• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama do prezentacji

OP
OP
SantaFe

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#25
To jest zdjęcie mojej pierwszej dioramy, nie wstydź się i wrzucaj, to jest kwestia ćwiczeń i testów za nim zacznie to wyglądać. Najfajniejsze jest to, że co będziesz kolejną dioramę/makietę tworzył to zaś odkryjesz coś co mógłbyś zrobić lepiej. ;)
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#28
To jest zdjęcie mojej pierwszej dioramy, nie wstydź się i wrzucaj, to jest kwestia ćwiczeń i testów za nim zacznie to wyglądać.
No to mnie już całkowicie dobiłeś :)

Najfajniejsze jest to, że co będziesz kolejną dioramę/makietę tworzył to zaś odkryjesz coś co mógłbyś zrobić lepiej. ;)
Właśnie dlatego teraz zaczynam robić coś małego aby się nauczyć.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#29
PAMIĘTAJCIE.... jak się robi dioramę.... to wykończenie podstawy jest NAJWAŻNIEJSZYM ETAP PRACY PRZY NIEJ. Szymon, twoja diorama z SMką była by fajna gdyby nie ten obskurny styropian.

Zdjęcie1957.jpg
Zdjęcie2018.jpg
Zdjęcie2085.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#31
Ale uważam że gablotę/podstawę juz na pierwszym etapie budowy należy wykończyć jak należy, aby potem tego nie robić jak jest trawa/drzewka/i inne dodatki.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#32
W sumie chciałem koledze @Mafo szepnąć, by się zdjęć nie czepiał, ale po bliższych oględzinach stwierdzam, że Twój aparat produkuje "mydło". Podobne problemy miałem w konfiguracji Canon Eos 30 + obiektyw Sigma 70-155. Na szczęście kot strącił go z biurka i kupiłem Canona.
Jakiego sprzętu używasz? W razie czego mogę pożyczyć kota, to pomoże ci się pozbyć "mydlanego" sprzętu....

Tło dla długiej dioramy w mojej opinii mocno zbyt niebieskie. Dobry efekt daje wydruk na folii przyklejonej do białej (mlecznej) plexi - wtedy obrazek (nie zawsze) przejmuje temperaturę barw z otoczenia i ze światła górnego. a zawsze można zmienić klimat poprzez zmianę koloru światła górnego i podświetlenie od tyłu owego wydruku. Możesz np. zrobić "szarówkę" wygaszając światło górne a podświetlając lekko tło oraz włączając oświetlenie modeli, możesz też zrobić zachód słońca - w dobie ledów rgb można dosłownie wszystko.
 
OP
OP
SantaFe

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#33
Wezmę to pod uwagę przy kolejnych pracach(y). Odnośnie zdjęć uważam, że to kwestia lepszego fotografa niż złego aparatu :)
 

Podobne wątki