• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Przystanek Stare Polichno

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#27
Na większe powierzchnie większy pędzel jak walter wskazał. Jeżeli natomiast będziesz chciał bajerować szyny i imitacje przytwierdzeń do użyj "zerówki". Drobinę pigmentu na końcu włosia kładziesz na imitację przytwierdzeń w okolicy szyny i rozprowadzasz na prawo i lewo po szynie. Co zostanie na śrubach to zostanie. Na górskiej dioramie dało to taki efekt:

szuter-1.jpg
 
OP
OP
Yaku

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
#29
Nabyłem kilka kolorów pigmentów i upstrzyłem nimi podsypkę. Wygląda właściwie ok, ale te pigmenty w kontakcie z wilgocią (nawet wręcz mikronem wilgoci) zmieniają barwę na granatową, błękitną, czerwoną, a nawet różową. Jakaś masakra po prostu!!! Aż boję się pomyśleć, co będzie się działo, gdy będę chciał tory spirytusem przeczyścić... :(
 
OP
OP
Yaku

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
#32
Kupiłem na Aledrogo. Sprzedawane były jako modelarskie... Co teraz zrobić? Może kupić dobre pigmenty i nimi jeszcze przelecieć?
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#36
Trawki elektrostatyczne tez sa b.dobre , tylko przy zamówieniu trzeba poprosić o większe opakowanie , bo ogolnie sprzedają w takich malutkich woreczkach strunowych
 

zazyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
Sorry ze sie wtrace w temat ale mam pytanko jesli chodzi właśnie o trawke...jaka polecasz?nie wysoka max3mm i jesli masz jakis dobry sklep to fajnie dzieki z gory za link;-)
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#38
W zalinkowanym przez mattię sklepie jest sporo fajnych traw chociaż jakością kolorów przewyższa je Polak. Więcej niż na allegro znajdziesz na ich stronie: http://www.akcesoria-modelarskie.pl/ Co do Polaka to chyba najtaniej znajdziesz w sklepie jaga-hobby z Siemianowic Śląskich. Ich strona może nie powala ale w samym sklepie można sporo więcej kupić. Panowie z BGMu chyba się ze mną zgodzą bo z tego co wiem to sporo rzeczy tam włąśnie kupują.
 
OP
OP
Yaku

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
#40
Udało mi się usunąć odkurzaczem w zadowalającym stopniu ten straszny pigment ;) W najbliższym czasie po raz wtóry podpicuję szuter, tym razem prawidłowymi pigmentami ;) Ostatnio zająłem się zielenią po jednej stronie torów. Fragment ten jest prawie gotowy - prawie, gdyż chcę gdzieniegdzie pododawać jeszcze trochę trawy/chwastów z Heki (także w niektórych miejscach przy samych torach, na podsypce). Makieta będzie odzwierciedlała okres jesienny. Elektrosadzarki jeszcze nie mam, posiadam natomiast trochę mat trawiastych, więc wykorzystałem je przy budowie zieleni :) Efekt widoczny na fotkach ;) W obecnej chwili nie dysponuję niestety lepszym aparatem, zatem jakość zdjęć jest taka sobie. WP_20150923_11_45_27_Pro.jpg WP_20150923_11_45_05_Pro.jpg WP_20150923_11_45_35_Pro.jpg WP_20150923_11_46_01_Pro.jpg WP_20150923_11_48_16_Pro.jpg WP_20150923_11_51_56_Pro.jpg
 

Podobne wątki