• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekodery Lenz i sterowanie Roco Multimaus ?

Kobras333

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Chodzi o dwa modele :
1) Marklin/Trix na prąd stały BR 420 z fabrycznym dekoderem dźwiękowym 21 pin Lenz
2) Roco ICE z fabrycznym dekoderem dźwiękowym Lenz

Ad 1) Po postawieniu na tory (sterowanie Roco Multimaus) w loko zapalają się światła, lokomotywa wydaje dość głośce piski - piszczenia. Przy zaprogramowaniu adresu w multimausie i zatwierdzeniu zmian loko przejezdza około 1 cm i dalej zachowuje się tak samo jak wczesniej , nie reaguje na zmiany predkosci w myszy, słychać jedynie że dżwięk pisku zmienia swoją czestotliwosć niewiele ale slychac to wraz z pokrętłem prędkości w myszy.
Co może być przyczyną ? Jakie wartosci mogę oprócz CV1-CV5 (bo te juz zmieniałem) zmienic aby to ruszylo ?, A moze jest tak ze dekoder lenz nie zadzaiala z multimausem Roco ?

Ad2) Lokomotywa nie przyjmuje adresu, nie reaguje, po dotknieciu i przyciśnięciu palcem dekodera i rezystorów dookoła loko zapala światła , wydaje dźwięk gwizzdu i po chwili rusza ..... , mimo wciśnietego stop na multimausie !, nie da się jej kontrolowac , po postawieniu ponownie na tory nic się nie dzieje. Jak to ustawić żeby zadziałało?

Obie jeżdżą w analogu bez problemu.

Proszę o pomoc, nie jestem aż takim specem w sterowaniu cyfrowym, do tej pory radziłem sobie bez problemu z zakodowaniem i ustawieniem co najmniej 40 modeli, ale nigdy nie miałem z dekoderem Lenz. Jakie parametry można jeszcze ustawić , sprawdzić itd....
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#2
Jesteś pewien, że masz zamontowane dekodery firmy Lenz?
Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem by ta firma produkowała jakieś dekodery dźwiękowe.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#4
To faktycznie dziwne zachowanie. Czy próbował Kolega te lokomotywy z innym sterowaniem DCC? I czy sam MM jest OK, czy działa z innymi modelami? Dekoder Lenz powinien normalnie działać z MM, mam jeden czy dwa modele z dekoderami Lenz i działają bez problemu z MM Roco. Ja też nie spotkałem się z dekoderami dźwiękowymi tej firmy, mogą mieć natomiast wyjście Susi do dodatkowego modułu dźwiękowego.
 
OP
OP
K

Kobras333

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#5
Z innym sterowaniem nie próbowałem bo mam tylko MM. Sam MM działa bezproblemowo z całym innym moim taborem, Roco, Piko,. BR420 zachowuje się tak jak każda loko po przyjęciu adresu wysłanego przez MM, czyli szarpnie silnikiem i jest gotowa do jazdy , ale niestety nie jedzie. No i ten dźwięk piskliwy.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#6
A czy przypadkiem dekodery nie pracują w innym standardzie sterowania niż DCC np. seltrix'ie czy motoroli.
MM nie obsługuje tych standardów. Zobacz na innej centralce np. Intellibox'ie Uhlenbrock'u czy ECoS'ie ESU.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
A
DCC 33
DCC 9
DCC 2
DCC 4
DCC 46

Podobne wątki