• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama by nodamagenofun

nodamagenofun

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć, jestem tu nowy i tym postem pragnę się przywitać z wami :)
Kamil, Olsztyn - może ktoś jest tu stąd lub okolic ?


Oto moja diorama, stara zaniedbana zniszczona, zbudowana ponad 5 lat temu. W końcu nadszedł czas na jej reaktywację, wszelkie postępy prac będę wrzucać tu :)
IMG_5202.JPG
IMG_5217.JPG
IMG_5203.JPG
IMG_5211.JPG
IMG_5207.JPG

IMG_5202.JPG
 

Załączniki

Reakcje
554 7 0
#2
Ładna diorama!
Widać że włożyłeś sporo pracy!
Fajny kontrast-nowa hala i ogrodzenie po ataku Godżilli.
Może troszkę warto przykurzyć te ceglane budynki (chociaż widzę, że dachy są spatynowane, może to wina zdjęcia), za to stacja trafo według mnie genialna. Musze koniecznie taką zakupić.
Podoba mi się Twoja praca, będę zaglądał w ten wątek.(y)
 
OP
OP
nodamagenofun

nodamagenofun

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ten plot nie wygląda na model zniszczonego płotu tylko tak jakby na model płotu ktoś usiadł.
jak wrócę z pracy wrzucę foty jak wyglądało kilka lat wstecz, teraz jest zniszczone przez zaniedbanie, jezeli uda się odkleić wszystkie budynki to na nowej płycie zreaktywuje diorame :) masz racje pies zrobil dużą destrukcje :D

Jędrek dzieki za mile słowa :) zapraszam do śledzenia wątku
 

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Dobra baza na reaktywację - im więcej działamy tym bardziej jesteśmy w tym dobrzy i efekty są lepsze. Znam to z autopsji - jak zaczynałem swoje miasto nie miałem doświadczenia, uczyłem się na żywym organizmie - dziś wiem, że zrobiłbym to inaczej ale co się nauczyłem to moje ;) Życzę powodzenia w dalszych pracach :D
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
#6
Trochę ją odkurzyć i będzie OK . Budynki bardo kontrastowe , ale to widok codzienny w wielu miastach . Płot w takim stanie jak obecnie dla mnie genialny . Powyginany we wszystkie strony . Ja bym z tej fabryki zrobił miejsce wyburzenia jej pod nowy budynek i więcej nie potrzeba .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#7
Ciekawie wygląda ta diorama. Płot przy fabryce wygląda ciekawie i właściwie to możnaby go zostawić, ale ten przy trafostacji to zdecydowanie do poprawy. Zmniejszyłbym skalę uszkodzeń i będzie wyglądał naprawdę fajnie. Nie pasuje mi do klimatu ten nowoczesny budynek strażacki, ale jakby zrobić wyburzanie fabryki to wyglądało by to bardzo ciekawie.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#8
Dla mnie budynki są fajne i samo rozplanowanie dioramy jak najbardziej, o płocie wypowiedzieli się koledzy. Może warto podrasować tą dioramę niż budować nową, jeśli tak by się miało stać to warto popracować nad asfaltem-i go spatynować by nie był jednolicie czarny i nie odbijał tak światła.
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#9
Dla mnie diorama wygląda jak by ktoś ją opuścił;). Ten budynek z garażami to stacja straży czy będą inne założenia? Nie wiem może się mylę ale widzę tam pikowski sklep Edeka:)
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#10
Witam rodaka z Olsztyna (co prawda od wielu lat już tam nie mieszkam, ale to moje rodzinne miasto). Jakoś nie zauważyłem wątku, a szkoda, bo diorama ma w sobie duży potencjał. Przypomina klimatem rozebraną rzeźnię miejską na Lubelskiej, na miejscu której stoi teraz Makro. W ogóle poinspirowałbym się krajobrazem industrialnym Lubelskiej i Towarowej, starą fabrykę dogęścił komunistycznymi baraczkami (służę pomocą w razie czego), na glebę dałbym trylinki od Hugwy, a świerczki wymienił na lubiane w PRL-u topole (też służę pomocą). Stara część niech dogorywa podzielona na warsztaciki i hurtownie, a nowa... nowa kojarzy mi się z tramwajownią na Towarowej. Więcej nie będę pisał ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki