• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Digikaijs DR4018

krzycho_2

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam. Szukałem w wątkach dotyczących tego dekodera ale nie znalazłem , więc może ktoś wie jak podłączyć booster z wyjściem DC do złącza Power dekodera(gdzie plus a gdzie minus biorąc pod uwagę, że po stronie wyjścia dekodera zacisk wspólny C ma mieć potencjał + , i czy może to mieć związek ze sposobem podłączenia sygnału DCC z toru Main Track centrali Z21 do wejścia sygnałowego tego dekodera. Wejście Power dekodera może być zasilane prądem stałym lub zmiennym, więc może to nie istotne. Chciałbym się upewnić.
 
OP
OP
K

krzycho_2

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Wątpliwości rodzi fakt, że w zasadzie w instalacjach stałoprądowych na całym świecie kolory czarny i czerwony to oznaczenia " - " i "+ " (np. akumulatory). W instrukcji DR4018 na schematach przyłączeniowych tak jest oznaczony zarówno tor sygnałowy jak i tor zasilania. Na dodatek są one odwrotnie przyłączone w przypadku podłączenia dekodera do centrali DR5000 i Z21. Wiemy, że sygnał DCC jest zmiennoprądowy, wejście zasilania dekodera przyjmuje zarówno prąd stały jak i zmienny , więc o polaryzacji nie ma mowy. Zatem co tu jest grane...?
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#3
Witam. Szukałem w wątkach dotyczących tego dekodera ale nie znalazłem , więc może ktoś wie jak podłączyć booster z wyjściem DC do złącza Power dekodera(gdzie plus a gdzie minus biorąc pod uwagę, że po stronie wyjścia dekodera zacisk wspólny C ma mieć potencjał + , i czy może to mieć związek ze sposobem podłączenia sygnału DCC z toru Main Track centrali Z21 do wejścia sygnałowego tego dekodera. Wejście Power dekodera może być zasilane prądem stałym lub zmiennym, więc może to nie istotne. Chciałbym się upewnić.
Witam może późno dodam ten wpis ale może na coś się przyda komuś :)

Bostera DR5033 nie łączysz z DR5018 bezpośrednio .
Ja mam podłączone zasilanie niezależne do dekoderow DR 5018 osobny zasilacz nie z centrali DR5000 dla tego że nie chciałem obciążać zasilacza centrali dodatkowymi akcesoriami nie łączył bym wyjścia power i signal mimo że można. Zasilacz i tak jest mocno obciążony przez składy pociągów
dla tego zwrotnice sygnały świetlne itd mam podpięte pod inne zasilanie
Co do wejścia POWER w DR4018 nie ma znaczenia jak podepniesz kabelki Instrukcja Polska do DR 4018 nie wiem czy pomogłem
https://drive.google.com/file/d/17zDnOhu4uVuYm8VHVRZInq9SLLnrsgVe/view
 
OP
OP
K

krzycho_2

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Witam,
kombinowanie, jak spiknąć Z21 i całą resztę Digikeijs na tyle mnie zniechęciło, że sprzedałem wszystkie moduły i dekodery Digikeijs i w to miejsce zamówiłem Roco. Postanowiłem trzymać się jednej firmy. Ale bardzo dziękuję za informacje.
Pozdrawiam
Krzysiek
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#5
Witam,
kombinowanie, jak spiknąć Z21 i całą resztę Digikeijs na tyle mnie zniechęciło, że sprzedałem wszystkie moduły i dekodery Digikeijs i w to miejsce zamówiłem Roco. Postanowiłem trzymać się jednej firmy. Ale bardzo dziękuję za informacje.
Pozdrawiam
Krzysiek
Ja zrobiłem dokładnie odwrotnie sprzedałem Z21 i poszedłem w Digikeijsa i nie żałuję współpracuje z programem GbbKolejka i nie jest tak drogi jak Roco a Digikeijs oferuje znacznie więcej ale każdy ma swoje priorytety;) zgadzamy się w jednym że najlepiej mieć wszystko z jednej firmy
Pozdro Tomek
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
#6
Witam,
kombinowanie, jak spiknąć Z21 i całą resztę Digikeijs na tyle mnie zniechęciło, że sprzedałem wszystkie moduły i dekodery Digikeijs i w to miejsce zamówiłem Roco. Postanowiłem trzymać się jednej firmy. Ale bardzo dziękuję za informacje.
Pozdrawiam
Krzysiek
Witam, w tej chwili zamierzam zakupić Z21 wraz z dekoderami Digikeijs DR4018. Powyższy post jednak spowodował zakłopotanie u mnie. Czy można prosić więcej szczegółów, na czym polegała trudność? W instrukcji Digikeijs DR4018 jest pokazana konfiguracja z Z21, zatem założyłem, że kompatibiliność jest. Czy w takim zestawieniu programowanie rozjazdów jest z poziomu Z21 czy softa dekoderu? Przyznaję jestem nowy w temacie cyfrowego sterowania rozjazdów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 1

Podobne wątki