• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DIORAMA (1:220)

OP
OP
Peter007

Peter007

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Ogryzek napisał(a):
jak potrzebujesz więcej to daj znać. Te pstrykłem na szybkiego
Dzięki za pomoc, narazie nie potrzebuję, te są wystarczające dla mnie + te które znajdę w necie, tyle że w necie nie wszystkie są tak dokładne i zrobione z bliska więc jeszcze raz dzięki za przysługę

A tak na marginesie szkoda ,że nikt nie wypowiada się na temat moich modeli ( bo po częsci wątek nim jest poświęcony ). Chciałbym poznać wasze opinie, słowa krytyki i porady :p
 
OP
OP
Peter007

Peter007

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Mam pytanie jak zaczynacie budowę makiety czy dioramy to na tą podstawę "zbitą skrzynkę" ( w moim przypadku prawdopodobnie odpowiednio ucieta płyta mdf ) naklejacie od razu chodniki, trawę , żwir itp czy tą podstawę wcześniej jakoś umacniacie np naklejając coś na nią?
 

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#23
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Peter007 napisał(a):
Mam pytanie jak zaczynacie budowę makiety czy dioramy to na tą podstawę "zbitą skrzynkę" ( w moim przypadku prawdopodobnie odpowiednio ucieta płyta mdf ) naklejacie od razu chodniki, trawę , żwir itp czy tą podstawę wcześniej jakoś umacniacie np naklejając coś na nią?
Zapraszam do uważnego przeczytania informacji ;)
http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=1&t=5771
 
OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#25
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Witam od dwóch miesięcy buduję wreszcie moją dioramę, do ukończenia jeszcze troche brakuje ( szczegóły , drugie drzewko na podwórku itp. ). Tak to narazie wygląda :
 

Załączniki

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#26
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Bardzo ładnie :D
Przydałoby się zdjęcie z jakimś elementem do uzmysłowienia skali (moneta, linijka).
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#28
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Dioramka ładniutka, szkoda że taka mała, bo w tej skali możnaby zrobi coś większego i tak zmiesciłaby się w szufladzie. Ciekawy jestem jak robisz samochody. Podziwiam.
 
Reakcje
78 2 1
#29
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

piotr66 napisał(a):
Dioramka ładniutka, szkoda że taka mała, bo w tej skali możnaby zrobi coś większego i tak zmiesciłaby się w szufladzie. Ciekawy jestem jak robisz samochody. Podziwiam.
Niestety to nie moje :cry: Tak jak napisałem powyżej, dzieło to należy do Rafała Starowicza, speca od takich maleństw. 8)
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#30
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Czyli jest to taka jakby kopia.
Dioramę p. Starowicza to ja znam. Pokaż zdjęcie swojej. Nie masz zapałki czy monety 2zł?
 
OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#31
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Sorry nie było mnie przez kilka dni.
Napisałem w pierwszym moim poście że diorama Pana Starowicza mnie zainspirowała, możę jest podobna ale napewno nie taka sama bo o szczegóły to ja dbam i mam ich więcej , tak mi sie wydaje. Widoczek myśle często spotykany, biedna przemysłowa dzielnica ( u mnie o tym będzie świadczyć widoczny jakiś zakład czy magazyn ogrodzony betonowym murem po lewej stronie dioramy )ze starymi przedwojennymi, sypiącymi sie kamienicami i skrzyżowanie.
Tam gdzie ja mam tramwaj 4n mam również drogę brukową jednokierunkową a Pan Rafał ma inaczej.
Zdjęcie z pudełkiem zapałek robiłem na samym początku tego wątku, ale moge jeszcze cyknąć fotkę jak będe miał czas, chociaż dioramka jest nieco szersza i krótsza niż diorama Pana Starowicza

Dzięki za miłe słowa, skala Z nie wymaga aż tak dużej dbałości o małe szczegóły chociaż staram się ich robić jak najwięcej i jak najdokładniej. ;)
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#35
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Bardzo fajnie :D
Mam tylko jedną uwagę. Cegły w murze na ostatnim zdjęciu sa większe od głowy przechodnia. No chyba, że to pustaki, ale dlaczego czerwone? ;)
 
OP
OP
Peter007
Reakcje
0 0 0
#36
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

No cóż... :oops: ... to zwykłe cegły, wiesz staram sie jak moge ale ta skala jest tak malutka że no ....poprostu tak wyszło ;p , a cegły są w niektórych miejscach bardziej pomarańczowe a w niektórych bardziej czerwone, a wszystko przybrudzone miejscami na czarno wiec trudno zauważyć różnice ,a na zdjęciu jeszcze trudniej .

A propos drobnych elementów, podoba mi się taki szczegół jak antena na dachu z kablem poprowadzonym po dachu do okna, tylko nie wiem dokładnie czy takie anteny były stosowane w drugiej połowie lat 70 i jakie to były anteny, może ktoś wie...
 

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#40
Re: Elementy przyszłej DIORAMY (1:220)

Peter007 napisał(a):
Chodziło mi bardziej o takie anteny , o taką co jest zaznaczona, tylko nie wiem czy wtedy takie były...
Zastanawiam się też które lata przedstawia zdjęcie?
Początek lat 90-tych, antena kierunkowa, prawdopodobnie na program drugi TVP. Po prawo siatki szerokopasmowe na których można było odbierać prawie wszystkie dostępne w owym czasie stacje. 8)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 13
Makieta i moduł Z 430
Makieta i moduł Z 154
Makieta i moduł Z 15
Makieta i moduł Z 329

Podobne wątki