• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama - górskie pastwisko

OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#81
he he

...wtedy to o ile ręcznie zrobiony szuter był nawet i ładny o tyle jego położenie na torze spokojnie można nazwać masakrą :D Tam zastosowałem ze 4 metody i dopiero ta ostatnia okazała się dla mnie najlepsza. Druga sprawa to tam sam szuter był zapaćkany farbą. Tutaj tego błędu nie popełnię.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#82
he he

...wtedy to o ile ręcznie zrobiony szuter był nawet i ładny o tyle jego położenie na torze spokojnie można nazwać masakrą :D Tam zastosowałem ze 4 metody i dopiero ta ostatnia okazała się dla mnie najlepsza. Druga sprawa to tam sam szuter był zapaćkany farbą. Tutaj tego błędu nie popełnię.
Teraz masz już duże doświadczenie tak ,że bez obawy ,każdy zaczynał od zera z lepszym bądź gorszym skutkiem ,jak kupie sobie tłuczeń Polaka to popróbuję sobie raz jeszcze z wikolem tak z samej ciekawości jak mi to wyjdzie ,a na makiecie zostanę przy kleju polimerowym.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#85
Dziękuję. Obawiałem się pigmentów i pracy z nimi. Okazuje się, że to całkiem przyjazny materiał, który wybacza ewentualne błędy.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#88
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#96
Jeszcze kilka ujęć:

diorama 1.jpg diorama 2.jpg diorama 3.jpg diorama 4.jpg

Starałem się mocniej wybarwić w okolicy łączenia szyn (w końcu jest tam więcej elementów do rdzewienia). Ścieżka skończona. Okazało się, że w piwnicy mam jeszcze całkiem spory zapas ziemniaczanej posypki :) Niestety zdjęcia bez udziału BR 118, która miała tragiczny w skutkach wypadek... nie pytajcie nawet... chowałem ją przed Młodym żeby nie popsuł, a zepsułem ją sobie sam. Tyle roboty z oświetleniem, imitacją kabiny maszynisty poszło w diabły...stary chłop a ryczeć się chciało...

Kontrola elektryki wykazała brak prądu jednej szyny na jednym torze. Dobrze, że mam zdjęcia gdzie łączenia były :) To nauczka na przyszłość by nie lutować drucika bezpośrednio do szyny tylko wykonać konstrukcję z blaszki podobną tej jaką zrobił na swoim torze N @hugwa
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#97
Starałem się mocniej wybarwić w okolicy łączenia szyn (w końcu jest tam więcej elementów do rdzewienia).
Chyba niepotrzebnie. Na torze wszystko, tzn. szyny, złącza i przytwierdzenia (ale nie podkłady!) rdzewieje równo. Na podkładach osadza się i rdzewieje pył ze ścieranych przy hamowaniu żeliwnych klocków hamulcowych, więc najintensywniejsze zabrudzenie podkładów i tłucznia występuje przed semaforami i na stacjach, ale wcale nie koniecznie akurat w okolicach złącz szynowych. Nawiasem mówiąc, przy coraz powszechniejszym stosowaniu hamulców tarczowych i kompozytowych wkładek (klocków) hamulcowych to zjawisko będzie się zmniejszało.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#98
...no to jak zwykle przekombinowałem :) Myślałem, że większa w tym miejscu aktywność koła-szyna zwiększą ilość rdzy.
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.175 11 0
#99
Adamie dioramka wyszła bardzo ładnie, dodałbym może jeszcze odrobinę detali np: barierkę na przepuście, słupki hektometrowe czy słup telegraficzny, a jak dojdą jeszcze jacyś ludzie i zwierzątka to już będzie prześlicznie;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki