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#45
Niesamowita robota! Powiedz mi proszę czym malowałeś tory i jaki to dokładnie szuter Polaka? Już się dalszego ciągu nie mogę doczekać :3
Hej Pawle. Dzięki za miłe słowo. Jak malowałem szyny.... a no tak :) ------> na start poszedł Humbrol 113, potem szutrowanie przesianym Polakiem 5282. Po szutrowaniu podkłady podmalowałem czarnym matem, na koniec nałożyłem pudry na całość. Całość na koniec psiknąłem wodą ze spirytusem. Na dalszy ciąg trzeba chwilę poczekać.

Ciekawe efekty świetlne wyszły na tych fotkach ... Szkoda, że za cenę widoku sąsiedniego bloku. Klimatycznie wygląda ten Twój modulik.
No niestety nie mam lepszego tła teraz. Latem będzie lepiej ;)

Jeśli szuter, to tylko Polák. Pozostałe dwa możesz przeznaczyć na otoczaki do swojej rzeki.;)
Jak pisałem wyżej zastosowałem Polaka 5282.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#47
Dostrzegając ostatnio możliwości w produkcji taboru PKP, stwierdziłem że na następną dioramę do zdjęć zrobię może sobie takie oto coś ;)
01-semafor.jpg

Dziury sa tak przygotowane że wejdzie w to dioda SMD 0402 :) Mam wprawę w ich lutowaniu przy autkach RC więc i tu powinienem dać sobie radę ;)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#50
Mniejszego się nie dało? :D Patrząc na porównanie z groszem, to naprawdę maleństwo. Niesamowite, że to działa jak te kable poskręcałeś coby je wsunąć w jakąś mini rurkę-nóżkę. Daszki nad lampami to chyba będziesz kleił? Nie wyobrażam sobie przylutowywania ich w tej skali.
[DOUBLEPOST=1491456264][/DOUBLEPOST]
Hej Pawle. Dzięki za miłe słowo. Jak malowałem szyny.... a no tak :) ------> na start poszedł Humbrol 113, potem szutrowanie przesianym Polakiem 5282. Po szutrowaniu podkłady podmalowałem czarnym matem, na koniec nałożyłem pudry na całość. Całość na koniec psiknąłem wodą ze spirytusem.
A z czego woda? Możesz napisać kilka słów na temat wykonania koryta rzeczki i jego zalania...? Co prawda nie każdy jest wylewny w temacie zdradzania warsztatu, ale fajnie jest poczytać o wykonaniu czegoś co naprawdę dobrze wygląda w miniaturze :)
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#51
zaczynam tą skalę coraz bardziej doceniać ;)
Małe skale (N, Z) mają jeden podstawowy urok - dużo się mieści na maluczkiej powierzchni. Moduliki mogą być naprawdę wąskie - na półkę. 30cm szerokości dla N czy 20cm dla Z-ki to już tyle, że ho ho.... (pomijam wymagania norm - np. 40cm szerokości profilu przejściowego dla N - pisze o własnych odczuciach).
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#52
Mniejszego się nie dało? :D
Pewnie by dało radę...zapomniałeś o wielkości T (1:450):ROFL::ROFL::ROFL:

Pado, pojechałeś po bandzie - rób tak dalej a na tym forum będą sami bezzębni, powodujesz częste opady szczęki;).
Jak te SMDeki lutowałeś, jeszcze zwykłą lutownicą ( wąskim grotem) czy już specjalniejszą stacją lutowniczą do smd??

Pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#53
Mniejszego się nie dało? :D Patrząc na porównanie z groszem, to naprawdę maleństwo. Niesamowite, że to działa jak te kable poskręcałeś coby je wsunąć w jakąś mini rurkę-nóżkę.
Te lampy to na tylne błotniki Mana TGA w 1:87. Kabelki sa cieńkie jak włos i pokryte izolacją ;) Skręcanie ich ze sobą nie powoduje zwarcia i robi się to normalnie w palcach ;)

Daszki nad lampami to chyba będziesz kleił? Nie wyobrażam sobie przylutowywania ich w tej skali.
No ja też sobie nie wyobrażam ich klejenia.........dlatego będą WYDRUKOWANE :D


[DOUBLEPOST=1491456264][/DOUBLEPOST]
A z czego woda? Możesz napisać kilka słów na temat wykonania koryta rzeczki i jego zalania...? Co prawda nie każdy jest wylewny w temacie zdradzania warsztatu, ale fajnie jest poczytać o wykonaniu czegoś co naprawdę dobrze wygląda w miniaturze :)[/QUOTE]

Nie ma problemu ;) Woda to 1 składnikowy Faller171661 za ok 95 zł buteleczka. Wylewa się małymi warstwami i czeka z 24 h na wyschniecie ;) Na czoła polecam wklić jakieś ścianki czołowe z plexi. Ja nie wkleiłem i teraz woda lubi się przykleić do nadstawki plastikowej :/

