• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diody SMD

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#21
:O o żesz w twarz. Kurcze ale bajer. WM Modelu wiesz gdzie takowe mozńa kupić u nas w polsce ?? Czy mozę osławiony Konrad takowe ma :?:
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#22
pado napisał(a):
Czy mozę osławiony Konrad takowe ma :?:
A Ty myślisz, że skąd jest ten obrazek :?: No przecież z katalogu Conrada :D :D :D

Ze wspólną anodą (poz. 6 na obrazku) po 0,24 €/szt. (od 10 wzwyż) to 0,96 PLN

Te w tme.pl mają jedną wadę, kosztują coś koło 6zł za sztukę...
 
Ł

Łukasz K

Gość
#24
Witam wszystki użytkowników forum ;)
Jestem początkującym modelarzem kolej amerykańskich. Stąd moje pytanie czy pokazane diody SMD dwu kolorowe ( zielony/czerwony) będą pasowały do semaforów H0?
Czy mają wymiary nie większe jak 2x3 mm i grubośc ok 2 mm ?
 
Ł

Łukasz K

Gość
#27
Dziękuję WM-Modelu, rzeczywiście jest napisane :oops:
Tak więc wymiary pasują.
Interesuje mnie fakt, że są 3 typy diód dwu kolorowych:
Który typ polecilibyśbie ??
Nie chce kupić przysłowiowego "kota w worku" a się nie znam na diodach SMD :sad:
Co oznacza Lv (mcd) ? bo nie rozumiem.
Obok Uf (V) typ. i wszędzie 2,5 - domyślam się, że chodzi o napięcie.
Pozdrawiam
Łukasz
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Łukasz K napisał(a):
czy pokazane diody SMD dwu kolorowe ( zielony/czerwony) będą pasowały do semaforów H0?
A dlaczego ty chcesz w semaforach stosować diody dwukolorowe?
Moim zdaniem taniej cie wyniesie kupic diody jednokolorowe i lepiej bedzie swiecil semafor jak kazda komora bedzie posiadala własną diodę. Mrugające białym światłem to widzialem ale zeby semafor z jednej komory dawał różnokolorowe światła to niestety nie.
 
Ł

Łukasz K

Gość
#29
W odpowiedzi na pytanie kolegi - xendx: dlaczego diody dwukolorowe
Otóż tworzę torcik w, którym stylizuję się na około 1955r. kolej amerykańskich UP.
Stąd Big Boye i semafory pokazujące światła ( czerwone/zielone ).
Na PKP tak nie ma ale w USA czy Kanadzie spotkać taki semafor nie stanowi problemu.
Chociaż współcześnie już się robi tam semafory co mają po 3 światła jak u nas.

Tutaj macie link do stronki, na której jest pokazany semafor, o który mi chodzi
( pierwszy od prawej strony ) :

http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=93193

Pozdrawiam :cool:
 
Ł

Łukasz K

Gość
#31
Mówimy o tym pierwszym od prawej, na którym są dwa.
Każde na jeden z dwóch torów przed wjazdem na nie.
Tam gdzie są trzy ma oznaczać, że jest zwrotnica i za nią kolejna ( łącznie 3 tory)
nie są to semafory jednopozycyjne na 100%. Za składem towarowym masz semafor jednokomorowy i pokazuje dwa światła ;)
Ilość komór na semaforach tego typu i tego okresu ma oznaczać na ile torów będą miały być ważne - ja mam dwa tory stąd na wjeździe będzie dwu komorowy i każde ( zielony/czerwony). Na wyjazdach będą tylko pojedyncze (zielony/czerwony) bo szlak jednotorowy. Rozumiesz już ?

Te o których Ty mówisz ( każda komora to jeden kolor światła ) są wprowadzane na OBECNIE modernizowanych trasach amerykańskich. A ja piszę o początku semaforów świetlnych w USA czyli wczesnych latach 50tych a wtedy było inaczej.
;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#32
Mam dobrą wiadomość dla kolegów szukających diód SMD dwukolorowych, mieszkających w Krakowie. Dziś byłem w sklepie www.eles.pl i tam takowe mają. Kolega sprzedający pokazywał mi większe z tej rodziny, ale mówił że są też diody SMD 1206 (teraz sie skończyły) takie jak ja używa do swoich semaforów.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#33
Dorzucę się do tematu, otóż ostatnio tuningowałem trochę SM48 Redstara,
spoilery i klaksony na dachu ;) oraz oświetlenie, jak wiadomo SM48 ma malutkie światełka na dole więc trzeba tam było wsadzić jak najmniejsze LED, znalazłem takie o wymiarach około 0.8x1.8 mm, do których trzeba było przylutować drucik w emalii.

Zrobiłem to w ten sposób, że przykleiłem diody na malutką kropelkę cyjanopanu od strony soczewki do takiej folii transparentnej.
Zauważyłem już bowiem kiedyś że cyjanopan łatwo odpryskuje od takiej folii.

Do w taki sposób unieruchomionych LED można spokojnie przylutować druciki,
jak folia się topi to znaczy że za długo lutujemy ;)

http://149.156.194.203/~mczapkie/Train/tmp/modele/warsztat/SM48/SMDLED.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#34
ciekma napisał(a):
Dorzucę się do tematu (...)malutkie światełka na dole więc trzeba tam było wsadzić jak najmniejsze LED, znalazłem takie o wymiarach około 0.8x1.8 mm.
Jaki kolor tych diód i ile CIę kosztowały możesz powiedzieć. Kompletnie niepamiętam jakie są koszty a potrzebuję coś wymyslec na ten napis dworcowy STRUMIEŃ.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#35
białe LED kosztują ok. 2 zł, w przypadku SMD trochę drozej, już nie pamiętam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 49
Elektryka 25
Elektryka 18
Elektryka 5
Elektryka 43

Podobne wątki