• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Detekcja przeciążenia w Roco 10764

takkon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#81
Mam podobny zestaw Roco 10764 + 10761 i podobny problem! Roco ST44-003 przy przejeżdżaniu z odcinka na odcinek powoduje STOP (nie jest to zawsze ale jest często) z sygnalizacją zwarcia na MultiMaus. Wyłączenie się systemu następuje tylko w trakcie przejeżdżania loka. Zatrzymana lokomotywa stojąca 1 wózkiem na jednym odcinku drugim na drugim "zwarcia" nie powoduje - można zaświecać światła, gasić, pojeżdżać w tył i w przód. Napięcie na torach mierzone multimetrem z obciążeniem tą samą lokomotywą na obu odcinakach jest równe i wynosi ~19.8V. Oscyloskop potwierdza równość napięć na obu odcinkach +/-17.6V. "Awaria" taka występuje z rzadka przy innej lokomotywie a jeszcze dwie następne przejeżdżają bez problemowo. Pytanie jest: czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie takiego zadziałania instalacji??? co zrobić, żeby problemu się pozbyć???
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#82
Mam obecnie 3 centralki 2x Roco 10764 i 1x 10761. Zauważyłem, że 10761 daje radę w każdym zestawieniu, natomiast problem jest w jednej z centralek typu 10764 - jest to też uzależnione od tego, jaka lokomotywa przez odseparowane odcinki przejeżdża (pobór mocy, z ups-em, czy bez, rodzaj dekodera). Widocznie model modelowi centralki nierówny (inne jakościowo materiały w zależności od wyprodukowanej partii, różne bezpieczniki) i to może powodować odcinanie prądu - bynajmniej u mnie na to wszystko wskazuje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 5
DCC 6

Podobne wątki