• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama: Cegielnia Zielinki

Reakcje
75 0 0
#1
Witam serdecznie, forumowiczów.
Po ponad dwudziestu latach wróciłem do modelarstwa. Napiszę szczerze, że musiałem się trochę przestroić aby wejść w inny wymiar modelarstwa niż było to kiedyś, ale najgorsze już za mną.

Utworzyłem wątek budowy dioramy cegielni Zielinki. Proszę o komentarze, ocenę, opinie i sugestie związane z dioramą cegielni.
W miarę postępu prac będę dodawał kolejne zdjęcia.

Na zdjęciach widok ogólny dioramy, Wls 50 z kolebami, koparka linowa przedsiębierna Waryński K 602, suszarnia cegieł oraz kuźnia z rozpalonym piecem.

Pozdrawiam Dariusz.
 

Załączniki

OP
OP
Kol-Tar
Reakcje
75 0 0
#6
Klimat bardzo ciekawy niemniej zamienił bym Wls na ta źywiczną z GPMu.
Tą Wls wykonałem z kartonu, natomiast dwa tygodnie później GPM wypuścił żywiczną :) Postanowiłem zostawić swoje wypociny, ale może kiedyś...
Ja w modelarstwie jestem zdania zrób sobie sam zamiast kupować gotowe, wiem oczywiście że nie wszystko da się zrobić samemu, ale w czasach jak rozpoczynałem przygodę z modelarstwem to tylko trzeba było samemu kombinować. ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#8
Starożytne podejście sprzed czasów fototrawienia, druku 3D, laserowych wodotrysków i składania modeli przez wyrobników dla nic nie potrafiących "modelarzy" tak kiedyś wyglądało modelarstwo, to co jest teraz nie ma z nim nic wspólnego, pełny portfel i uginające się pod modelami półki i zero wiedzy na ten temat, a potem szok, co to jest FZ1.
Lokomotywka jest glutowata, wybacz, zawsze mówię to co myślę, ale jest Twoja a to najważniejsze.

Te pierwsze koleby, z zakrywającą koła ostoją ( nie widziałem takich, ale nie musiałem) wzorowane na czymś prawdziwym.
 
OP
OP
Kol-Tar
Reakcje
75 0 0
#9
Starożytne podejście sprzed czasów fototrawienia, druku 3D, laserowych wodotrysków i składania modeli przez wyrobników dla nic nie potrafiących "modelarzy" tak kiedyś wyglądało modelarstwo, to co jest teraz nie ma z nim nic wspólnego, pełny portfel i uginające się pod modelami półki i zero wiedzy na ten temat, a potem szok, co to jest FZ1.
Lokomotywka jest glutowata, wybacz, zawsze mówię to co myślę, ale jest Twoja a to najważniejsze.

Te pierwsze koleby, z zakrywającą koła ostoją ( nie widziałem takich, ale nie musiałem) wzorowane na czymś prawdziwym.
Nie, te koleby to gotowy wyrób, podajże Auhagen je robi.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#10
A no widzisz Twój wątek obudził wspomnienia, sięgnąłem do szuflady i wyciągnąłem Gls 30 którą zrobiłem prawie dwadzieścia lat temu, z kartonu zbyt grubego drutu, dach z blaszki mosiężnej, żaluzje z trapów do okrętów w skali 1:700 nie ma napędu, ale koła się ruszają, farba trochę gruzełkowata bo nam się z Kolegą zważyła w aerografie;) malowaliśmy pod wpływem, emocji znaczy się.
Jeden aerograf i sprężarka z lodówki na całe osiedle, to były czasy.

DSC_0410-crop.JPG


Nie ma tych małych szybek z boku, inne ma.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#11
Tylko nam się tu nie zniechęcaj, pokazuj objaśniaj, mało jest dioram wąskotorowych a i makiet też nie najwięcej w porównaniu do H0.
Cyknij lepsze zdjęcia tej koparki i powiedz coś o niej, no i wnętrze kuźni też ciekawe, wszystko jest ciekawe dopóki nie znudzi.
 
OP
OP
Kol-Tar

Kol-Tar

Użytkownik
Reakcje
75 0 0
#12
Witam ponownie po dłuższej przerwie. Dzisiaj chciałem pokazać jak pracownicy pobliskiego tartaku parowego ładują drzewo na wagoniki kłonicowe za pomocą podnośnika łańcuchowego.
 

Załączniki

OP
OP
Kol-Tar
Reakcje
75 0 0
#13
Na potoku Zielinki przepływającym obok wyrobiska cegielni, można niezłe ryby złowić.
 

Załączniki

OP
OP
Kol-Tar
Reakcje
75 0 0
#16
Sezon ogrodniczo - warzywny już niebawem, a już dzisiaj w Cegielni Zielinki, prezentuję działkowo - ogrodową szklarnię z pomidorami.
 

Załączniki

OP
OP
Kol-Tar
Reakcje
75 0 0
#20
@stare tory ale taki wygięty to chyba raczej na opuszczonych działkach i to taki zrobiony z płyty pilśniowej, która od 10 lat wystawiona na wilgoć była.
Tak, kolego specjalnie pół dnia wyginałem ten fornir żeby był wygięty daszek, staram się tworzyć realistyczną dioramę a nie "cukierkową".

Założeniem tej dioramy jest czasokres połowa lat 70 - tych, XX w.

Wystarczy sobie wyobrazić jak wyglądało budownictwo prowizorycznych altanek w tamtych latach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki