• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama - Acidez

Acidez

Aktywny użytkownik
Siema, dzisiaj postanowiłem rozpocząć pracę nad dioramą. Jak na razie wyszło tyle :

"Asfalt" jest już zrobiony i wygląda lepiej niż ten na zdjęciach. Pozdrawiam.

OP
OP
Acidez

Acidez

Aktywny użytkownik
Asfalt rzeczywiście nie jest taki jak powinien, ale jest :D Zrobiłem go z wikolu zmieszanego z czarną farbką plakatową.

OP
OP
Acidez

Acidez

Aktywny użytkownik
Ten filmik widziałem, ale niestety nie bardzo bym umiał coś takiego zrobić :( Droga zostanie chyba taka jak jest tylko muszę namalować pasy.

Młody

Znany użytkownik
Ten filmik widziałem, ale niestety nie bardzo bym umiał coś takiego zrobić :( Droga zostanie chyba taka jak jest tylko muszę namalować pasy.
Nie zostawiaj jej tak bp za fajna nie jest. Wystarczy gips szpachlowy, szpachelka i odrobina ciepliwości. Potem malujesz to na szaro i gotowe ;).

SCYZOR

Znany użytkownik
Sam pomysł na wykonanie niezły, niestety asfalt nadaje się tylko do poprawy.
Proponuję na szybko ;białą farbę emulsyjną np."1" , bądź podobne, do tego trochę czarnej farbki plakatowej oraz klej wikol. Wymieszaj to ze sobą /gotowy produkt powinien mieć kolor szary/ i szerokim pędzlem pomaluj powierzchnię przeznaczoną na drogę.
Po wyschnięciu , delikatnie suchymi pastelami nanieś ślady eksploatacji , pomaluj pasy i będzie super:).Powodzenia.

OP
OP
Acidez

Acidez

Aktywny użytkownik
Posłuchałem Was i zrobiłem coś z tą drogą :) Nie umiem robić dobrych zdjęć więc nie widać jak to na prawdę wygląda, ale w rzeczywistości jest dobrze ;)

Jeszcze jest nie dokończona, farba schnie i na razie nie ma czasu żeby z nią robić ;)

OP
OP
Acidez

Acidez

Aktywny użytkownik
Temat już dawno nie używany, ale pokażę Wam jaką dioramkę sobie dziś zrobiłem. :)
100_5947.JPG
100_5949.JPG
100_5951.JPG

Jeszcze w paru miejscach trzeba będzie podmalować i dokleić trawkę, ale to dopiero wieczorem. :)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Pomysł ciekawy. Wykonanie już nie do końca.:( Przede wszystkim to trzeba by zmienić nawierzchnię asfaltową. Powinieneś teraz ją zeszlifować, tak żeby zniknęły ślady pędzla i pomalować bardziej rozcieńczoną farbą. Brzeg asfaltu powinien mieć białą ciągłą linię. Linia biało-czerwona też trochę niestarannie pomalowana i przydałoby się to poprawić. Trawka trochę nierówna, ale to już tak bardzo nie przeszkadza.
Proponuję pooglądać trochę fotek w internecie jak wyglądają tory wyścigowe i na pewno będziesz wiedział jak to poprawić. :)

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19