• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Digikeijs DR5000 połączenie z manipulatorem piko smart control light

Crosis

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Aktualnie posiadam sterowanie z zestawu startowego piko smart control light. Do sterowania jest 1 manipulator, troszkę ciężko mi nadzorować przez to zabawę synka. (posiadam też zestaw z SM-42 z dźwiękami)
Początkowo myślałem nad dokupieniem drugiego manipulatora, jednak zostało mi doradzone że lepszym rozwiązaniem jest DR 5000.
Chciałbym nieco rozwinąć system sterowania i poczytałem trochę do digikeijs DR 5000 jednakże nurtują mnie pewne pytania na które odpowiedzi nie mogę znaleźć.

1. Czy do DR 5000 można podłączyć manipulator piko smart control light ? (gdzieś widziałem że można, ale potrzebuje potwierdzenia),
2. Jak to potencjalnie działa? czy można zatem sterować piko smart control light i np. smartphonem (z21) lub laptopem w jednym czasie ? czy wybiera się jeden sposób w danej chwili ? (wtedy synek bawiłby się manipulatorem piko a ja miałbym kontrole na smartphonie),
3. Czy do DR 5000 normalnie obsłuży dekoder od zwrotnic piko 55030 ?

Być może ktoś ma jakąś inna koncepcje na rozwój tego sterowania na dwie osoby żeby jednak nie ponosić też zbyt dużych kosztów.

Pozdrawiam,
Crosis
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
573 7 0
#2
1.Możesz podłączyć pod wejście LocoNet
2.Możesz sterować wszystkimi mediami na raz.
3.Tak
 
OP
OP
C

Crosis

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dzięki za odpowiedź

Informacyjnie dla innych którzy mogą mieć wątpliwości, centralka zakupiona, manipulator piko smart control light podłączona pod Loconet T i wszystko od razu działa :)

Będę jeszcze na dniach testował ze smartfona i laptopa.
 

Podobne wątki