• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Deutsche Bundesbahn 1949-1993 - modele i 1:1

B

bobby74

Gość
Silnik umieszczony centralnie. W moim AC napęd na 2 osie jednego wózka. W DC napędzane są wszystkie osie. Ten Fleischmann jest wg fachowców mocno oparty na rozwiązaniach Roco.
[DOUBLEPOST=1459462489][/DOUBLEPOST]A co Kolega "wątkodawca" myśli o tym, żeby wątek rozszerzyć o tabor - i jego modele - rodem z okresu Deutsche Bundesbahn, ale przeniesionego do DB AG i użytkowanego do czasów współczesnych? Żadnych Traxxów, żadnych innych nowoczesnych loków - tylko klasyka, ale na czerwono? :)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.285 61 2
Sam nie wiem jak tu mądrze odpowiedzieć:). Nie trzymam się ortodoksyjnie czasów DB i zaprezentowano tutaj zdjęcia taboru po roku 1994 jednak w klasycznym schemacie malowania DB. Nie obraże się jeśli ktoś wsadzi tutaj coś czerwonego ex DB;). Myśle jednak że mądrzejszym posunięciem było by założenie nowego wątku dotyczącego kolei niemieckich od roku 1994-go, o ile taki watek juz nie został załozony. Ja nie mam prawie nic z DB AG i dlatego nie czuję się na siłach żeby taki wątek załozyć, natomiast zachecam Kolegę do załozenia takiego watku:). Wtedy tez zaprezentuję moje wszystkie trzy:D wagony towarowe DB AG. Ktoś chyba tez załozył wątek o pociągach Intercity DB AG ale temat jest nieco zawęzony do konkretnego rodzaju pociągów.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Tu mówimy tylko o taborze Deutsche Bundesbahn i tak proponuję zostawić. Temat na tyle obszerny, że nie widzę sensu by go rozszerzać, choć gdy mówimy o taborze DB nie będzie wielkim odstępstwem, gdy dla porównania wrzucimy fotkę takiego pojazdu w obecnych barwach - nie chciałbym jednak, by te współczesne zdjęcia zdominowały temat. Popieram więc kolegę Jacka, by ew. założyć odrębny temat o DG AG. A w dziale "Dla początkujących" był temat o pociągach IC DB, z przełomu epok IV i V, chyba jednak już zamarł, bo dotyczył dość konkretnych pojazdów i ich modeli.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Proponuję założyć wątek nie tylko DB AG po 94, ale jeden wątek pt. "Koleje w Niemczech od 1994roku -DB AG + prywaciarze" - wtedy będzie okazja zaprezentować np
pociąg testowy ICE3 czy nowości Bombardiera lub Siemensa. Chętnię wesprę ten wątek :) w postaci zdjęć 1:1.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Witam kolegów. Przepraszam jeśli wrzucam w złym wątku, ale czy nie moglibyście pomoc w doborze dekodera do mojej BR 111. Pozdrawiam
20160330_125718.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.285 61 2
bobby, wiem gdzie znaleźć....gorzej ze znalezieniem funduszy, a marzenia nie kosztują. Co więcej uczą cierpliwości, jak samo modelarstwo ;)
Marzenia trzeba spełniać i to jest takie do spełnienia.....trzeba czasu ;)
A mnie akurat moje marzenia udało sie spełnić w grudniu zeszłego roku kiedy kupiłem kompletny zestaw VT11.5 od Andrzeja. Wczoraj skorzystałem z pięknej pogody i porobiłem zdjęcia. Model jest firmy Roco z zestawu startowego cyfrowego. Kupiłem zestaw samego składu bez dekodera. Model ten jest kontynuacja produkcji modelu opracowanego w roku 1984-tym z pewnymi ulepszeniami jak nowy silnik i dostosowanie do DCC. Poprawiono tez malowanie. Roco składy VT11.5/601 produkowało w wielu serjach i odmianach malowań prezentowany model z zestawu nr kat.41260 z roku 2007-go przedstawia skład pociągu TEE Helvetia w epoce III, który kursował w relacji Hamburg - Zurich do roku 1965-go kiedy wprowadzono pociągi prowadzone trakcją elektryczną w tej relacji. Model ma konfigurację podstawową składająca sie z 7-iu członów. W rzeczywistości często skład uzupełniano jeszcze jednym wagonem pośrednim z przedziałami. Sam model jest wykonany bardzo ładnie i pomimo ponad trzydziestoletniej historii jest nadal godny polecenia. Jakiś czas temu pojawił się model w opracowaniu Marklin/Trix , który jest wykonany jeszcze lepiej niemniej jego cena jest znacznie wyższa.
20160402_144638.jpg
20160402_144619.jpg

