• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Deutsche Post

Masztelek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam na tym forum!

Dużo z Was pewnie mnie nie zna (kolejkarze), ale większość pewnie dobrze kojarzy (samochodziarze).

Mam na imię Piotrek, bardziej znany jako Masztelek, jestem uzależniony od modeli w H0 od połowy 2006 roku. Od dwóch dni nie kupiłem nowego modelu, więc jest dobrze!

W swojej kolekcji posiadam ok 340 modeli w barwach Deutsche Post. Jakieś 100 modeli typu auta luksusowe i takie, które chciałem mieć, bo lubię (głównie osobowe), ok 30 motocykli i skuterów, ale także ok 10 ciężarówek w tym jeden biały kruk.

W tym temacie jednak będę prezentował moje pocztówki.

Na pierwszy rzut idzie coś co lubię, mała kabina, duże kontenery i tak:

1. Mercedes Benz SK - HERPA






:)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#2
Bardzo fajny model i nietypowa konfiguracja , jak napisałeś mała kabin i duże kontenery .
Potem kupowali takie nasi dzielni transportowcy , dokładali spanie na dach i już był TIR pełną gębą, to były czasy:rolleyes:
 
M

Maverick

Gość
#4
No to teraz się tu zacznie :D Tylu pocztówek co tu się zapewne pokaże to niewielu widzialo.
Co do modelu to mi się też bardzo podoba ten zestawik.
 

pierek

Znany użytkownik
Reakcje
76 9 0
#6
No nareszcie Masztelunia się ujawnił :) to teraz żółtaczka wszystkich typów nas dosięgnie ale na szczęście nie jest taka zarażliwa ;).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.883 386 20
#7
No i wreszcie. I mnie też brakowało tych żółtych samochodów. Witaj na forum.
Ten SK-acz bardzo ciekawy. W dziennej kabinie z takim dużym ładunkiem wygląda bardzo fajnie. Czekam na dalsze.:)
 
OP
OP
Masztelek

Masztelek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Dziękuję Panowie za tak dużo zainteresowanie!
Dzisiaj przedstawię Wam kolejny model.
Dalej z cyklu - mała kabina, duże kontenery. Jest to model, który chętnie przygarnąłby nasz kolega M&M, ale... On dobrze wie, że ja mam trzy sztuki i żadnej nie oddam! :)

Model wykonany jest przez Wikinga, Element zaczepu jest wykonany... Dość słabo, jak to wiking, ALE solówka, a dokładniej jej podwozie jest przygotowane pod tandem, bo są dwa haki!

2. Mercedes Benz Atego - WIKING







Zachęcam do oglądania!
 
M

Maverick

Gość
#11
Jak widać mimo, ze to Wiking to wykonany jest na przyzwoitym poziomie i tylko jakby kola wymienić na inne to już by bylo git na 100%.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.398 108 2
#14
Wikingi są trochę niedoceniane przez naszych kolekcjonerów.
Pokazany model jest bardzo fajny, brakuję tylko lusterek i dobrze by było podmalować kilka szczegółów, mały syfing też by nie zaszkodził.:D
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#15
Żólte i z trąbką, ale jakoś nie podchodzi mi.Fakt Wiking jest niedoceniany, ale też odstaje jakością wykonania ciężarówek.Najważniejsze że cieszy właściciela.
 

jakcuk

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 0 0
#16
No no Piotrze tyle narzekania słyszałem na Wikinga a tu proszę :p Jakiś jest w kolekcji. Choć szczerze bardziej podoba mi się ten 1 z herpy. Ale wiem, że na tym nie koniec więc pewnie zrobi się niedługo tutaj żółto i będzie w czym wybierać.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#17
Tak to prawda , że bym go widział u siebie ale razem z tym poprzednim bo tworzą tak jakby komplecik dwa merce ten sam układ, wielkość i waga a inne typy .
 
OP
OP
Masztelek

Masztelek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Witam wszystkich! :)
Trochę było cicho ostatnio w tym temacie z powodu braku czasu - święta, święta i zaraz po... Ale dzisiaj znajdując wolną chwilkę zrobiłem trochę zdjęć i wstawiam również i tutaj!

Pokażę jeden model, ale za to świątecznie wydany! :)

3. BMW Isetta - I.M.U.

DSC01979 (Kopiowanie).JPG
DSC01978 (Kopiowanie).JPG



:)