• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DIORAMA (1:220)

OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#41
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

TT88 napisał(a):
Początek lat 90-tych, antena kierunkowa, prawdopodobnie na program drugi TVP. Po prawo siatki szerokopasmowe na których można było odbierać prawie wszystkie dostępne w owym czasie stacje.
Dzięki, skoro takie ładne anteny były stawiane na dachach na początku lat 90 to może ktoś znalazł i ma zdjęcie anteny z lat 70, chyba rtv
Byłbym wdzięczny...
 

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#42
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Peter007 napisał(a):
Dzięki, skoro takie ładne anteny były stawiane na dachach na początku lat 90 to może ktoś znalazł i ma zdjęcie anteny z lat 70, chyba rtv
Byłbym wdzięczny...
Mówisz i masz :D Mam nadzieję że się przyda. ;)
 

Załączniki

OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#43
TT88 napisał(a):
Mówisz i masz Mam nadzieję że się przyda.
Dzięki TT88, tylko że ja nie wiem za bardzo czym ta antena się różni od tych jak napisałeś z lat 90 bo są tak bardzo podobne do tej, szczególnie kształtem, a kształt jest ważny szczególnie w skali Z dlatego że małe szczegóły są nie do zrobienia :) . Ja już głupi z tych anten jestem :D
Daniel Loko też mi narysował taki schemacik takich anten które się różnią nieco od tych na powyższych zdjęciach
 

Załączniki

OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#48
Witam forumowiczow, dioramka w trakcie budowy caly czas.
Ale pojawil sie problem, zrobilem sobie takie skrzyżowanie jak na załączonych zdjeciach widac i teraz mam problem, zastanawiam sie kto w taki przypadku miałby pierszenstwo przejazdu? Licze na odpowiedzi, co dwie glowy to nie jedna.
Bo nie wiem czy na tej jednokierunkowej na ktorej stoi tramwaj dawac stop, czy poprostu obowiazywała by zasada prawej reki? Pomóżcie, bo białoczerwone słupki do znaków juz robie ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#49
W dawnych czasach obowiązywała zasada, że tramwaj ma zawsze pierwszeństwo (z prawej i z lewej), chyba, że znaki wskazują inaczej. To chyba dalej obowiązuje, ale praktycznie zawsze są znaki. Ja bym postawił STOP na drodze z obu stron.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#51
Ja myślalem o wariancie 1, ale prawdę mówiąc, wydawało mi się, że po tej jednokierunkowej ulicy jeździ tylko tramwaj - nie wiem, dlaczego, ale jakoś tak założyłem. Tak naprawdę, to może być i tak, i tak, zależnie od decyzji miejscowego inżyniera ruchu.
 
OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#52
Nie no samochody tez po tej jednokierunkowej jezdzą, tramwaje i samochody na wąskiej brukowej uliczce to fajny motyw :)
Dzięki za rozwianie wątpliwości, zrobie tak jak na wariancie 1, czyli 2 STOPy, a jednokierunkowa to będzie droga z pierwszenstwem przejazdu i dla tramwajów i dla aut.
Nieco sie zmienilo na dioramce, mysle ze za niedlugo wrzuce jakas fotke jak sa chetni do ogladania i do komentowania :D
 
OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#54
Ok beda :D tylko musze pare rzeczy dorobić ,a czasu zabardzo narazie nie ma, taki szybki jak ty nie jestem :D tylko zastanawiam sie czy te tarcze od znaków wydrukuja mi sie w odpowiedniej skali i w miare w dobrej rozdzielczosci ( skala Z ). Chyba ze ktoś zna inny sposob na zrobienie znakow niz przez wydrukowanie, bo ja nie znam :(
 
OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#55
Witam wszystkich ! Po długiej przerwie od ostatniego postu zamieszczam kolejne fotki dioramy ,tym razem już w pełni skończonej kilka dni temu. Brak czasu powodował to ,że tak to wolno i mozolnie szło. Zdjęcia zostały przedstawione w wersji współczesnej i w wersji archiwalnej z lat 70-tych XX wieku. :)
 

Załączniki

  • 130,7 KB Wyświetleń: 224
  • 110,7 KB Wyświetleń: 223
  • 116,8 KB Wyświetleń: 220
  • 105,2 KB Wyświetleń: 220
  • 104,6 KB Wyświetleń: 221
  • 188 KB Wyświetleń: 222
  • 167,6 KB Wyświetleń: 218
  • 203,6 KB Wyświetleń: 220
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 13
Makieta i moduł Z 430
Makieta i moduł Z 154
Makieta i moduł Z 15
Makieta i moduł Z 329

Podobne wątki