Człon silnikowy bez napędu
20160402_144700.jpg

Wagon z przedziałami
20160402_144705.jpg

Wagon z dużym przedziałem
20160402_144711.jpg

Wagon restauracyjny
20160402_144721.jpg

Wagon barowy
20160402_144727.jpg

Drugi wagon z przedziałami
20160402_144733.jpg

Człon silnikowy z napędem
20160402_144744.jpg
20160402_144804.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.285 61 2
Jeszcze dodam że więcej na temat pociągów Helvetia prowadzonych zespołami VT11.5 można znaleźć na tej stronie http://www.db58.de/2009/03/31/tee-77-78-helvetia-zugbildung/
Dwa zdjęcia pociągu Helvetia na estakadzie w Hamburgu pożyczone z internetu.
1864.jpg
dso_pfeilerbahn_vt11.5.jpg


Przekrój wnętrza członu silnikowego. Każdy taki człon miał dwa silniki spalinowe. Pierwszy umieszczony w nosie pojazdu był silnikiem napędowym drugi silnik z tyłu za kabiną maszynisty napędzał prądnicę do zasilania składu w energię.
tee7g.JPG


Ciekawy filmik z pociągami VT11.5/601 602
Kiedyś mój kolega kupił model samochodu RC z modułem MP3 umożliwiającym w czasie zabawy słuchanie muzyki. Mnie ten pomysł się spodobał i gdzieś nieśmiało chodziła mi po głowie podobna zabawa koleją. Powyższy filmik dodatkowo mnie zmotywował i mój model VT11.5 wyposażyłem w moduł MP3, umieszczony w członie silnikowym bez napędu, który w czasie zabawy odtwarza utwór grupy Kraftwerk , jaki jest w tle powyższego filmiku. Wgrałem jeszcze do karty wersję angielską tej piosenki. Pomysł nie wszystkim się musi podobać natomiast ja potraktowałem nasze hobby z poczuciem humoru i przymrużeniem oka nie szkodząc modelowi.
 
B

bobby74

Gość
Super muza do tego zestawu!
Podoba mi się zdjęcie z estakadą w Hamburgu - pięknie uświadamia, jak nowoczesnym pociągiem był wtedy VT11.5 na tle ówczesnego taboru.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Powyższy filmik dodatkowo mnie zmotywował i mój model VT11.5 wyposażyłem w moduł MP3, umieszczony w członie silnikowym bez napędu, który w czasie zabawy odtwarza utwór grupy Kraftwerk , jaki jest w tle powyższego filmiku. Wgrałem jeszcze do karty wersję angielską tej piosenki. Pomysł nie wszystkim się musi podobać natomiast ja potraktowałem nasze hobby z poczuciem humoru i przymrużeniem oka nie szkodząc modelowi.
Pomysł bardzo dobry, chociaż dla mnie Kraftwerk wchodzi w grę tylko po niemiecku.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Jeszcze na chwilę wrócę do modeli lokomotyw V200. Do kompletu doszła w mojej kolekcji V200 101. Jest to model pierwszego egzemplarza drugiej serii produkcyjnej, znanej jako V200.1 (wg numeracji UIC z IV epoki oznaczona jako BR 221). Lokomotywy z drugiej serii trochę różniły się wyglądem od wcześniejszej serii, zarówno kształtem czół, jak też liczbą i rozmieszczeniem okien i żaluzji na bocznych ścianach. Także wózki wyglądają trochę inaczej niż w pierwszej serii. Podobnie jak wcześniej pokazane V200 004 i V200 037, ten model to również produkcja Roco.

IMG_4149b.JPG
IMG_4150b.JPG
IMG_4173b.JPG
IMG_4177b.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
ja to bym chciał kiedyś zobaczyć kolekcję pana Andrzeja w całości :D
Ja też! Nie mam tyle miejsca, by wszystko rozłożyć... :( Zbierane prawie pół wieku, choć te ciekawsze w większości dopiero od jakichś 20 lat. Niestety, praktycznie wszystko w pudełkach.
Fajny klimat na makietę taka estakada...
Zgadzam się w pełni, choć mogłoby być trudne w wykonaniu.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Dla jednych ta fotografia jest świetna dla tego składu na wiadukcie, dla mnie ta pozostała część z tym taborem towarowym, jego wyglądem, kolorem wagonów, jego przybrudzeniem ścian bocznych oraz kolorami dachów który chciałbym wykorzystać przy delikatnym patynowaniu moich wagonów towarowych. Chyba o to chodziło też koledze telewizor 11.