• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioda SMD ET41 Piko

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#1
Witajcie, mam problem, właściwie sam go sobie zrobiłem. Podczas przerabiania płytki elektronicznej oświetlenia czoła lokomotywy ET41 od Piko nieopatrznie uszkodziłem białą diodę :( Czy ktoś jest wstanie podpowiedzieć jaka to jest dioda, jaka dioda będzie najbardziej zbliżona barwą do tej oryginalnej?
[DOUBLEPOST=1512242164,1512240844][/DOUBLEPOST]Można usunąć :)
 
OP
OP
PX48-28

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#2
Tak więc dziś pojawił się następny problem, jak przerobić taką płytkę? Usunąłem oryginalną czerwoną diodę, dolny kondensator i wlutowałem w jego miejsce diodę biegunem dodatnim w kierunku osi pojazdu. Prace zwieńczyłem drutem z górnego kondensatora do masy diody czerwonej. Efekt? Przy jeździe do tyłu palą się tylko czerwone diody, natomiast przy jeździe do przodu otrzymuje sygnał PC6 (górne białe, dolne oba czerwone). Sprawdzałem płytkę, zwarcia nie powinno być, może pominąłem jakąś operację? Jeszcze gdy miernikiem chcę zaświecić diodę białą za każdym razem zapala się dioda czerwona, czyli gdzieś jest przejście, tylko gdzie? Coś trzeba podciąć, odizolować? Siedzę nad tym drugi dzień i już nie wiem co z tym poczynić :(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0

Podobne wątki