Jak zrobiłem dno. Prosto. Całość jest wycięta w Styrodurze. Następnie wyrównałem całość zwykłą szpachlą do drewna z Castoramy. Całość pomalowałem wikolem z dodatkiem akrylowych farb Valejo. Na to wysypałem piasek i kamyczki o różnej frakcji. Dodałem parę gałązek z komosy , dosiałem trawki eleketro, oraz sypnąłem mikro gąbki i zalewałem wodą. Całe koryto zalewałem z tydzień. Trzeba uważać aby potem się nie zapaskudziła żywica trawką. Ostatnia warstwę wody wylewać na sam koniec. W międzyczasie jedna z warstw wody poszła z barwnikiem aby nie była taka idealnie krystalicznie czysta ;)



Małe skale (N, Z) mają jeden podstawowy urok - dużo się mieści na maluczkiej powierzchni. Moduliki mogą być naprawdę wąskie - na półkę. 30cm szerokości dla N czy 20cm dla Z-ki to już tyle, że ho ho.... (pomijam wymagania norm - np. 40cm szerokości profilu przejściowego dla N - pisze o własnych odczuciach).
Tak to prawda ;) Zaczynam to teraz doceniać ;)

Pewnie by dało radę...zapomniałeś o wielkości T (1:450):ROFL::ROFL::ROFL:

Pado, pojechałeś po bandzie - rób tak dalej a na tym forum będą sami bezzębni, powodujesz częste opady szczęki;).
Jak te SMDeki lutowałeś, jeszcze zwykłą lutownicą ( wąskim grotem) czy już specjalniejszą stacją lutowniczą do smd??
Dzięki za miłe słowo ;) Cieszy mnie fakt że kogoś mogę zaskoczyć i zarazem zachwycić swoja robotą ;)

Jak lutowałem Diodę SMD 0402. Używam do tego pincety Italerii antymagnetycznej z końcówkami 0,5mm, oraz cyny w kulkach 0,5mm, drutu nawojowego z silnika, lutownicy tranformatorowej i kawałka klocka z taśmą klejącą dwustronną.

Kabel pobielam drugą lutownicą kolbową np Lutola. Szybko i bezboleśnie. Pobielony kabel przyklejam do taśmy tak aby wystawał poza jego obrys.

Pinceta łapie diode w połowie jej szerokości. Smaruje miejsce styku pastą lutowniczą. Naklejam na to cynę w kulkach i podgrzewam lutownicą trafo. Potem przykładam do druta i lutuje ponownie lutownica transormatorową (z grotem ok 0,5mm). Powtarzam zabieg na druga stronę i gotowe :LOL:
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#56
Zainspirowany zdjęciem kolegi z forum -Generał z 1984 roku
downloadfile-4.jpg

stwierdziłem że zbuduję model wiaduktu, którego widuje prawie co tydzień od prawie 30 lat. Do tego utwierdził mnie fakt że to taki nasz Krakowski Wiaduk nad ul.Grzegórzecką Dietla. To w jego cieniu ponad 20 lat temu pod tzw. Halą Targową rodzice kupili mi pierwszy model Ludmiły w skali 1:120 BTTB i tak się zaczęło.
Dziś są inne możliwości, oraz dostępne materiały i modele w innych skalach 1:160 i 1:220, o których wtedy nawet nie miałem pojęcia. Mając na względzie fascynacje obiema skalami stwierdziłem że zrobię taki moduł/dioramę łączącą dwie skale czyli w 1:190. Nie wiem jak rozwiążę wiele problemów ale w dobie lasera/frezu/trawienia i druku 3D damy radę....

Rodzi się koncepcja połączenia dwu rozstawu szyn...
11-wiadukt grzegórzecka-1.jpg


Powstały pierwsze szkice i przymiarki do obiektu. Całość wygląda okazale i będzie się prezentować świetnie...
downloadfile-4-1.jpg

downloadfile-5-1.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#57
Powoli przychodzą do mnie pozamawiane elementy na moją dioramę. Dziś pora na latarnię firmy OMAK ;) Co tu dużo pisać -------- REWELACJA w skali Z ;)
Poniżej fotki pokazujące wyrób ;) Raz na pierwszym planem
DSC_0056.JPG

, a raz jako mistrz trzeciego planu :ROFL:
DSC_0058.JPG

DSC_0063.JPG

DSC_0064.JPG

Całość powyżej jednej fotki wykonywałem w takiej gablocie z IKEA ;)
DSC_0066.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#58
Latarnia rzeczywiscie świetna, ale i ładna gablotka wychodzi, mozesz napisac cos wiecej o scianach tej gabltki? czy to gotowiec?
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#60
Latarnia rzeczywiscie świetna, ale i ładna gablotka wychodzi, mozesz napisac cos wiecej o scianach tej gabltki? czy to gotowiec?
Pawle co tu pisać. Zainteresowanych zapraszam na stronę IKEA http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80241543/

Latarnie bardzo ładne - tez będę takich potrzebował dla stacji w Nojewie.
Pawle pewnie masz kontakt do wytwórcy, jak nie to pisz. Ewentualnie przez maila http://www.omak.eu/kontakt.html
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 430
Makieta i moduł Z 55

Podobne wątki