• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder Roco - problem zmiana adresu.

Reakcje
0 0 0
#1
Mam problem. Kupiłem ostatnio medel loka BR140 Roco z firmowym dekoderem. Ponieważ mam jeszcze jeden model z zestawu startowego Roco z firmowym dekiem, postanowiłem w BR140 zmienić adres, co by nic nie kolidowało.
Biorę MM, menu program, cv , cv 1, zmieniam na np: 77, ok i nic się nie dzieje. Dalej oba loki jeżdzą na tych samych adresach BR140<=>BR204.
MM podłączone do gniazda Master, tor osobny do programowania.
Co jest nie tak ?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#2
Oprócz tego, że zmienisz adres dekodera w modelu, poprzez zaprogramowanie go (tak jak już chyba uczyniłeś), musisz jeszcze zmienić adres w bibliotece modeli w MM. Jak zmienisz i tam i tu, na taki sam, to już będzie gites.
Spróbuj i napisz czy jest OK.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#3
@Cocu: jakby udało koledze zmienić CV1, a nie zmieniłby adresu w bibliotece, to oba loki by nie jeździły na adres 3.

@Tomasz: A co to jest u Ciebie "tor osobny do programowania", skoro w centralce Roco jest tylko jedno wyjście na tory?
 
OP
OP
Tomasz
Reakcje
0 0 0
#8
Nie mogę tego przeskoczyć.
Ustawiam loka na torach. Jeździ. Ustawiam w MM cv1 np na 9, wchodzę w edycję - zmieniam aderes na 9 . i nic lok przestaje jeździć.
Ale dalej na adresie BR204 (3) śmiga. Co jest ?
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#9
Nie wiadomo... Pewnie pies jest gdzieś pogrzebany... Może spróbuj drugiej lokomotywie zmienić adres... A może nagraj film jak to robisz i wrzuć na YouTuba... :roll:
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#11
A czy wprowadzenie wartości CV1 = cośtam i zatwierdzenie OK, powoduje szarpnięcie lokiem? Raczej nie. Moim zdaniem MM masz przełączony w tryb POM i dlatego nie programuje adresu.
 
OP
OP
Tomasz
Reakcje
0 0 0
#12
Właśnie nad tym się zastanawiałem, zawsze jak programowałem, to lok po programowaniu szarpnął, tutaj nic a nic. Jeszcze raz sprawdzę ustawienia w MM ale nigdy nie programowałem na makiecie, ale licho nie śpi, może któreś z dzieci jak się bawiło to coś napstrykało. Dziś wieczorem sprawdzę. Dzięki za wszystkie sugestie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 6
DCC 2
DCC 29
DCC 23
DCC 3

Podobne wątki