• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Damiana

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#1
Co jakiś czas jestem zalewany pytaniami dotyczącymi dioramki na której prezentuję moje ciężarówki. Dlatego też postanowiłem w końcu założyć osobny temat, aby każdy wiedział co i jak.
  • Diorama powstała na ścianie z jakiegoś starego mebla znalezionej w garażu, o wymiarach 56x40 centymetrów.
  • Zieleń została wykonana głównie z produktów Fallera, trawa elektrostatyczna Faller 180484 stawiana do pionu przy pomocy młotka, kępki trawy i kwiaty to gotowe wyroby Fallera, drzewka są z różnych firm. Wszystko na kleju do trawy Faller 180501.
  • Farby asfalt oraz beton Faller 180507 i 180506.
  • Atrapy lamp, słupki i barierki również Faller 180538 i 180535.
  • Krawężniki wykonałem z zapałek pomalowanych w/w farbą beton.
  • Pasy namalowane farbką Humbrol matt 34
  • Żwirek jakiejś polskiej firmy, nie znam nazwy.
DSCN5483.jpg

DSCN2672.JPG
DSCN6227.JPG
DSCN6228.JPG
DSCN6237.JPG
DSCN6234.JPG
DSCN5896.jpg
 
OP
OP
DamLen

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#6
Generalnie większość materiałów, wykorzystanych tutaj to był resztki które pozostały kilka lat temu z budowy poprzedniej dioramy. Niektóre drzewka powyciągałem z niej lub dokupiłem jeszcze klika. Nie chciałem wtedy za bardzo iść w koszty, miało być prosto, ale w miarę ładnie. Oglądałem drzewka Freona na stoisku Świata Modeli podczas zeszłorocznego Hobby, to prawda że biją na głowę masowe produkty zachodnich firm. Z niektóry zaczyna już odpadać zieleń i może pomyślę nad wymianą drzewostanu. ;)
Przy okazji, kiedyś ktoś doradził mi spryskanie trawy lakierem bezbarwnym, żeby się nie niszczyła i przygniatała. Zna ktoś bliżej temat i mógłby polecić jakiś konkretny lakier?

Co do poprzedniej dioramy to była dosyć duża, mieścił się na niej magazyn spedycyjny i kawałek drogi. Niestety trochę mi zawadzała i ciężko było ją przenosić, a z czasem zaczęła się na niej kurczyć trawa i wyginać płot. A była to wina jakiegoś badziewnego kleju z Heki.

IMG_1171.JPG

IMG_1175.JPG

IMG_1176.JPG

IMG_1177.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#8
Makietki robisz tak samo swietne jak modele(y) Jesli chodzi o bezbarwny na trawe to tylko matowy, spsikasz lekko i powinienes miec spokoj :)
 
OP
OP
DamLen

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#10
Jesli chodzi o bezbarwny na trawe to tylko matowy, spsikasz lekko i powinienes miec spokoj :)
Że matowy to właśnie wiem, pytanie tylko co konkretnie. Taki np. Humbrol olejny czy akrylowy?
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=63005
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=62946

Jak malujesz strzałki i inne rzeczy?
Przyklejałem na asfalt zwykłą taśmę malarską dokładnie ją dociskając, wycinałem nożykiem kształty linii i malowałem pędzelkiem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#11
Że matowy to właśnie wiem, pytanie tylko co konkretnie. Taki np. Humbrol olejny czy akrylowy?
Jak lubisz smród rozpuszczalników i nie wygonią Cię z domu za taki zapach to możesz wziąć olejny. Jak chcesz nie mieć problemów z zapachem to bierz akryl. Obydwa mają po wyschnięciu takie same właściwości.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#14
Możesz zastosować tych produktów , opakowanie/puszka 250 ml. w Castoramie to koszt około 16-18zl. Bardzo dobre i sprawdzone . I podstawa , nie ma zapachu !:)
 
OP
OP
DamLen

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#15
Dzięki, tylko jakoś nigdzie w okolicy nie mogę znaleźć takie sprayu matowego, wszystkie są błyszczące. :(o_O
A tymczasem tworzy się nowy projekt. ;) Niestety już na starcie udało mi się to spaprać :D(element którego akurat nie ma na tym zdjęciu wyszedł krzywo), więc trochę to potrwa. :gwizd:

DSCN6324.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#16
Dzięki, tylko jakoś nigdzie w okolicy nie mogę znaleźć takie sprayu matowego, wszystkie są błyszczące. :(o_O
Poszukaj w sklepach z lakierami samochodowymi, a jak nie znajdziesz w swoim mieście, to pozostanie Ci pewien znany portal aukcyjny i tam na pewno znajdziesz lakiery bezbarwne matowe w sprayu. ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#17
Matowe bezbarwne akrylowe są z reguły w każdym markecie budowlanym , co do portali aukcyjnych nie kupuj tańszych jak 20zł bo tak śmierdzą mimo że akryle że rodzina Cie z domu wywali.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#20
No chyba będzie jakaś droga? Parking? Choć wydaje mi się tylko czy faktycznie te Twoje nawierzchnie drogowe na dioramkach są zbyt jasno szare ;)
Z ciekawością czekam na więcej:rolleyes:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki